Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2002

58. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2001 | 2002 | 2003
Ekstraliga
Lubniewice, 31 sierpnia – 8 września 2002
Sędzia główny: Kajetan Przysiecki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Plus GSM Warszawa 4 2 3 5 4 4 5 37
2  AZS UMCS Lublin 2 6 34½
3  Polfa Grodzisk Mazowiecki 4 2 3 4 6 33
4  Miedź Legnica 3 4 3 3 4 32
5  PTSz Płock 3 4 3 4 31½
6  Zelmer Rzeszów 1 3 3 2 4 25
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 5 23
8  Pocztowiec TP SA Poznań ½ 3 3 22½
9  Juvena Hańcza Suwałki (↓) 2 2 2 ½ 2 4 21
10  Budoprojekt Głogów (↓) 1 0 0 2 1 ½ 2 10½
Ze startu zrezygnowały kluby Maraton Łomża i Porto Balbo Bielsko-Biała.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  AZS UMCS Lublin 4.5 10.5 12.5 16 20.5 23 26.5 31 34.5 2
2  Budoprojekt Głogów 1 1 3 4 6 8.5 8.5 10 10.5 10
3  Polonia Plus GSM Warszawa 5.5 9.5 13.5 18.5 22.5 27 32 34 37 1
4  PTSz Płock 3 6 10.5 13 17 18.5 24 28 31.5 5
5  Zelmer Rzeszów 3 6 9.5 13 14.5 18 19 21 25 6
6  Polfa Grodzisk Mazowiecki 3 7 9 13.5 17 20.5 26.5 30.5 33 3
7  Miedź Legnica 3 6 10 14 17.5 22 24.5 29 32 4
8  Pocztowiec TP SA Poznań 0.5 3.5 6 7.5 10 12.5 15.5 17 22.5 8
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 5 7 8.5 11 13.5 15 18 20.5 23 7
10  Juvena Hańcza Suwałki 1.5 3.5 7.5 9.5 11.5 15 15.5 19 21 9
1 runda 2 runda
AZS UMCS Lublin – Hańcza Suwałki
Budoprojekt Głogów – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
PTSz Płock – Miedź Legnica
Zelmer Rzeszów – Polfa Grodzisk Maz.
4½ : 1½
1 : 5
5½ : ½
3 : 3
3 : 3
Hańcza Suwałki – Polfa Grodzisk Maz.
Miedź Legnica – Zelmer Rzeszów
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
AZS UMCS Lublin – Budoprojekt Głogów
2 : 4
3 : 3
3 : 3
2 : 4
6 : 0
3 runda 4 runda
Budoprojekt Głogów – Hańcza Suwałki
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Zelmer Rzeszów – Pocztowiec Poznań
Polfa Grodzisk Maz. – Miedź Legnica
2 : 4
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
2 : 4
Hańcza Suwałki – Miedź Legnica
Pocztowiec Poznań – Polfa Grodzisk Maz.
Stilon Gorzów Wlkp. – Zelmer Rzeszów
AZS UMCS Lublin – PTSz Płock
Budoprojekt Głogów – Polonia Warszawa
2 : 4
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
1 : 5
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Hańcza Suwałki
PTSz Płock – Budoprojekt Głogów
Zelmer Rzeszów – AZS UMCS Lublin
Polfa Grodzisk Maz. – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
4 : 2
4 : 2
1½ : 4½
3½ : 2½
3½ : 2½
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
AZS UMCS Lublin – Polfa Grodzisk Maz.
Budoprojekt Głogów – Zelmer Rzeszów
Polonia Warszawa – PTSz Płock
3½ : 2½
1½ : 4½
2½ : 3½
2½ : 3½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
Zelmer Rzeszów – Polonia Warszawa
Polfa Grodzisk Maz. – Budoprojekt Głogów
Miedź Legnica – AZS UMCS Lublin
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
5½ : ½
1 : 5
6 : 0
2½ : 3½
3 : 3
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
AZS UMCS Lublin – Pocztowiec Poznań
Budoprojekt Głogów – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – Polfa Grodzisk Maz.
PTSz Płock – Zelmer Rzeszów
3½ : 2½
4½ : 1½
1½ : 4½
2 : 4
4 : 2
9 runda
Zelmer Rzeszów – Hańcza Suwałki
Polfa Grodzisk Maz. – PTSz Płock
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Budoprojekt Głogów
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS UMCS Lublin
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
5½ : ½
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Polonia Plus GSM Warszawa 37 54 2 AZS UMCS Lublin 34½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
am
am
am
am
am
am
am
am
Michał Krasenkow
Bartłomiej Macieja
Robert Kempiński
Eduardas Rozentalis (LTU)
Bartosz Soćko
Tomasz Markowski
Jacek Gdański
Agnieszka Brustman
Monika Soćko
2662
2607
2587
2564
2562
2546
2498
2353
2347




5
6

2
6
7
6
8
8
7
3
4
5
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
m
k+
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Paweł Jaracz
Rafał Antoniewski
Marcin Dziuba
Marcin Myć
Paweł Stoma
Barbara Jaracz
2538
2516
2465
2454
2314
2265
2265


7

0

9
9
9
9
2
7
9
3 Polfa Grodzisk Mazowiecki 33 54 4 Miedź Legnica 32 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
m
m
m
m
mm
am
Péter Ács (HUN)
Łukasz Cyborowski
Bartłomiej Heberla
Maciej Nurkiewicz
Artur Grzelak
Adam Deszczyński
Jan Adamski
Iweta Radziewicz
2560
2508
2417
2411
2329
2320
2304
2407

7


1

2
8
9
9
9
8
1
5
4
9
1
2
3
4
5
6
m
m
mf
k+
am
mm
Grzegorz Gajewski
Stanisław Zawadzki
Krzysztof Gratka
Bartłomiej Izbiński
Marta Zielińska
Dalia Blimke
2388
2416
2306
2266
2417
2220
6
5
3
6
7
5
9
9
9
9
9
9
5 PTSz Płock 31½ 54 6 Zelmer Rzeszów 25 54
1
2
3
4
5
.
6
.
am
mm
am
m
mm
mm
am
mm
Mirosław Grabarczyk
Kamil Mitoń
Artur Jakubiec
Radosław Wojtaszek
Bogdan Grabarczyk
Radosław Jedynak
Joanna Dworakowska
Dorota Iwaniuk
2514
2517
2525
2449
2436
2419
2414
2259
3
7
5


3

0
8
9
7
8
8
5
8
1
1
2
3
4
5
6
mm
m
m
m
k++
mf
Witalij Koziak (UKR)
Dariusz Mikrut
Jarosław Sendera
Piotr Dobrowolski
Grzegorz Toczek
Magdalena Gużkowska
2461
2392
2365
2384
2290
2175





9
9
9
9
9
9
7 Stilon Gorzów Wielkopolski 23 54 8 Pocztowiec TP SA Poznań 22½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
m
mm
k+
m
Marek Matlak
Aleksander Czerwoński
Jan Przewoźnik
Przemysław Liwak
Jan Pisuliński
Maciej Skrzypnik
Małgorzata Głazik
2487
2371
2415
2289
2389
2283
2115

4
3

3

9
9
7
8
8
4
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
mm
mm
mf
m
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Paweł Stempin
Marcin Szeląg
Leszek Węglarz
Jerzy Owczarzak
Hanna Ereńska
2447
2446
2405
2369
2354
2294
2249
3

1
3


3
9
9
3
7
9
8
9
9 Juvena Hańcza Suwałki 21 54 10 Budoprojekt Głogów 10½ 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mf
k+
mf
mf
Aloyzas Kveinys (LTU)
Leszek Ostrowski
Krzysztof Jakubowski
Kamil Grycel
Jerzy Ciruk
Maria Szymańska
2556
2339
2475
2297
2243
2094
4
2
5


5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
k+
I+
I++
I+
I+
I++
Robert Wieczorek
Piotr Brodowski
Piotr Kukła
Karol Rydzik
Piotr Dryja
Aneta Korościel
2282
2184
2101
2114
2104
1900
1

2
0

9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wiaczesław Dydyszko AZS UMCS Lublin 9
2 Łukasz Cyborowski
Kamil Mitoń
Polfa Grodzisk Mazowiecki
PTSz Płock
7 9
3 Rafał Antoniewski AZS UMCS Lublin 7 9
4 Eduardas Rozentalis Polonia Plus GSM Warszawa 8
5 Marta Zielińska Miedź Legnica 7 9
6 Iweta Radziewicz Polfa Grodzisk Mazowiecki 8 9
I liga
Ustroń, 7 – 15 września 2002
Sędzia główny: Tadeusz Honza, dyrektor turnieju: Piotr Chrobak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  JKSz MCKiS Jaworzno (↑) 4 3 4 4 6 33½
2  Polonia Wrocław (↑) 2 3 4 3 4 5 30
3  Rzemiosło Racibórz 3 5 5 29½
4  Odrodzenie Kożuchów 3 5 4 26½
5  Chemik Bydgoszcz 3 2 2 3 25
6  Centrum Bydgoszcz 2 3 3 4 3 3 23
7  Błękitny Express-Lech Poznań 2 2 3 18½
8  Łączność Olsztyn ½ 1 1 3 3 16
9  Gambit Świecie (↓) 0 1 1 2 3 3 14
10  Drakon Leasing Fabryczny Lublin (↓)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Gambit Świecie 3 4.5 6.5 7.5 7.5 8.5 8.5 11.5 14 9
2  Chemik Bydgoszcz 3 7.5 9.5 13 15 18 21.5 21.5 25 5
3  Odrodzenie Kożuchów 5 9.5 13.5 16 19 21.5 24 26.5 26.5 4
4  Polonia Wrocław 0 5.5 9.5 14.5 18.5 22 25 27 30 2
5  JKSz MCKiS Jaworzno 4.5 4.5 9 13 19 22 25.5 29.5 33.5 1
6  Rzemiosło Racibórz 1.5 6 6 11 15.5 20.5 23 26.5 29.5 3
7  Drakon Leasing Fabryczny Lublin 10
8  Łączność Olsztyn 1 1.5 3 4 4 7 10.5 13.5 16 8
9  Błękitny Express-Lech Poznań 3 4.5 6.5 8.5 10 10 12.5 15 18.5 7
10  Centrum Bydgoszcz 3 4.5 8.5 8.5 11.5 14.5 17.5 21 23 6
1 runda 2 runda
Gambit Świecie – Centrum Bydgoszcz
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
Odrodzenie Kożuchów – Łączność Olsztyn
JKSz MCKiS Jaworzno – Rzemiosło Racibórz
Polonia Wrocław (pauza)
3 : 3
3 : 3
5 : 1
4½ : 1½
Centrum Bydgoszcz – Rzemiosło Racibórz
Łączność Olsztyn – Polonia Wrocław
Lech Poznań – Odrodzenie Kożuchów
Gambit Świecie – Chemik Bydgoszcz
JKSz MCKiS Jaworzno (pauza)
1½ : 4½
½ : 5½
1½ : 4½
1½ : 4½
3 runda 4 runda
Chemik Bydgoszcz – Centrum Bydgoszcz
Odrodzenie Kożuchów – Gambit Świecie
Polonia Wrocław – Lech Poznań
JKSz MCKiS Jaworzno – Łączność Olsztyn
Rzemiosło Racibórz (pauza)
2 : 4
4 : 2
4 : 2
4½ : 1½
Łączność Olsztyn – Rzemiosło Racibórz
Lech Poznań – JKSz MCKiS Jaworzno
Gambit Świecie – Polonia Wrocław
Chemik Bydgoszcz – Odrodzenie Kożuchów
Centrum Bydgoszcz (pauza)
1 : 5
2 : 4
1 : 5
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Odrodzenie Kożuchów – Centrum Bydgoszcz
Polonia Wrocław – Chemik Bydgoszcz
JKSz MCKiS Jaworzno – Gambit Świecie
Rzemiosło Racibórz – Lech Poznań
Łączność Olsztyn (pauza)
3 : 3
4 : 2
6 : 0
4½ : 1½
Centrum Bydgoszcz – Łączność Olsztyn
Gambit Świecie – Rzemiosło Racibórz
Chemik Bydgoszcz – JKSz MCKiS Jaworzno
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Wrocław
Lech Poznań (pauza)
3 : 3
1 : 5
3 : 3
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Polonia Wrocław – Centrum Bydgoszcz
JKSz MCKiS Jaworzno – Odrodzenie Kożuchów
Rzemiosło Racibórz – Chemik Bydgoszcz
Łączność Olsztyn – Lech Poznań
Gambit Świecie (pauza)
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
3½ : 2½
Centrum Bydgoszcz – Lech Poznań
Gambit Świecie – Łączność Olsztyn
Odrodzenie Kożuchów – Rzemiosło Racibórz
Polonia Wrocław – JKSz MCKiS Jaworzno
Chemik Bydgoszcz (pauza)
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
9 runda
JKSz MCKiS Jaworzno – Centrum Bydgoszcz
Rzemiosło Racibórz – Polonia Wrocław
Łączność Olsztyn – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Gambit Świecie
Odrodzenie Kożuchów (pauza)
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
Składy drużyn
1 JKSz MCKiS Jaworzno 33½ 48 2 Polonia Wrocław 30 48
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
.
.
.
Lubomir Michalec (UKR)
Piotr Bobras
Witalis Sapis
Karol Pinkas
Dariusz Szoen
Jacek Stachańczyk
Jolanta Guzik
2466
2445
2423
2372
2307
2171
2123

6
4

4
2
8
8
7
8
7
2
8
1
2
3
4
5
.
6
.
.
.
.
mf
mf
.
.
.
Aleksander Dobrowolski
Maciej Świcarz
Krzysztof Jasik
Michał Luch
Ryszard Grossmann
Jakub Żeberski
Anna Kucypera
Paulina Cagara
2280
2354
2374
2309
2231
2310
2176
2119
4
3



5
6
½
8
7
7
8
2
8
7
1
3 Rzemiosło Racibórz 29½ 48 4 Odrodzenie Kożuchów 26½ 48
1
2
3
4
5
6
mm
mf
mf
.
.
mm
Marek Stryjecki
Mirosław Jaworski
Tadeusz Helis
Zbigniew Wieczorek
Jacek Orzechowski
Renata Gazik
2424
2342
2293
2291
2269
2163
6



4
5
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
.
.
.
.
mf
Jurij Zezulkin (BLR)
Przemysław Skalik
Dominik Orzech
Grzegorz Murawski
Sławomir Persowski
Adrian Nowacki
Małgorzata Bednarska
2509
2419
2309
2340
2227
.
2224
7
3
4

1
0
6
8
8
8
8
4
4
8
5 Chemik Bydgoszcz 25 48 6 Centrum Bydgoszcz 23 48
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
.
mf
.
.
.
.
.
Jan Kiedrowicz
Zbigniew Robak
Julian Gralka
Mariusz Mazalon
Jarosław Jakubowski
Marek Olszewski
Renata Bursa
Monika Zembrzuska
2293
2270
2272
2137
2236
2202
2070
2004
4
4
5


2
2
1
8
7
8
7
6
4
5
3
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
.
mf
.
.
.
Jacek Bielczyk
Tomasz Rakowiecki
Paweł Kukuła
Tomasz Pacuszka
Sławomir Kraiński
Rafał Lewandowski
Joanna Węglarz
2356
2344
2212
2275
2191
2195
2059
3

3
3


8
8
7
7
5
5
8
7 Błękitny Express-Lech Poznań 18½ 48 8 Łączność Olsztyn 16 48
1
2
3
4
5
.
6
mf
.
mf
.
.
.
mf
Rafał Tomczak
Dariusz Kaszowski
Ryszard Bernard
Marcin Bernat
Tomasz Stróżyk
Marek Szumiński
Magdalena Łysiak
2341
2342
2378
2197
2229
2144
2089

4


1

8
8
4
8
4
8
8
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Dariusz Krzywicki
Andrzej Plesiuk
Piotr Charchalis
Marcin Bartoszewski
Rafał Jóźwik
Anna Staszewska
2245
2201
2179
2146
2206
2058
2
2

3

2
8
8
8
8
8
8
9 Gambit Świecie 14 48
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Tomasz Rybak
Bartłomiej Siwiec
Jarosław Kraiński
Adam Stolarczyk
Przemysław Hałas
Monika Bulge
2234
2215
2044
2099
2133
1800
1

2
2

1
8
8
8
8
8
8
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jurij Zezulkin Odrodzenie Kożuchów 7 8
2 Piotr Bobras JKSz MCKiS Jaworzno 6 8
3 Krzysztof Jasik Polonia Wrocław 7
4 Karol Pinkas JKSz MCKiS Jaworzno 8
5 Jakub Żeberski Polonia Wrocław 5 8
6 Anna Kucypera Polonia Wrocław 6 7
II liga
Wisła, 30 sierpnia – 8 września 2002 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Halina Fojcik, dyrektor turnieju: Piotr Bobrowski
1 Damis Warszawa (↑) 47 17 MKSz Rybnik 33 11
2 Tama-Jantar Pruszcz Gdański (↑) 36½ 18 Hetman Częstochowa 33 11
3 AZS UW Warszawa 36 19 Pniówek 74 Pawłowice 32½
4 Baszta Żnin 35½ 16 20 Kormoran Ostróda 32
5 HetMaN Szopienice 35½ 16 21 Zarzewie Prudnik (↓) 31½ 8
6 Hetman Koszalin 35½ 13 22 Ogniwo Legnica (↓) 31½ 7
7 AZS Politechnika Śląska Gliwice 35½ 11 23 Roszada Gliwice (↓) 31 10
8 OTSz Ostrów Wielkopolski 35 14 24 Czarni Dęblin (↓) 31 9
9 Pasjonat Fablok Dankowice 35 13 25 Carbo Gliwice (↓) 30
10 Start Katowice 35 13 26 Drogowiec Kraków (↓) 29½ 9
11 Nadnarwianka Pułtusk 34 13 27 EMDEK Bydgoszcz (↓) 29½ 8
12 Smak Eko Górno 34 12 28 Szombierki Bytom (↓) 28½
13 Rolnik Róża 34 12 29 Fart Kielce (↓) 28
14 Jedwabnik Milanówek 33½ 11 30 Fianchetto Świebodzin (↓) 27
15 Tęcza Turek 33½ 9 31 Rozbark Bytom (↓) 26½
16 Torfarm-64 Toruń 33 11
Składy drużyn awansujących
Damis Warszawa m.in. Patryk Łagowski (8/11), Marcin Krysztofiak (8½/11)
Jantar Pruszcz Gd. m.in. Jędrzej Długosz (8½/11)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Henryk Dobosz 10
2 Adrian Wiśniewski AZS Politechnika Śląska Gliwice 9 10
3 Jędrzej Długosz Tama-Jantar Pruszcz Gdański 11
4 Patryk Łagowski Damis Warszawa 8 11
5 Marcin Krysztofiak
Waldemar Jagodziński
Damis Warszawa
Baszta Żnin
11
6 Joanna Majdan Hetman Koszalin 11

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close