Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1998

54. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1997 | 1998 | 1999
I liga
Lubniewice, 4 – 12 listopada 1998
Sędzia główny: Kajetan Przysiecki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 5 6 35½
2  Polonia PKO BP Warszawa 3 4 3 4 6 6 35
3  Pocztowiec TP SA Poznań 2 4 4 4 27
4  Drakon Daewoo Lublin 2 4 3 3 25
5  Chrobry Głogów 1 2 3 23½
6  Rymer Niedobczyce ½ 3 2 4 3 23
7  Rzemiosło Henkel Racibórz 2 2 3 19½
8  Entropia  Warszawa 0 ½ 2 15
9  Zelmer Rzeszów (↓) 0 0 3 12½
Ze startu zrezygnowały kluby Włókniarz Bielsko-Biała, Gedania Gdańsk, PTSz Płock, Czarny Koń Bukowno i Sowa Sopot.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 4.5 10.5 15 20.5 23 26 31 35.5 1
2  Entropia  Warszawa 1.5 3 3 7.5 11 13 14.5 14.5 15.5 8
3  Zelmer Rzeszów 2.5 4 4 5.5 5.5 7 10 12.5 12.5 9
4  Rzemiosło Henkel Racibórz 2 4.5 7.5 9 11.5 16 16 17.5 19.5 7
5  Rymer Niedobczyce 2 5 7.5 11 11.5 15.5 18.5 23 23 6
6  Pocztowiec TP SA Poznań 4 4 5.5 9.5 11.5 15 19.5 23 27 3
7  Polonia PKO BP Warszawa 4 7 11.5 11.5 16 20 23 29 35 2
8  Chrobry Głogów 3.5 7 10.5 12.5 14 14 17 18 23.5 5
9  Drakon Daewoo Lublin 4.5 9 12 14.5 18.5 20.5 23.5 23.5 25 4
1 runda 2 runda
Entropia Warszawa – Drakon Lublin
Zelmer Rzeszów – Chrobry Głogów
Rzemiosło Racibórz – Polonia Warszawa
Rymer Niedobczyce – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. (pauza)
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
Polonia Warszawa – Rymer Niedobczyce
Chrobry Głogów – Rzemiosło Racibórz
Drakon Lublin – Zelmer Rzeszów
Stilon Gorzów Wlkp. – Entropia Warszawa
Pocztowiec Poznań (pauza)
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
4½ : 1½
3 runda 4 runda
Zelmer Rzeszów – Stilon Gorzów Wlkp.
Rzemiosło Racibórz – Drakon Lublin
Rymer Niedobczyce – Chrobry Głogów
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Entropia Warszawa (pauza)
0 : 6
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
Chrobry Głogów – Pocztowiec Poznań
Drakon Lublin – Rymer Niedobczyce
Stilon Gorzów Wlkp. – Rzemiosło Racibórz
Entropia Warszawa – Zelmer Rzeszów
Polonia Warszawa (pauza)
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
4½ : 1½
5 runda 6 runda
Rzemiosło Racibórz – Entropia Warszawa
Rymer Niedobczyce – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Drakon Lublin
Polonia Warszawa – Chrobry Głogów
Zelmer Rzeszów (pauza)
2½ : 3½
½ : 5½
2 : 4
4½ : 1½
Drakon Lublin – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
Entropia Warszawa – Rymer Niedobczyce
Zelmer Rzeszów – Rzemiosło Racibórz
Chrobry Głogów (pauza)
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
7 runda 8 runda
Rymer Niedobczyce – Zelmer Rzeszów
Pocztowiec Poznań – Entropia Warszawa
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Chrobry Głogów – Drakon Lublin
Rzemiosło Racibórz (pauza)
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
Stilon Gorzów Wlkp. – Chrobry Głogów
Entropia Warszawa – Polonia Warszawa
Zelmer Rzeszów – Pocztowiec Poznań
Rzemiosło Racibórz – Rymer Niedobczyce
Drakon Lublin (pauza)
5 : 1
0 : 6
2½ : 3½
1½ : 4½
9 runda
Pocztowiec Poznań – Rzemiosło Racibórz
Polonia Warszawa – Zelmer Rzeszów
Chrobry Głogów – Entropia Warszawa
Drakon Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
Rymer Niedobczyce (pauza)
4 : 2
6 : 0
5½ : ½
1½ : 4½
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 35½ 48 2 Polonia PKO BP Warszawa 35 48
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
mm
mm
mm
mm
am
Michał Krasenkow
Igor Chenkin (RUS)
Tomasz Markowski
Paweł Jaracz
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Jan Pisuliński
Iweta Radziewicz
2655
2600
2525
2465
2405
2390
2385
2425

6

7
3

1
5
8
8
8
8
4
3
1
8
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
am
mm
mm
am
Eduardas Rozentalis (LTU)
Bartłomiej Macieja
Bartosz Soćko
Robert Kuczyński
Dominik Pędzich
Paweł Blehm
Agnieszka Brustman
2575
2490
2475
2470
2435
2420
2380
6


4

½
6
8
8
8
7
8
1
8
3 Pocztowiec TP SA Poznań 27 48 4 Drakon Daewoo Lublin 25 48
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
am
mm
mf
mf
.
am
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Paweł Stempin
Leszek Węglarz
Ignacy Nowak
Marcin Szeląg
Monika Bobrowska
Hanna Ereńska
2485
2445
2405
2395
2380
2350
2470
2225
4

2
3
3


8
8
3
7
8
6
6
2
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
.
mf
.
.
.
Orest Grycak (UKR)
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Jacenty Wojcieszyn
Marcin Dziuba
Andrzej Pikuliński
Joanna Kwiecień
2485
2400
2235
2305
2280
2220
2000

6
4
4

2
1
8
8
8
8
4
4
8
5 Chrobry Głogów 23½ 48 6 Rymer Niedobczyce 23 48
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
.
.
.
.
Michał Sośnicki
Marek Matlak
Artur Pieniążek
Przemysław Skalik
Robert Wieczorek
Tomasz Popek
Monika Aksiuczyc
2355
2435
2400
2385
2095
2090
2155



5

0
8
8
8
8
5
3
8
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
.
.
mf
.
Mirosław Grabarczyk
Bogdan Grabarczyk
Piotr Murdzia
Rafał Antoniewski
Ryszard Wismont
Henryk Seifert
Magdalena Kludacz
2470
2425
2405
2430
2285
2310
2230


5


½
8
8
8
8
5
3
8
7 Rzemiosło Henkel Racibórz 19½ 48 8 Entropia  Warszawa 15 48
1
2
3
4
5
6
.
mf
.
mf
.
mm
Marek Stryjecki
Przemysław Grądalski
Sławomir Ulak
Tadeusz Helis
Jacek Orzechowski
Renata Gazik
2325
2330
2295
2265
2265
2195




3
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
.
.
.
6
.
.
mm
.
.
.
.
.
mm
Rafał Przedmojski
Grzegorz Więch
Piotr Dukaczewski
Marek Kolasiński
Grzegorz Protaziuk
Tomasz Olenderek
Leszek Bieliński
Michał Szefer
Barbara Kaczorowska
2390
2305
2225
2285
2290
2225
2245
2105
2135

2
1
0

1

½
4
8
6
6
2
7
3
6
2
8
9 Zelmer Rzeszów 12½ 48
1
2
3
4
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
Jarosław Sendera
Grzegorz Toczek
Dariusz Mikrut
Władysław Szajna
Mateusz Łuksik
Zenon Chojnicki
Karina Walura
2345
2305
2295
2250
2165
2245
2045
2
1
2

3
½
8
7
8
8
7
2
8
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Eduardas Rozentalis Polonia PKO BP Warszawa 6 8
2 Igor Chenkin
Zbigniew Księski
Stilon Gorzów Wielkopolski
Drakon Daewoo Lublin
6 8
3 Tomasz Markowski
Bartosz Soćko
Stilon Gorzów Wielkopolski
Polonia PKO BP Warszawa
8
4 Paweł Jaracz Stilon Gorzów Wielkopolski 7 8
5 Dominik Pędzich Polonia PKO BP Warszawa 8
6 Agnieszka Brustman Polonia PKO BP Warszawa 6 8
II liga
Grupa północna
Rowy, 14 – 24 września 1998
Sędzia główny:
system szwajcarski,
10 rund, 6 szachownic
Grupa południowa
Wisła, 6 – 15 listopada 1998
Sędzia główny: Ryszard Więckowski
1 Entropia Warszawa (↑) 43 1 Budosak Zabrze (↑) 40½
2 Sido Cafe Hańcza Suwałki (↑) 36½ 2 Cracovia Kraków (↑) 39½
3 Hetman Koszalin 35 3 Gant Hetman Wrocław 37
4 Pocztowiec TP SA II Poznań 34 4 Rolnik Róża 35
5 Chemik Bydgoszcz 33 5 AZS UMCS Lublin 33½
6 Warmia Olsztyn 32 6 AZS Gliwice 32
7 OTSz Ostrów Wielkopolski 31½ 7 Skałka-Śląsk Świętochłowice 32
8 Konradia Gdańsk 31 8 Hetman Szopienice 31
9 Górnik Konin 30½ 9 PTSz Sokołów Podlaski 31
10 Gambit Świecie 30 10 10 Polonia Wrocław 30½
11 Śmiały Police 30 9 11 Świt Krzeszowice 30½
12 Włodkowic Płock 30 7 12 Lubtar Jasień 30½
13 Chrobry Gniezno 29½ 13 JKSz MOSiR Jaworzno 30½
14 Błekitny Express-Lech Poznań 28½ 11 14 Korona Kraków 30½
15 Tęcza Wejherowo 28½ 9 15 Drogowiec Kraków 30½
16 Nadnarwianka Pułtusk 28 8 16 Czarni Dęblin 30½
17 Wisła Nowe 28 7 17 Czarni Pawłosiów 30½
18 Apator Toruń 27½ 18 Tarnovia Tarnów 30
19 Jedwabnik Milanówek 27 11 19 MKSz Rybnik 30
20 Łączność Olsztyn 27 8 20 Odrodzenie Kożuchów 30
21 Zryw Słupsk (↓) 26½ 21 Rozbark Bytom (↓) 29½
22 Mechanik Stargard Szczeciński (↓) 23½ 22 MOSiR Piekary Śląskie (↓) 29
23 Raszkowianka Raszków (↓) 18½ 23 Pniówek 74 Pawłowice Śląskie (↓) 28½
24 Raków Częstochowa (↓) 28½
25 Sokół Nowa Ruda (↓) 28½
26 Zarzewie Prudnik (↓) 28
27 Wisła Strumień (↓) 27½
28 Brzozovia Brzozów (↓) 22½
29 Hetman Częstochowa (↓) 17
30 Wieża Nowy Sącz (↓) 15½
Składy drużyn awansujących
Entropia Warszawa Rafał Przedmojski (6½), Grzegorz Więch (7), Grzegorz Protaziuk (9½), Tomasz Olenderek (5/9), Leszek Bieliński (5½/9),
Andrzej Szewczak (1/1), Barbara Kaczorowska (8), Anna Protaziuk (½/1)
Sido Cafe
Hańcza Suwałki
Alovzas Kveinys (LTU) (7½), Leszek Ostrowski (5/9), Piotr Bobras (5½), Jerzy Ciruk (5/9), Dariusz Klimaszewski (4½/9),
Dariusz Gałkiewicz (½/1), Konrad Anuszkiewicz (1/2), Anna Łukasiewicz (7½)
Budosak Zabrze Igor Štohl (SVK) (8½), Piotr Dobrowolski (6½), Jacek Bielczyk (6), Aleksander Hnydiuk (7½), Jacek Dubiel (6½/9),
Łukasz Piotrowski (0/1), Zdzisława Wiliczkiewicz (5½)
Cracovia Kraków Aleksander Wołżyn (RUS) (7½), Przemysław Koc (4½), Artur Jakubiec (7½), Mirosław Jaworski (8), Klaudiusz Miętus (5),
Czesława Pilarska (1½/2), Katarzyna Jurkiewicz (5½/8)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aloyzas Kveinys
Zbigniew Jaśnikowski
Hańcza
OTSz
1 Igor Štohl
Ryszard Skrobek
Budosak
Pawłosiów
2 Piotr Ilczuk Hetman 8 2 Marek Kosiorek Sokołów 7
3 Grzegorz Protaziuk Entropia 3 Jerzy Markiewicz Tarnovia 8
4 Leszek Radwan Śmiały 4 Mirosław Jaworski Cracovia 8
5 Marek Olszewski Chemik 5 Andrzej Bętkowski Korona 8
6 Barbara Kaczorowska Entropia 8 6 Halina Jałowiec
Małgorzata Bednarska
Tarnovia
Odrodzenie
8

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close