Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2001

57. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2000 | 2001 | 2002
I liga
Głogów, 8 – 16 września 2001
Sędzia główny: Jacek Matlak, dyrektor turnieju: Andrzej Zieliński
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Plus GSM Warszawa 4 4 5 5 6 41
2  Devo Maraton Łomża 2 4 5 4 5 34
3  Pocztowiec TP SA Poznań 2 4 3 3 4 4 4 6 32½
4  Porto Balbo Bielsko-Biała 3 3 5 31
5  PTSz Płock 2 2 3 3 3 4 5 30
6  AZS UMCS Lublin 2 3 5 25
7  Juvena Hańcza Suwałki 1 1 1 3 4 4 5 24
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 2 3 2 4 4 23½
9  Drakon Leasing Fabryczny Lublin (↓) 1 2 2 2 2 5 20½
10  Gambit Świecie (↓) 0 1 0 1 1 1 2 1
Ze startu zrezygnowały kluby Gant Hetman Wrocław i Budosak Zabrze.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Devo Maraton Łomża 5 10 12.5 16 18 22.5 26.5 30 34 2
2  Juvena Hańcza Suwałki 1.5 2.5 7.5 8.5 9.5 13 17 21 24 7
3  Polonia Plus GSM Warszawa 4.5 8.5 12 17 23 27.5 31.5 36.5 41 1
4  Porto Balbo Bielsko-Biała 3.5 7 10 12.5 17.5 19 23.5 26.5 31 4
5  Pocztowiec TP SA Poznań 4 8 12 15 19 21.5 23.5 26.5 32.5 3
6  Drakon Leasing Fabryczny Lublin 2 7 9 12.5 14.5 16 18 19 20.5 9
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 2.5 4.5 8.5 12.5 15 18 20 22 23.5 8
8  AZS UMCS Lublin 1.5 4 6 8.5 12 17 19.5 22 25 6
9  PTSz Płock 4.5 6.5 9.5 12.5 16.5 19.5 23 28 30 5
10  Gambit Świecie 1 2 3 5 5 6 7.5 8.5 8.5 10
1 runda 2 runda
Maraton Łomża – Gambit Świecie
Hańcza Suwałki – PTSz Płock
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
Porto Balbo Bielsko-Biała – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Drakon Lublin
5 : 1
1½ : 4½
4½ : 1½
3½ : 2½
4 : 2
Gambit Świecie – Drakon Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
AZS UMCS Lublin – Porto Balbo Bielsko-Biała
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Maraton Łomża – Hańcza Suwałki
1 : 5
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
5 : 1
3 runda 4 runda
Hańcza Suwałki – Gambit Świecie
Polonia Warszawa – Maraton Łomża
Porto Balbo Bielsko-Biała – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – AZS UMCS Lublin
Drakon Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
5 : 1
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
2 : 4
Gambit Świecie – Stilon Gorzów Wlkp.
AZS UMCS Lublin – Drakon Lublin
PTSz Płock – Pocztowiec Poznań
Maraton Łomża – Porto Balbo Bielsko-Biała
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
1 : 5
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Gambit Świecie
Porto Balbo Bielsko-Biała – Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań – Maraton Łomża
Drakon Lublin – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS UMCS Lublin
6 : 0
5 : 1
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
Gambit Świecie – AZS UMCS Lublin
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Maraton Łomża – Drakon Lublin
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Porto Balbo Bielsko-Biała
1 : 5
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
Porto Balbo Bielsko-Biała – Gambit Świecie
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Drakon Lublin – Hańcza Suwałki
Stilon Gorzów Wlkp. – Maraton Łomża
AZS UMCS Lublin – PTSz Płock
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
Gambit Świecie – PTSz Płock
Maraton Łomża – AZS UMCS Lublin
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Warszawa – Drakon Lublin
Porto Balbo Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
1 : 5
3½ : 2½
4 : 2
5 : 1
3 : 3
9 runda
Pocztowiec Poznań – Gambit Świecie
Drakon Lublin – Porto Balbo Bielsko-Biała
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
AZS UMCS Lublin – Hańcza Suwałki
PTSz Płock – Maraton Łomża
6 : 0
1½ : 4½
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
Składy drużyn
1 Polonia Plus GSM Warszawa 41 54 2 Devo Maraton Łomża 34 54
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
am
am
am
am
am
am
am
am
Bartłomiej Macieja
Eduardas Rozentalis (LTU)
Michał Krasenkow
Bartosz Soćko
Jacek Gdański
Paweł Blehm
Robert Kuczyński
Monika Soćko
Joanna Dworakowska
2588
2588
2573
2559
2537
2536
2470
2389
2350
3
5
5
7
2
6


4
4
8
6
8
3
8
7
5
5
1
2
3
4
5
6
am
am
mf
mm
mf
am
Robert Kempiński
Andriej Kowalow (BLR)
Piotr Bobras
Jan Piński
Krzysztof  Jakubowski
Marta Zielińska
2595
2533
2422
2383
2376
2399

7
5
3

8
9
9
9
9
9
9
3 Pocztowiec TP SA Poznań 32½ 54 4 Porto Balbo Bielsko-Biała 31 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
mm
mm
mf
.
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Marcin Szeląg
Paweł Stempin
Leszek Węglarz
Jerzy Owczarzak
Hanna Ereńska
2453
2438
2404
2407
2322
2320
2209

5

5
7
½
6
9
9
8
9
9
1
9
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
mf
mm
Siergiej Iwanow (RUS)
Marek Matlak
Rafał Antoniewski
Witalis Sapis
Mirosław Jaworski
Monika Krupa
2556
2243
2446
2405
2399
2307
4
5


3
5
9
9
9
9
9
9
5 PTSz Płock 30 54 6 AZS UMCS Lublin 25 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mm
.
mm
.
.
mm
Mirosław Grabarczyk
Kamil Mitoń
Piotr Staniszewski
Artur Jakubiec
Bogdan Grabarczyk
Radosław Jedynak
Katarzyna Jurkiewicz
Magdalena Kludacz
2499
2516
2451
2497
2439
2347
2217
2195

5



3
0
3
9
9
6
8
9
4
2
7
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mf
.
mf
mf
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Paweł Jaracz
Rafał Łobejko
Marcin Myć
Zbigniew Pyda
Tomasz Jakubowski
Barbara Grabarska
2505
2521
2353
2305
2349
2305
2253

3
4



5
9
9
9
9
5
4
9
7 Juvena Hańcza Suwałki 24 54 8 Stilon Gorzów Wielkopolski 23½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
.
.
.
.
Aloyzas Kveinys (LTU)
Leszek Ostrowski
Jerzy Ciruk
Konrad Anuszkiewicz
Kamil Grycel
Filip Bargłowski
Maria Szymańska
2535
2381
2245
2257
2242
2206
2133
6


2
5
4
3
9
3
8
8
9
8
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
am
.
mm
.
.
Tomasz Markowski
Aleksander Czerwoński
Iweta Radziewicz
Przemysław Liwak
Jan Przewoźnik
Maciej Skrzypnik
Małgorzata Głazik
2548
2369
2375
2298
2428
2275
2151
4

5
3

0
9
9
9
9
7
2
9
9 Drakon Leasing Fabryczny Lublin 20½ 54 10 Gambit Świecie 54
1
2
3
4
5
6
mm
mm
.
.
mf
.
Orest Grycak (UKR)
Zbigniew Księski
Paweł Stoma
Michał Praszak
Jacenty Wojcieszyn
Edyta Andrzejewska
2499
2421
2193
2230
2298
2216
5


2

5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
Aleksander Kraiński
Adam Karbowiak
Mirosław Ściborowski
Tomasz Rybak
Sławomir Kraiński
Jarosław Kraiński
Hanna Garbowska
2279
2230
2216
2213
2210
2048
2090

½
0
3

½
9
8
8
9
6
5
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aloyzas Kveinys Juvena Hańcza Suwałki 6 9
2 Andriej Kowalow Devo Maraton Łomża 7 9
3 Bartosz Soćko Polonia Plus GSM Warszawa 7 8
4 Artur Jakubiec PTSz Płock 8
5 Leszek Węglarz Pocztowiec TP SA Poznań 7 9
6 Marta Zielińska Devo Maraton Łomża 8 9
II liga
Grupa północna
Spała, 10 – 19 września 2001
Sędzia główny: Marek Fiedler
system szwajcarski,
10 rund, 6 szachownic
Grupa południowa
Ustroń, 14 – 23 września 2001
Sędzia główny: Tadeusz Honza
1 Polfa Grodzisk Mazowiecki (↑) 35½ 1 Miedź Legnica (↑) 37½
2 Budoprojekt Głogów 33½ 12 2 Zelmer Rzeszów 37
3 Błękitny Express-Lech Poznań 33½ 11 3 Odrodzenie Kożuchów 36½
4 Tęcza Turek 32 4 Budosak Zabrze 36
5 Łączność Olsztyn 31½ 12 5 MKSz Rybnik 35
6 Centrum Bydgoszcz 31½ 10 6 Rzemiosło Racibórz 33
7 Chemik Bydgoszcz 31 13 7 Polonia Wrocław 31
8 AZS UW Warszawa 31 11 8 JKSz MCKiS Jaworzno 30½
9 OTSz Ostrów Wielkopolski 30½ 12 9 Rolnik Róża 30
10 Fianchetto Świebodzin 30½ 11 10 Korona Kraków 29½ 11
11 Kormoran Ostróda 30½ 9 11 AZS Politechnika Śląska Gliwice 29½ 10
12 Jedwabnik Milanówek 29½ 11 12 Hetman Częstochowa 29 9
13 Torfarm-64 Toruń (↓) 29½ 10 13 Dregal-Rajtex Kluczbork (↓) 29 9
14 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 27 7 14 HetMaN Szopienice (↓) 29 8
15 Sowa Sopot (↓) 27 5 15 Pniówek 74 Pawłowice (↓) 28 9
16 MLKS Solec Kujawski (↓) 23½ 16 Fablok Chrzanów (↓) 28 9
17 YMCA Warszawa (↓) 22½ 17 Roszada Gliwice (↓) 28 7
18 Rozbark Bytom (↓) 27½
19 Górnovia Smak Eko Górne (↓) 27 9
20 Pasjonat Dankowice (↓) 27 7
21 Szach Kędzierzyn-Koźle (↓) 26
22 Drogowiec Kraków (↓) 24
23 AKS Mikołów (↓) 22
Składy drużyn awansujących
Polfa Grodzisk Maz. Grzegorz Więch (4½/9), Jan Adamski (5½), Maciej Nurkiewicz (8½), Adam Deszczyński (7), Artur Grzelak (4/5),
Jarosław Kowalewski (1/3), Łukasz Kidziński (½/3), Mariola Rutkowska (4½)
Miedź Legnica Łukasz Cyborowski (6½), Piotr Murdzia (6), Krzysztof Gratka (6), Bartłomiej Izbiński (5½), Wiesław Janocha (5½/8),
Dalia Blimke (7), Dominika Hermanowicz (1/2)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Miśta Kormoran 8 1 Jurij Zezulkin Odrodzenie
2 Robert Wieczorek
Marcin Steczek
Dariusz Bieliński
Budoprojekt
Tęcza
Fianchetto
2 Bartłomiej Heberla
Karol Pinkas
Rybnik
Jaworzno
7
3 Maciej Nurkiewicz Polfa 3 Dariusz Mikrut Zelmer 7
4 Adam Deszczyński
Włodzimierz Kapica
Polfa
Sowa
7 4 Grzegorz Murawski Odrodzenie 8
5 Karol Rydzik Budoprojekt 8 5 Grzegorz Toczek Zelmer
6 Małgorzata Zielińska Tęcza 6 Hanna Wesołowska Pniówek

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close