Polska na Olimpiadzie szachowej 2008

Olimpiada szachowa 2008

2006 | 2008 | 2010
38. Olimpiada szachowa mężczyzn
Drezno (GER), 12 – 25 listopada 2008
System szwajcarski, 147 drużyn, 11 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Armenia (9) 19 400,5 31
2  Izrael (8) 18 377,5 28
3  Stany Zjednoczone (10) 17 362 29
4  Ukraina (2) 17 348,5 25½
5  Rosja (1) 16 375 27
6  Azerbejdżan (4) 16 359,5 29
7  Chiny (3) 16 357,5 27
8  Węgry (5) 16 341,5 27½
9  Wietnam (37) 16 340 29
10  Hiszpania (12) 16 337,5 27½
11  Gruzja (17) 16 321 28
12  Holandia (20) 15 343 27½
13  Niemcy (11) 15 339 26½
14  Bułgaria (6) 15 327,5 29½
15  Anglia (15) 15 320 26
16  Indie (13) 15 310 26
17  Słowenia (28) 15 288 26
18  Białoruś (23) 14 307 26½
19  Rumunia (14) 14 306,5 25½
20  Serbia (22) 14 302 25
29  Polska (21) 13 301 27

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1
1 am Bartosz Soćko 2631 1 ½ ½ 1 0 1 ½ ½ ½  9
2 am Kamil Mitoń 2604 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 0 4  8
3 am Radosław Wojtaszek 2599 1 ½ 1 1 ½ 1 1 ½ ½ 0 7 10
4 am Grzegorz Gajewski 2577 1 ½ 1 1 0 1 0 1 ½ ½ 10
rez. am Mateusz Bartel 2602 0 ½ 1 1 1 0 ½ 4  7
POL (21) 57 1 78 109 66 7 70 50 11 20 28
trener: Artur Jakubiec
kierownik ekipy: Andrzej Filipowicz
IRL RUS SIN MLT CRC FRA MGL TUR GER NED SLO
4 3 1 3 2
1 runda Polska – Irlandia
4 : 0
2 runda Polska –Rosja
1½ : 2½
B.Soćko (2631)
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
A.Baburin (2544)
B.Kelly (2488)
S.Collins (2412)
M.Quinn (2401)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
M.Bartel (2602)
W.Kramnik (2772)
A.Griszczuk (2719)
A.Moroziewicz (2787)
D.Jakowienko (2737)
remis
remis
remis
0 – 1
3 runda Singapur – Polska
1 : 3
4 runda Malta – Polska
½ : 3½
E.Paciencia (2440)
W.Goh (2420)
T.Chan Wei-Xuan (2264)
D.Chan Yi-Ren (2260)
B.Soćko (2631)
K.Mitoń (2604)
G.Gajewski (2577)
M.Bartel (2602)
remis
0 – 1
0 – 1
remis
T.Sorensen (2383)
C.Pace (2148)
A.Borg (2112)
R.Zerafa (1991)
B.Soćko (2631)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
M.Bartel (2602)
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
5 runda Polska – Kostaryka
3½ : ½
6 runda Francja – Polska
3 : 1
B.Soćko (2631)
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
M.Bartel (2602)
A.Ramirez (2533)
B.Gonzalez (2432)
L.Valdes (2401)
F.Hernandez Basante (2247)
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
E.Bacrot (2705)
M.Vachier-Lagrave (2716)
W.Tkaczew (2664)
S.Maze (2577)
B.Soćko (2631)
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
7 runda Polska – Mongolia
3 : 1
8 runda Turcja – Polska
1½ : 2½
B.Soćko (2631)
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
B.Gundavaa (2458)
B.Hatanbaatar (2375)
T.Oyunbaatar (2306)
B.Bayarmandah (2339)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
M.Gurewicz (2634)
E.Can (2464)
M.Erdogdu (2449)
M.Yilmaz (2387)
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
M.Bartel (2602)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
9 runda Polska – Niemcy
2 : 2
10 runda Holandia – Polska
2½ : 1½
B.Soćko (2631)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
M.Bartel (2602)
A.Naiditsch (2678)
I.Chenkin (2647)
J.Gustafsson (2634)
D.Fridman (2630)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
L.van Wely (2618)
J.Smeets (2604)
D.Stellwagen (2605)
E.l’Ami (2610)
B.Soćko (2631)
K.Mitoń (2604)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
remis
1 – 0
remis
remis
11 runda Polska – Słowenia
1½ : 2½
B.Soćko (2631)
R.Wojtaszek (2599)
G.Gajewski (2577)
M.Bartel (2602)
A.Bielawski (2619)
D.Pavasović (2597)
L.Lenić (2569)
J.Borisek (2548)
remis
0 – 1
remis
remis
38. Olimpiada szachowa kobiet
Drezno (GER), 12 – 25 listopada 2008
System szwajcarski, 111 drużyn, 11 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Gruzja (4) 18 411,5 31
2  Ukraina (2) 18 406,5 30
3  Stany Zjednoczone (7) 17 390,5 30½
4  Rosja (1) 17 367 29½
5  Polska (9) 17 364,5 27½
6  Armenia (6) 16 353 28
7  Serbia (10) 16 318,5 26½
8  Chiny (3) 15 392,5 27½
9  Izrael (21) 15 325 27½
10  Białoruś (26) 15 317,5 29½
11  Rumunia (16) 15 306,5 26½
12  Włochy (33) 15 280 26½
13  Francja (5) 14 336,5 29½
14  Węgry (8) 14 321 26½
15  Indie (11) 14 320,5 25
16  Słowacja (15) 14 299,5 26
17  Mongolia (47) 14 289 23½
18  Holandia (17) 14 286 24
19  Bułgaria (13) 14 282 26½
20  Chorwacja (30) 14 281,5 27½

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1
1 am Monika Soćko 2434 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 10
2 am Iweta Rajlich 2404 0 1 1 0 0 1 1 ½ 0 0 10
3 am Jolanta Zawadzka 2378 1 1 1 0 1 0 ½ ½ 1 0 6 10
4 mm Joanna Majdan 2284 1 1 1 1 0 1 ½ 1 1 1 1 11 1
rez. mm Marta Przeździecka 2327 0 1 0 1  3
POL (9) 36 24 57 10 3 4 1 8 7 6 2
trenerzy: Marek Matlak, Ołeksandr Sułypa (UKR)
kierownik ekipy: Andrzej Filipowicz
AUT VIE MEX SRB CHN GEO RUS HUN USA ARM UKR
3 3 4 ½ 2 3 3
1 runda Polska – Austria
3 : 1
2 runda Wietnam – Polska
1 : 3
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
A-C.Kopinits (2270)
J.Novković (2161)
H.Mira (2115)
K.Newrkla (2071)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
Le Thanh Tu (2324)
Pham Le Thao Nguyen (2304)
Hoang Thi Bao Tram (2250)
Dang Bich Ngoc (2186)
M.Soćko (2434)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
M.Przeździecka (2327)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
3 runda Polska – Meksyk
4 : 0
4 runda Serbia – Polska
1½ : 2½
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
M.Przeździecka (2327)
A.Esquivel De Leon (2037)
Y.Hernandez Guerrero (2228)
L.Mendoza Velazquez (2015)
D.Real Pereyra (1766)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
A.Marić (2405)
N.Bojković (2420)
AStojanović (2357)
A.Benderac (2310)
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
5 runda Polska – Chiny
½ : 3½
6 runda Gruzja – Polska
1½ : 2½
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Majdan (2284)
M.Przeździecka (2327)
Hou Yifan (2578)
Zhao Xue (2518)
Shen Yang (2450)
Tan Zhongyi (2395)
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
M.Cziburdanidze (2489)
N.Dżagnidze (2503)
L.Dżawachiszwili (2473)
M.Lomineiszwili (2437)
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
7 runda Rosja – Polska
2 : 2
8 runda Polska – Węgry
3 : 1
A.Kosteniuk (2525)
T.Kosincewa (2513)
J.Korbut (2459)
N.Pogonina (2474)
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
remis
0 – 1
1 – 0
remis
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
Hoang Thanh Trang (2483)
S.Vajda (2380)
I.Madl (2376)
A.Rudolf (2318)
remis
1 – 0
remis
1 – 0
9 runda Polska – Stany Zjednoczone
3 : 1
10 runda Armenia – Polska
1½ : 2½
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
I.Krush (2452)
A.Zatonskih (2440)
R.Goletiani (2359)
K.Rohonian (2334)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
E.Danielian (2513)
L.Mykyrtczian (2443)
N.Aginian (2325)
L.Galojan (2305)
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
11 runda Polska – Ukraina
1½ : 2½
M.Soćko (2434)
I.Rajlich (2404)
J.Zawadzka (2378)
J.Majdan (2284)
K.Łahno (2488)
N.Żukowa (2488)
A.Uszenina (2496)
I.Gaponenko (2473)
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0

Inni Polacy na olimpiadzie
Anna Stolarczyk IBCA (kobiety) – III szach. (5/10)
Teresa Dębowska IBCA (kobiety) – IV szach. (4/9)
Ryszard Bernard trener – IBCA (mężczyźni)
Agnieszka Brustman sędzia meczowy (olimpiada kobiet)
Janusz Woda uczestnik Kongresu FIDE
Andrzej Filipowicz uczestnik Kongresu FIDE

Strony internetowe

Brąz na DMŚ 2017

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close