Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1992

49. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Częstochowa, 5 – 20 marca 1992
1991 | 1992 | 1993
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1991)
2419 | mm = 7½ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5
1 mm Jacek Gdański 2435 0 ½ 1 ½ 1 1 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 10½
2 am Aleksander Wojtkiewicz 2495 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 1 1 1 10
3 mm Aleksander Sznapik 2460 ½ 0 0 ½ ½ 1 1 1 1 ½ ½ 0 1 1
4 mm Dominik Pędzich 2385 0 ½ 1 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 8
5 mm Klaudiusz Urban 2465 ½ 0 ½ 0 ½ 1 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 47,50
6 mm Robert Kuczyński 2500 0 ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 45,50
7 mm Andrzej Maciejewski 2350 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ ½ 1 1 ½ 0 1 1 43,50
8 mm Zbigniew Jaśnikowski 2450 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 42,00
9 mm Marek Matlak 2440 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ 44,50
10 am Włodzimierz Schmidt 2465 ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 41,75
11 mm Jan Przewoźnik 2415 0 0 ½ ½ 1 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 36,75
12 mm Krzysztof Pańczyk 2425 0 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 0 0 ½ 1 1 6
13 m Aleksander Czerwoński 2370 0 0 1 0 ½ ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½
14 k Bartłomiej Macieja 2300 ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 0 1 ½ ½ 0 ½ 0 4
15 mf Henryk Seifert 2330 0 0 0 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 3
awans z finału IMP 1991 – 5
awans z półfinału 1991 – 7
nominacja PZSzach – 3
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Aleksander Sznapik 0 1 2 2 2 3 3.5 4.5 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 3
2  Marek Matlak 0 0 0 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 9
3  Włodzimierz Schmidt 0 0.5 0.5 1 1 1.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6 6.5 6.5 10
4  Aleksander Wojtkiewicz 0.5 1 2 3 3.5 4 4 5 6 7 7.5 8 8 9 10 2
5  Aleksander Czerwoński 0.5 1 2 2.5 3.5 4 4 4 4 4.5 5 5 5 5.5 5.5 13
6  Henryk Seifert 0 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 3 3 3 3 3 3 15
7  Jan Przewoźnik 1 1 2 2.5 2.5 3 3.5 4 4.5 4.5 5 6 6 6 6.5 11
8  Zbigniew Jaśnikowski 0.5 1 1 1 1.5 2 3 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8
9  Dominik Pędzich 0.5 0.5 1 1 2 2 2.5 3 4 4.5 5 5.5 6.5 7.5 8 4
10  Krzysztof Pańczyk 0 0.5 1 1 1 1 1.5 2 3 3.5 3.5 3.5 4.5 5 6 12
11  Jacek Gdański 1 2 3 4 5 5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9 9.5 9.5 10.5 1
12  Klaudiusz Urban 0.5 1 1 2 2 3 3.5 3.5 4 5 6 6.5 7 7.5 7.5 5
13  Robert Kuczyński 0.5 1 2 2.5 3 4 4.5 4.5 5 5 5 5.5 6 6.5 7.5 6
14  Andrzej Maciejewski 1 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4.5 5 5 5 6 6 7 7 7.5 7
15  Bartłomiej Macieja 1 1.5 1.5 2 2 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4 4 4 4 14
1 runda
2 runda
3 runda
A.Wojtkiewicz – R.Kuczyński
H.Seifert – J.Gdański
J.Przewoźnik – K.Pańczyk
W.Schmidt – A.Maciejewski
M.Matlak – B.Macieja
Z.Jaśnikowski – D.Pędzich
A.Czerwoński – K.Urban
A.Sznapik (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
K.Urban – H.Seifert
K.Pańczyk – Z.Jaśnikowski
B.Macieja – W.Schmidt
R.Kuczyński – A.Czerwoński
J.Gdański – J.Przewoźnik
A.Sznapik – M.Matlak
A.Maciejewski – A.Wojtkiewicz
D.Pędzich (pauza)
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
A.Wojtkiewicz – B.Macieja
H.Seifert – R.Kuczyński
W.Schmidt – A.Sznapik
J.Przewoźnik – K.Urban
D.Pędzich – K.Pańczyk
A.Czerwoński – A.Maciejewski
Z.Jaśnikowski – J.Gdański
M.Matlak (pauza)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
K.Urban – Z.Jaśnikowski
M.Matlak – W.Schmidt
A.Maciejewski – H.Seifert
R.Kuczyński – J.Przewoźnik
B.Macieja – A.Czerwoński
J.Gdański – D.Pędzich
A.Sznapik – A.Wojtkiewicz
K.Pańczyk (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
A.Wojtkiewicz – M.Matlak
H.Seifert – B.Macieja
J.Przewoźnik – A.Maciejewski
D.Pędzich – K.Urban
Z.Jaśnikowski – R.Kuczyński
A.Czerwoński – A.Sznapik
K.Pańczyk – J.Gdański
W.Schmidt (pauza)
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
K.Urban – K.Pańczyk
A.Sznapik – H.Seifert
W.Schmidt – A.Wojtkiewicz
A.Maciejewski – Z.Jaśnikowski
M.Matlak – A.Czerwoński
B.Macieja – J.Przewoźnik
R.Kuczyński – D.Pędzich
J.Gdański (pauza)
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
remis
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
H.Seifert – M.Matlak
J.Przewoźnik – A.Sznapik
D.Pędzich – A.Maciejewski
Z.Jaśnikowski – B.Macieja
K.Pańczyk – R.Kuczyński
A.Czerwoński – W.Schmidt
J.Gdański – K.Urban
A.Wojtkiewicz (pauza)
remis
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
A.Wojtkiewicz – A.Czerwoński
A.Sznapik – Z.Jaśnikowski
M.Matlak – J.Przewoźnik
W.Schmidt – H.Seifert
A.Maciejewski – K.Pańczyk
B.Macieja – D.Pędzich
R.Kuczyński – J.Gdański
K.Urban (pauza)
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
remis
0 – 1
K.Urban – R.Kuczyński
H.Seifert – A.Wojtkiewicz
J.Przewoźnik – W.Schmidt
D.Pędzich – A.Sznapik
K.Pańczyk – B.Macieja
Z.Jaśnikowski – M.Matlak
J.Gdański – A.Maciejewski
A.Czerwoński (pauza)
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
A.Wojtkiewicz – J.Przewoźnik
W.Schmidt – Z.Jaśnikowski
A.Sznapik – K.Pańczyk
M.Matlak – D.Pędzich
B.Macieja – J.Gdański
A.Maciejewski – K.Urban
A.Czerwoński – H.Seifert
R.Kuczyński (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
J.Przewoźnik – A.Czerwoński
K.Pańczyk – M.Matlak
D.Pędzich – W.Schmidt
Z.Jaśnikowski – A.Wojtkiewicz
R.Kuczyński – A.Maciejewski
J.Gdański – A.Sznapik
K.Urban – B.Macieja
H.Seifert (pauza)
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
A.Wojtkiewicz – D.Pędzich
H.Seifert – J.Przewoźnik
M.Matlak – J.Gdański
W.Schmidt – K.Pańczyk
B.Macieja – R.Kuczyński
A.Czerwoński – Z.Jaśnikowski
A.Sznapik – K.Urban
A.Maciejewski (pauza)
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
13 runda
14 runda
15 runda
K.Urban – M.Matlak
D.Pędzich – A.Czerwoński
K.Pańczyk – A.Wojtkiewicz
A.Maciejewski – B.Macieja
R.Kuczyński – A.Sznapik
J.Gdański – W.Schmidt
Z.Jaśnikowski – H.Seifert
J.Przewoźnik (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
A.Wojtkiewicz – J.Gdański
H.Seifert – D.Pędzich
W.Schmidt – K.Urban
J.Przewoźnik – Z.Jaśnikowski
A.Czerwoński – K.Pańczyk
A.Sznapik – A.Maciejewski
M.Matlak – R.Kuczyński
B.Macieja (pauza)
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
K.Urban – A.Wojtkiewicz
D.Pędzich – J.Przewoźnik
K.Pańczyk – H.Seifert
A.Maciejewski – M.Matlak
B.Macieja – A.Sznapik
R.Kuczyński – W.Schmidt
J.Gdański – A.Czerwoński
Z.Jaśnikowski (pauza)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0

Sędzia główny: Józef Zesławski
Sędziowie asystenci: Stanisław Szeląg, D.Borkowski, Igor Pyrkosz


Partie