Polska na Olimpiadzie szachowej 2010

Olimpiada szachowa 2010

2008 | 2010 | 2012
39. Olimpiada szachowa mężczyzn
Chanty-Mansyjsk (RUS), 19 września – 4 października 2010
System szwajcarski, 148 drużyn, 11 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Ukraina (2) 19 380,5 31
2  Rosja (1) 18 379,5 28
3  Izrael (11) 17 367,5 29
4  Węgry (5) 17 355,5 26½
5  Chiny (3) 16 362 29
6  Rosja (II) (4) 16 355 29½
7  Armenia (6) 16 345 27
8  Hiszpania (16) 16 332 28½
9  Stany Zjednoczone (9) 16 315,5 27
10  Francja (10) 16 311,5 25
11  Polska (15) 15 346,5 29
12  Azerbejdżan (7) 15 333 28
13  Rosja (III) (14) 15 320,5 26
14  Białoruś (35) 15 307,5 27½
15  Holandia (13) 15 305,5 24½
16  Słowacja (22) 15 302,5 26½
17  Brazylia (24) 15 290,5 27
18  Indie (19) 15 287 26½
19  Dania (44) 15 257,5 26½
20  Czechy (17) 14 338,5 28

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1
1 am Radosław Wojtaszek 2711 1 0 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 6  9
2 am Bartosz Soćko 2657 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½  8
3 am Bartłomiej Macieja 2651 1 1 ½ ½ 1 0 0 0 4  8
4 am Kamil Mitoń 2629 1 1 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 10
rez. am Mateusz Bartel 2599 1 1 ½ 1 0 1 1 1 ½ 7  9 1
POL (15) 90 68 32 40 13 48 9 6 19 21 5
trener: Michał Krasenkow
ekipy: Agnieszka Fornal-Urban
LUX ALB BIH EGY NED EST USA ARM IND SRB HUN
4 4 2 3 2 3 2 3 3
Uwaga: Mateusz Bartel otrzymał złoty medal w 2015, po dyskwalifikacji Francuza Sebastiena Fellera, który został przyłapany na szachowym dopingu (www.chessbrains.pl).
1 runda Polska – Luksemburg
4 : 0
2 runda Albania – Polska
0 : 4
B.Soćko (2657)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
M.Wiedenkeller (2431)
P.Linster (2264)
C.Jeitz (2235)
H.Mossong (2184)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
D.Mehmeti (2415)
I.Seitaj (2390)
L.Rama (2276)
H.Boshku (2314)
R.Wojtaszek (2711)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
3 runda Polska – Bośnia i Hercegowina
2 : 2
4 runda Egipt – Polska
1 : 3
R.Wojtaszek (2711)
B.Soćko (2657)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
I.Sokolov (2641)
B.Predojević (2624)
B.Kurajica (2535)
D.Stojanović (2496)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
B.Amin (2578)
K.Abdel Razik (2480)
S.Shoker (2458)
M.Ezat (2448)
B.Soćko (2657)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
remis
remis
0 – 1
0 – 1
5 runda Polska – Holandia
2 : 2
6 runda Polska – Estonia
3 : 1
R.Wojtaszek (2711)
B.Soćko (2657)
B.Macieja (2651)
M.Bartel (2599)
L.van Wely (2679)
J.Smeets (2669)
E.l’Ami (2624)
A.Giri (2677)
1 – 0
remis
remis
0 – 1
R.Wojtaszek (2711)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
K.Kulaots (2592)
M.Kanep (2532)
O.Sepp  (2485)
A.Wołodin (2433)
remis
1 – 0
remis
1 – 0
7 runda Stany Zjednoczone – Polska
2 : 2
8 runda Polska – Armenia
1½ : 1½
H.Nakamura (2733)
G.Kamski (2705)
A.Oniszczuk (2688)
J.Szulman (2636)
R.Wojtaszek (2711)
B.Soćko (2657)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
R.Wojtaszek (2711)
B.Soćko (2657)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
L.Aronian (2783)
W.Akopian (2691)
G.Sarksjan (2677)
A.Paszikian (2639)
remis
remis
0 – 1
remis
9 runda Indie – Polska
1 : 3
10 runda Serbia – Polska
1 : 3
K.Sasikiran (2681)
P.Harikrishna (2645)
S.Ganguly (2650)
B.Adhiban (2516)
R.Wojtaszek (2711)
B.Soćko (2657)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
remis
remis
0 – 1
0 – 1
N.Sedlak (2550)
B.Vucković (2615)
I.Ivanisević (2613)
R.Markus (2624)
R.Wojtaszek (2711)
B.Soćko (2657)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
0 – 1
remis
remis
0 – 1
11 runda Polska – Węgry
1½ : 2½
R.Wojtaszek (2711)
B.Macieja (2651)
K.Mitoń (2629)
M.Bartel (2599)
P.Leko (2724)
Z.Almasi (2707)
J.Polgar (2682)
F.Berkes (2678)
remis
0 – 1
remis
remis
39. Olimpiada szachowa kobiet
Chanty-Mansyjsk (RUS), 19 września – 4 października 2010
System szwajcarski, 115 drużyn, 11 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Rosja (1) 22 439,5 34
2  Chiny (2) 18 386,5 31½
3  Gruzja (4) 16 384 29
4  Kuba (18) 16 348,5 30
5  Stany Zjednoczone (6) 16 336,5 28½
6  Polska (10) 16 336 29½
7  Azerbejdżan (26) 16 320 28
8  Bułgaria (12) 16 296,5 24½
9  Ukraina (3) 15 366,5 28½
10  Rosja (II) (5) 15 335,5 26½
11  Armenia (7) 15 327,5 28
12  Grecja (21) 15 316 28
13  Rumunia (14) 15 312,5 28
14  Rosja (III) (36) 15 287 27
15  Węgry (9) 14 320,5 25
16  Francja (11) 14 314 29
17  Indie (8) 14 313,5 26
18  Wietnam (24) 14 278 26
19  Iran (29) 14 276 26
20  Litwa (41) 14 261,5 27

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1
1 am Monika Soćko 2486 1 1 0 ½ 1 0 0 ½ 1 1 1 7 11
2 am Jolanta Zawadzka 2410 1 ½ ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 0 10
3 am Joanna Majdan-Gajewska 2333 1 1 ½ 1 1 0 ½ 1 1 1 8 10
4 am Joanna Dworakowska 2315 1 1 1 1 0 1 1 1 ½ 0 10
rez. am Beata Kądziołka 2295 1 0 ½  3
POL (10) 69 51 12 47 32 9 50 13 33 7 4
trenerzy: Marek Matlak, Ołeksandr Sułypa (UKR)
kierownik ekipy: Agnieszka Fornal-Urban
ISL ICS BUL MNE AUT HUN INA SLO UZB ARM GEO
4 3 4 0 2 4 3 2
1 runda Polska – Islandia
4 : 0
2 runda  ICSC – Polska
½ : 3½
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
L.Ptaćnikova (2282)
H.Thorsteinsdottir (1995)
T.Finnbogadottir (1781)
J.Johannsdottir (1781)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
T.Bakłanowa (2247)
A.Mucha (2005)
A.Ryvova (1981)
O.Gerasimowa (2218)
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
B.Kądziołka (2295)
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
3 runda Polska – Bułgaria
1½ : 2½
4 runda Czarnogóra – Polska
1 : 3
M.Soćko (2486)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
B.Kądziołka (2295)
A.Stefanowa (2551)
A.Nikołowa (2295)
I.Widenowa (2283)
M.Wełczewa (2272)
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
J.Vojinović (2319)
A.Milović (2182)
M.Stojanović (2112)
L.Blagojević (2013)
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
remis
remis
0 – 1
0 – 1
5 runda Polska – Austria
4 : 0
6 runda Węgry – Polska
4 : 0
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
E.Moser (2436)
A-C.Kopinits (2210)
V.Exler (2130)
J.Novković (2134)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
Hoang Thanh Trang (2482)
I.Madl (2397)
S.Vajda (2342)
T.Gara (2348)
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
7 runda Polska – Indonezja
2 : 2
8 runda Słowenia – Polska
1½ : 2½
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Dworakowska (2315)
B.Kądziołka (2295)
I.Sukandar (2372)
B.Lestari (2177)
C.Sihite (2014)
W.Medina (2011)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
A.Muzyczuk (2535)
J.Krivec (2309)
D.Kaps (2300)
V.Rozić (2289)
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
remis
remis
remis
0 – 1
9 runda Polska – Uzbekistan
4 : 0
10 runda Armenia – Polska
1 : 3
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
N.Muminowa (2319)
O.Sabirowa (2216)
J.Chamrakułowa (2207)
N.Nodirjanowa (2136)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
E.Danielian (2466)
L.Mykyrtczian (2484)
L.Galojan (2373)
N.Aginian (2282)
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
0 – 1
remis
0 – 1
remis
11 runda Polska – Gruzja
2 : 2
M.Soćko (2486)
J.Zawadzka (2410)
J.Majdan-Gajewska (2333)
J.Dworakowska (2315)
N.Dżagnidze (2534)
L.Dżawachiszwili (2451)
S.Chuchaszwili (2422)
B.Chotenaszwili (2464)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
Puchar Nony Gaprindaszwili
Suma punktów drużyn narodowych w obu olimpiadach
1  Rosja 40 819 62
2  Chiny 34 748,5 60½
3  Ukraina 34 747 59½
4  Stany Zjednoczone 32 652 55½
5  Rosja (II) 31 690,5 56
6  Polska 31 682,5 58½
7  Węgrzy 31 676 51½
8  Armenia 31 672,5 55
9  Azerbejdżan 31 653 56
10  Izrael 30 657,5 57
11  Kuba 30 647,5 56½
12  Francja 30 625,5 54
13  Rosja (III) 30 607,5 53
14  Gruzja 29 700 56½
15  Grecja 29 618,5 54½
16  Indie 29 600,5 52½
17  Bułgaria 29 584 51
18  Słowacja 28 620 53½
19  Hiszpania 28 590 54
20  Holandia 28 584,5 53

Inni Polacy na olimpiadzie
Anna Stolarczyk IBCA (kobiety) – II szach. (6/11)
Ryszard Bernard trener – IBCA (mężczyźni)
Bogdan Obrochta sędzia meczowy (olimpiada mężczyzn)
Tomasz Sielicki uczestnik Kongresu FIDE
Andrzej Filipowicz uczestnik Kongresu FIDE

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close