Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1985

41. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1984 | 1985 | 1986
I liga
Międzybrodzie Żywieckie, 20 – 30 października 1985
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Janusz Wiktor
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  DMPJ 1985
1  Pocztowiec Poznań 3 3 4 4 4 4 48 38½
2  Górnik 09 Mysłowice 3 3 2 3 4 3 4 4 46 35½ 10½
3  Lech Poznań 3 3 3 4 4 46 32 14
4  Avia Świdnik 3 4 3 2 3 4 3 4 45 33½ 11½
5  Legion Warszawa 4 2 4 4 3 44½ 36
6  Polonia Warszawa 3 4 3 4 4 43½ 38
7  Maraton Warszawa 3 3 2 2 3 4 3 3 4 41½ 34
8  Chemik Bydgoszcz 2 2 2 3 3 41 29 12
9  Anilana Łódź 3 3 2 2 2 3 3 5 40½ 31½ 9
10  Skra Częstochowa 2 2 2 3 3 3 2 4 40 31½
11  Start Łódź (↓) 2 2 2 3 3 3 4 39 29 10
12  Start Lublin (↓) 2 2 2 3 1 2 39 27½ 11½
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Maraton Warszawa 7.5 9.5 12.5 16 20 23.5 26.5 28.5 32.5 35.5 38.5 41.5 7
2  Polonia Warszawa 5.5 8 11 14 16.5 21 25 28.5 32.5 36.5 39 43.5 6
3  Pocztowiec Poznań 9.5 14 18 20.5 24 27 31 35 38 41.5 44 48 1
4  Start Lublin 11.5 16 18.5 20.5 22.5 24 26 30.5 33.5 35.5 38 39 12
5  Chemik Bydgoszcz 12 15.5 18.5 22 24.5 27 29 31 34 36.5 38.5 41 8
6  Górnik 09 Mysłowice 10.5 14 17 20.5 23.5 27.5 30.5 33 36 40 44 46 2
7  Legion Warszawa 8.5 11 15 19 22.5 26 29 33 35 37.5 41 44.5 5
8  Anilana Łódź 9 11.5 14.5 16.5 19.5 22.5 25 28 30 32 35.5 40.5 9
9  Start Łódź 10 11.5 14.5 17 19.5 22.5 24.5 26.5 30.5 33.5 37 39 11
10  Lech Poznań 14 15.5 19 21.5 24.5 27 30.5 34.5 37.5 41.5 44.5 46 3
11  Skra Częstochowa 8.5 12 14 18 21.5 23.5 26.5 29.5 31.5 33.5 37 40 10
12  Avia Świdnik 11.5 15.5 17.5 20.5 23.5 26.5 30.5 32 35 38.5 41 45 4
1 runda 2 runda
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Lech Poznań
Start Lublin – Start Łódź
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Start Łódź – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Start Lublin
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
2 : 4
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
3 runda 4 runda
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Start Lublin – Skra Częstochowa
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Start Łódź
Legion Warszawa – Anilana Łódź
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Start Łódź – Legion Warszawa
Lech Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Chemik Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Start Lublin – Polonia Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Legion Warszawa – Lech Poznań
Anilana Łódź – Start Łódź
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
Avia Świdnik – Start Łódź
Lech Poznań – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Pocztowiec Poznań – Start Lublin
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
4 : 2
4 : 2
7 runda 8 runda
Start Lublin – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Start Łódź – Lech Poznań
4½ : 1½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
2 : 4
Avia Świdnik – Lech Poznań
Skra Częstochowa – Start Łódź
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Start Lublin – Chemik Bydgoszcz
3 : 3
2 : 4
4 : 2
4 : 2
3 : 3
3 : 3
9 runda 10 runda
Chemik Bydgoszcz – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Start Lublin
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
Start Łódź – Maraton Warszawa
Lech Poznań – Skra Częstochowa
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
4 : 2
Avia Świdnik – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Lech Poznań
Polonia Warszawa – Start Łódź
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Start Lublin – Legion Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
11 runda
Górnik 09 Mysłowice – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Anilana Łódź – Start Lublin
Start Łódź – Pocztowiec Poznań
Lech Poznań – Polonia Warszawa
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
2 : 4
3½ : 2½
5 : 1
2 : 4
1½ : 4½
3 : 3
Składy drużyn
1 Pocztowiec Poznań 38½ 66 2 Górnik 09 Mysłowice 35½ 60
1
2
3
4
5
.
6
mf
k
k
k
I
I
am
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Leszek Węglarz
Ryszard Kujawski
Bogdan Sołtys
Paweł Staniszewski
Hanna Ereńska-Radzewska
2435
2290
2235
2250
2000
2000
2165


7

3
3
10
11
11
11
11
6
5
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
k
k
k
m
Jacek Bielczyk
Włodzimierz Kruszyński
Marian Twardoń
Henryk Sobura
Lesław Kawczyński
Tadeusz Tomalczyk
Hanna Wesołowska
2340
2370
2375
2300
2220
2310
2000

6



½
7
11
11
11
11
10
1
11
3 Lech Poznań 32 66 4 Avia Świdnik 33½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mm
k
k
I++
k
Paweł Stempin
Ryszard Bernard
Zbigniew Doda
Jacek Woda
Marcin Bernat
Andrzej Stempin
Ewa Kaczmarek
2445
2380
2350
2410
2118
2050
1970


6

5
1
9
11
11
11
9
4
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mm
m
k
I++
I
k
Marek Hawełko
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Tadeusz Lipski
Michał Praszak
Grzegorz Jusiak
Paweł Bielak
Bożena Rzeczycka
2420
2370
2380
2295
2255
2085
2000
1864

7


3
3
½
11
11
11
7
8
5
2
11
5 Legion Warszawa 36 66 6 Polonia Warszawa 38 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
k+
k+
k
k
am
Jan Adamski
Rafał Marszałek
Anatol Łokasto
Roman Hass
Marek Maćkowiak
Antoni Trylski
Agnieszka Brustman
2435
2315
2280
2199
2230
2215
2225




4

11
8
11
11
9
5
11
1
2
3
4
5
.
6
m
mm
m
k
k
k
I++
Stefan Dejkało
Krzysztof Pańczyk
Mirosław Sarwiński
Dariusz Radziejewski
Robert Bugajski
Tomasz Małachowski
Bogusława Autowicz
2355
2405
2395
2270
2260
2240
1784





½
2
11
11
11
11
10
1
11
7 Maraton Warszawa 34 66 8 Chemik Bydgoszcz 29 66
1
2
3
4
5
.
,
6
mm
mm
mm
mf
mm
k
m
m
Aleksander Sznapik
Piotr Staniszewski
Andrzej Adamski
Wojciech Ehrenfeucht
Stefan Witkowski
Krzysztof Paćko
Marian Ziembiński
Elżbieta Kowalska
2465
2380
2355
2350
2260
2255
2260
1980

7



7

11
11
8
9
3
11
2
11
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k
I++
I
mm
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Maciejewski
Andrzej Grabowski
Mariusz Mazalon
Waldemar Kozłowski
Małgorzata Wiese
2390
2375
2240
2050
2000
2180
6

3
5
2
11
11
11
11
11
11
9 Anilana Łódź 31½ 66 10 Skra Częstochowa 31½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
mf
mf
m
k
k
k
mm
k
Waldemar Świć
Witold Balcerowski
Tomasz Rakowiecki
Zbigniew Bator
Marek Zieliński
Jacek Stefaniak
Grażyna Szmacińska
Liliana Leszner
2355
2355
2290
2320
2265
2250
2125
2030
4

4
6
5
0

11
11
11
11
10
1
9
2
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
m
k
I++
k
I
I+
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Witalis Sapis
Czesław Sajko
Dariusz Szopka
Tadeusz Karpik
Janusz Robaszek
Lucyna Majchrzyk
2410
2335
2370
2235
2230
2270
2000
1750
6

5
6
½


11
11
11
11
2
6
3
11
11 Start Łódź 29 66 12 Start Lublin 27½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
k
mf
k
k
k
Andrzej Łuczak
Andrzej Rosiak
Tadeusz Żółtek
Robert Andrzejewski
Sławomir Domagała
Lucyna Krawcewicz
2390
2335
2285
2290
2260
1935

6
5

7
2
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mm
k++
k
I++
k
k
Jan Przewoźnik
Andrzej Sydor
Henryk Dobosz
Jerzy Dybowski
Sławomir Wach
Jacenty Wojcieszyn
Urszula Nowik
Zofia Ciechocińska
2405
2350
2390
2320
2310
2050
1925
1905

3

4

0

½
11
11
11
10
10
2
9
2
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 11
2 Krzysztof Pańczyk Polonia Warszawa 11
3 Zbigniew Księski
Mirosław Sarwiński
Avia Świdnik
Polonia Warszawa
11
4 Roman Hass
Dariusz Radziejewski
Henryk Sobura
Legion Warszawa
Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice
11
5 Robert Bugajski Polonia Warszawa 10
6 Hanna Ereńska-Radzewska Pocztowiec Poznań 10 11
II liga
Grupa A Grupa B
Giżycko, 16 – 27 października 1985
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Jadwisin, 16 – 27 października 1985
Sędzia główny: Maciej Brudziński
1 Kolejarz Katowice (↑) 55½ 44 11½ 1 Włókniarz Bielsko-Biała (↑) 52½ 41½ 11
2 Czarni Rzeszów 52 39½ 12½ 2 Hutnik Warszawa 50 41½
3 Legrol Legnica 49 37 12 3 Gedania Gdańsk 48 37 11
4 Hutnik Kraków 48 38 10 4 Piast Słupsk 46½ 36½ 10
5 Piast Gliwice 46½ 37 5 Start Katowice 45 37 8
6 Hetman Wrocław 45 32½ 12½ 6 AZS Politechnika Wrocław 44½ 32 12½
7 Spartakus Jelenia Góra 43 32½ 10½ 7 Górnik 23 Czerwionka 44 33½ 10½
8 Hańcza Suwałki 41½ 32½ 9 8 Stilon Gorzów Wielkopolski 44 33 11
9 AZS UW Warszawa (↓) 39 32½ 9 Jagiellonia Białystok (↓) 42½ 34½ 8
10 Łączność Bydgoszcz (↓) 38½ 30½ 8 10 Olimpia Piekary Śląskie (↓) 38½ 28½ 10
11 Karpaty Krosno (↓) 35 26 9 11 Start Bytom (↓) 36½ 26 10½
12 AZS Kielce (↓) 19½ 11½ 8 12 Tumy Płock (↓) 22 15 7
Składy drużyn awansujących
Kolejarz Katowice m.in. Włodzimierz Schmidt (7), Mieczysław Bakalarz,  Zbigniew KardyśIwona Świecik
Włókniarz Bielsko-Biała Włodzimierz Poznań (½/1), Tomasz Giżyński (4½), Henryk Seifert (8), Marek Matlak (9), Mirosław Jaworski (7),
Zbigniew Jurzak (2½/7), Jacek Matlak (1½/3), Bożena Sikora-Giżyńska (8½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Hetman 1 Hutnik 10
2 Konrad Typek Legrol 2 Henryk Seifert Włókniarz 8
3 Jarosław Sendera Czarni 3 Marek Matlak Włókniarz 9
4 Jan Pisuliński Czarni 4 Andrzej Olszewski Jagiellonia
5 Zbigniew Kardyś Kolejarz 5 Aleksander Czerwoński Hutnik
6 Iwona Świecik Kolejarz 6 Górnik
Włókniarz

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close