Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1999

55. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1998 | 1999 | 2000
I liga
Suwałki, 18 – 28 września 1999
Sędzia główny: Czesław Szmigielski, dyrektor turnieju: Mikołaj Bura
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Polonia Animex Warszawa 3 4 5 4 42
2  Gant Hetman Wrocław 3 4 3 5 4 4 39
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 2 4 4 5 4 38
4  Pocztowiec TP SA Poznań 3 2 3 5 4 5 5 37½
5  Drakon BDK Daewoo Lublin 3 4 5 6 35
6  Budosak Zabrze 1 4 4 5 31
7  Sido Cafe Hańcza Suwałki 1 2 4 2 5 27½
8  Chrobry Głogów ½ 2 2 2 2 25
9  Entropia Warszawa (↓) 1 2 1 2 1 2 4 22½
10  Rzemiosło Racibórz (↓) ½ 2 ½ 2 4 4 20½
11  Hetman Koszalin (↓) 2 ½ 1 0 1 1 ½ 2 12
Ze startu zrezygnowały kluby Rymer Niedobczyce i Cracovia Kraków.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 2 5.5 9.5 13.5 17 21 23 27.5 33 38 3
2  Polonia Animex Warszawa 5 9 9 12.5 18 23.5 28 30.5 33.5 38 42 1
3  Drakon BDK Daewoo Lublin 6 11 13.5 16 16 21.5 25.5 28 31 33.5 35 5
4  Rzemiosło Racibórz 4 7.5 9 11 11.5 12 12 16 18 19 20.5 10
5  Chrobry Głogów 2 4.5 10 13.5 15.5 16 18 20 20 22.5 25 8
6  Budosak Zabrze 1 3.5 7.5 12.5 16 18.5 20 23.5 27.5 31 31 6
7  Pocztowiec TP SA Poznań 5 5 8 11.5 16.5 20.5 22.5 26 29 34 37.5 4
8  Gant Hetman Wrocław 4 7.5 10.5 10.5 15.5 20 24 28 31 34.5 39 2
9  Sido Cafe Hańcza Suwałki 2 5.5 7.5 10 11 11 16 20 21.5 23 27.5 7
10  Hetman Koszalin 0 2.5 3 4 5 6.5 7.5 7.5 9.5 10 12 11
11  Entropia Warszawa 1 2 6.5 9 11.5 13.5 15.5 17.5 21.5 21.5 22.5 9
1 runda 2 runda
Polonia Warszawa – Entropia Warszawa
Drakon Lublin – Hetman Koszalin
Rzemiosło Racibórz – Hańcza Suwałki
Chrobry Głogów – Hetman Wrocław
Budosak Zabrze – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. (pauza)
5 : 1
6 : 0
4 : 2
2 : 4
1 : 5
Hetman Wrocław – Budosak Zabrze
Hańcza Suwałki – Chrobry Głogów
Hetman Koszalin – Rzemiosło Racibórz
Entropia Warszawa – Drakon Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań (pauza)
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
1 : 5
2 : 4
3 runda 4 runda
Drakon Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
Rzemiosło Racibórz – Entropia Warszawa
Chrobry Głogów – Hetman Koszalin
Budosak Zabrze – Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa (pauza)
2½ : 3½
1½ : 4½
5½ : ½
4 : 2
3 : 3
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
Hetman Koszalin – Budosak Zabrze
Entropia Warszawa – Chrobry Głogów
Stilon Gorzów Wlkp. – Rzemiosło Racibórz
Polonia Warszawa – Drakon Lublin
Hetman Wrocław (pauza)
2½ : 3½
1 : 5
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Rzemiosło Racibórz – Polonia Warszawa
Chrobry Głogów – Stilon Gorzów Wlkp.
Budosak Zabrze – Entropia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Hetman Koszalin
Hetman Wrocław – Hańcza Suwałki
Drakon Lublin (pauza)
½ : 5½
2 : 4
3½ : 2½
5 : 1
5 : 1
Hetman Koszalin – Hetman Wrocław
Entropia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Budosak Zabrze
Polonia Warszawa – Chrobry Głogów
Drakon Lublin – Rzemiosło Racibórz
Hańcza Suwałki (pauza)
1½ : 4½
2 : 4
3½ : 2½
5½ : ½
5½ : ½
7 runda 8 runda
Chrobry Głogów – Drakon Lublin
Budosak Zabrze – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Wrocław – Entropia Warszawa
Hańcza Suwałki – Hetman Koszalin
Rzemiosło Racibórz (pauza)
2 : 4
1½ : 4½
2 : 4
4 : 2
5 : 1
Entropia Warszawa – Hańcza Suwałki
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Drakon Lublin – Budosak Zabrze
Rzemiosło Racibórz – Chrobry Głogów
Hetman Koszalin (pauza)
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
9 runda 10 runda
Budosak Zabrze – Rzemiosło Racibórz
Pocztowiec Poznań – Drakon Lublin
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Koszalin – Entropia Warszawa
Chrobry Głogów (pauza)
4 : 2
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
2 : 4
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Koszalin
Polonia Warszawa – Hańcza Suwałki
Drakon Lublin – Hetman Wrocław
Rzemiosło Racibórz – Pocztowiec Poznań
Chrobry Głogów – Budosak Zabrze
Entropia Warszawa (pauza)
5½ : ½
4½ : 1½
2½ : 3½
1 : 5
2½ : 3½
11 runda
Pocztowiec Poznań – Chrobry Głogów
Hetman Wrocław – Rzemiosło Racibórz
Hańcza Suwałki – Drakon Lublin
Hetman Koszalin – Polonia Warszawa
Entropia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Budosak Zabrze (pauza)
3½ : 2½
4½ : 1½
4½ : 1½
2 : 4
1 : 5
Składy drużyn
1 Polonia Animex Warszawa 42 60 2 Gant Hetman Wrocław 39 60
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
am
am
am
Michał Krasenkow
Eduardas Rozentalis (LTU)
Bartosz Soćko
Bartłomiej Macieja
Robert Kuczyński
Agnieszka Brustman
2647
2586
2543
2542
2450
2383





10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
mm
mm
mf
.
mm
Aleksander Wojtkiewicz
Edvins Kengis (LAT)
Marcin Kamiński
Zbigniew Jaśnikowski
Mariusz Buś
Mirosław Perdek
Grzegorz Antkowiak
Marta Zielińska
2567
2573
2523
2407
2369
2344
2199
2356

7


4
0
1
10
10
10
10
6
3
1
10
3 Stilon Gorzów Wielkopolski 38 60 4 Pocztowiec TP SA Poznań 37½ 60
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
.
.
mm
am
Tomasz Markowski
Paweł Jaracz
Marek Matlak
Olaf Michalski
Przemysław Liwak
Jan Przewoźnik
Iweta Radziewicz
2557
2477
2482
2331
2270
2405
2395
7
6
7
0

7
10
10
10
3
7
10
10
1
2
3
4
5
6
mm
am
mm
mf
.
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Paweł Stempin
Leszek Węglarz
Marcin Szeląg
Monika Bobrowska
2463
2436
2392
2400
2389
2438
5


4
8
10
10
10
10
10
10
5 Drakon BDK Daewoo Lublin 35 60 6 Budosak Zabrze 31 60
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
mm
.
mf
.
.
Orest Grycak (UKR)
Robert Kempiński
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Marcin Dziuba
Paweł Stoma
Joanna Kwiecień
2550
2549
2412
2253
2310
2189
2131


6
4


4
10
10
10
8
10
2
10
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
.
.
.
Igor Štohl (SVK)
Robert Ciemniak
Rafał Antoniewski
Jacek Bielczyk
Aleksander Hnydiuk
Jacek Dubiel
Zdzisława Wiliczkiewicz
2600
2390
2417
2359
2347
2364
2106

0



6
3
9
2
10
9
10
10
10
7 Sido Cafe Hańcza Suwałki 27½ 60 8 Chrobry Głogów 25 60
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mf
mf
mf
.
.
.
.
Aloyzas Kveinys (LTU)
Leszek Ostrowski
Piotr Bobras
Jerzy Ciruk
Dariusz Klimaszewski
Konrad Anuszkiewicz
Kamil Grycel
Anna Łukasiewicz
2515
2382
2394
2245
2258
2146
2123
2170

5



0
½
5
10
10
10
9
8
1
2
10
1
2
3
4
5
6
.
mm
.
.
.
.
Przemysław Skalik
Artur Pieniążek
Karol Rydzik
Robert Wieczorek
Tomasz Popek
Monika Aksiuczyc
2409
2391
2100
2163
2193
2198
5


4

10
10
10
10
10
10
9 Entropia Warszawa 22½ 60 10 Rzemiosło Racibórz 20½ 60
1
2
3
4
5
.
6
.
.
.
.
.
.
mm
Grzegorz Protaziuk
Rafał Przedmojski
Grzegorz Więch
Łukasz Dworakowski
Leszek Bieliński
Tomasz Olenderek
Barbara Kaczorowska
2415
2405
2364
2355
2208
2221
2210
3
4




10
10
5
10
8
7
10
1
2
3
4
5
6
.
.
mf
mf
.
mm
Jacek Orzechowski
Sławomir Ulak
Tadeusz Helis
Przemysław Grądalski
Zbigniew Wieczorek
Barbara Grabarska
2293
2303
2270
2309
2308
2293
½

2

5
6
10
10
10
10
10
10
11 Hetman Koszalin 12 60
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
.
.
.
.
.
.
.
Damian Markowski
Piotr Ilczuk
Ryszard Sokołowski
Piotr Mickiewicz
Lucjan Kowalczyk
Henryk Węgrowski
Tomasz Kamieniecki
Barbara Baran
2308
2323
2255
2219
2137
.
.
.
4
½
2
3
1
0

0
10
6
5
10
8
3
8
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Michał Krasenkow Polonia Animex Warszawa 10
2 Eduardas Rozentalis Polonia Animex Warszawa 10
3 Paweł Stempin Pocztowiec TP SA Poznań 10
4 Bartłomiej Macieja
Zbigniew Jaśnikowski
Polonia Animex Warszawa
Gant Hetman Wrocław
10
5 Marcin Szeląg Pocztowiec TP SA Poznań 8 10
6 Monika Bobrowska Pocztowiec TP SA Poznań 10
II liga
Grupa północna
Lublin, 11 – 19 września 1999
Sędzia główny: Marek Łobejko
system szwajcarski,
10 rund, 6 szachownic
Grupa południowa
Polanica-Zdrój, 17 – 26 września 1999
Sędzia główny: Jan Frankiewicz
1 PTSz Płock (↑) 43½ 1 Odrodzenie Kożuchów (↑) 36½
2 AZS UMCS Lublin (↑) 35 2 Rolnik Róża (↑) 35½
3 PTSz Sokołów Podlaski 33½ 13 3 AZS Gliwice 34½
4 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 33½ 12 4 Miedź Legnica 34
5 Włodkowic Płock 32 5 JKSz Jaworzno 33½
6 Jantar Słupsk 31½ 6 Goniec Dregal Kluczbork 33 12
7 Pocztowiec TP SA II Poznań 31 12 7 Filutek Częstochowa 33 10
8 Błekitny Express-Lech Poznań 31 10 8 Śródmieście Wrocław 32½
9 Śmiały Police/AZS WSP Olsztyn 30½ 13 9 MKSz Rybnik 31½
10 Konradia Gdańsk 30½ 12 10 Beskid Andrychów 31
11 Górnik Konin 30½ 11 11 HetMaN Szopienice 30½ 13
12 MLKS Solec Kujawski 30½ 11 12 Pniówek Pawłowice Śląskie 30½ 11
13 Chemik Bydgoszcz 30½ 10 13 Sokół Nowa Ruda 30½ 11
14 Wisła Nowe 30½ 10 14 Zelmer Rzeszów 30½ 10
15 Torfarm-64 Toruń 30½ 10 15 Tarnovia Tarnów 30 11
16 Apator Toruń 30½ 9 16 Gambit Świdnica 30 10
17 Czarni Dęblin (↓) 30 17 Polonia Wrocław 30 10
18 Gambit Świecie (↓) 29½ 11 18 OTSz Ostrów Wielkopolski 30 10
19 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 29½ 9 19 Mechanizator Ustrzyki Dolne 30 10
20 Jadwabnik Milanówek (↓) 28½ 20 Interm Skałka-Śląsk Świętochłowice 30 9
21 Kormoran Ostróda (↓) 27 21 Drogowiec Kraków (↓) 29½
22 Szach-Mat Tuszyn (↓) 25½ 22 Korona Kraków (↓) 29
23 Olimp Łobez (↓) 19 23 Szron Jarosław (↓) 28½
24 Technik Zamość (↓) 16 24 Hetman Wałbrzych (↓) 28
25 Rozbart Bytom (↓) 27½ 8
26 Fablok Chrzanów (↓) 27½ 7
27 Roszada Gliwice (↓) 26
28 Hetman Wschowa (↓) 22½
29 LKS Gorzyczanka (↓) 14
Składy drużyn awansujących
PTSz Płock Mirosław Grabarczyk (8), Piotr Staniszewski (5½), Bogdan Grabarczyk (7), Krystian Jędryczka (8), Radosław Jedynak (6½), Magdalena Kludacz (4/5), Dorota Iwaniuk (4½/5)
AZS UMCS Lublin Marcin Dłużniewski (3½), Rafał Łobejko (6½), Tomasz Jakubowski (7), Zbigniew Pyda (5/7), Piotr Polkowski (1½/5), Paweł Janas (4/6), Grzegorz Jusiak (2/2), Anna Juszczak (5½)
Odrodzenie Kożuchów Jurij Zezulkin (BLR) (7½), Dominik Orzech (5), Alojzy Grobelny (6), Marcin Łukaszewski (4½), Jarosław Paździor (4½), Małgorzata Bednarska (9)
Rolnik Róża Artur Sygulski (1½/3), Bogusław Sygulski (4), Ryszard Kasperek (6), Grzegorz Krogulski (5½), Ryszard Palus (4½), Arkadiusz Zaskalski (7½), Halina Jałowiec (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Mirosław Grabarczyk PTSz 8 1 Tadeusz Juroszek . 8 (9)
2 Robert Kula Śmiały 2 Wiesław Janocha
Karol Pinkas
.
.
7
3 Adrian Franczak
Jerzy Owczarzak
AZS Lublin
Pocztowiec II
3 Marcin Najbar .
4 Krystian Jędryczka
Tomasz Pacuszka
PTSz
Apator
8 4 Tomasz Muc . 8
5 Krzysztof Chojnacki Pocztowiec II 5 Tomasz Meinert
Arkadiusz Zaskalski
.
Rolnik
6 Elżbieta Sosnowska Nadnarwianka 8 6 Małgorzata Bednarska Odrodzenie 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close