Kalendarium szachowe 2023

2022  |  2023  |  2024

Wyniki turniejów w Polsce: ChessArbiter | ChessManager | Szachowa Vistula
Wyniki turniejów za granicą: Chess-Results | ChessBase | The Week in Chess

Najważniejsze turnieje w 2023

Ważne wydarzenia w 2023
  • Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach (online 28.05.2023) – dokumenty
  • XXXVIII Ogólnopolska Konferencja Sędziów Szachowych (Opole 16.12.2023) – dokumenty

Tytuły międzynarodowe nadane w 2023
GM Paweł Teclaf
WGM Maria Malicka
IM Jakub Fus, Daniel Mielczarek (szachy korespondencyjne), Łukasz Nowak, Jan Klimkowski, Jakub Seemann, Mariusz Broniek (SIM, szachy korespondencyjne), Paweł Piekielny, Filip Cukrowski, Aleksander Kaczmarek, Bartłomiej Niedbała, Stanisław Żyłka
WIM Michalina Rudzińska, Martyna Wikar, Liwia Jarocka
FM
Paweł Sowiński, Mikalaj Karalczuk, Ryszard Dors, Patryk Cieślak, Mariusz Duch, Tomasz Gałażewski, Krzysztof Raczek, Piotr Kaukiel, Karol Kacprzak, Kacper Kacprzak, Saturnin Limbach (kompozycja szachowa), Dawid Przepiórka (kompozycja szachowa), Marcin Banaszek (GER, kompozycja szachowa), Ryszard Kasperek, Dariusz Klimaszewski, Janusz Siekański, Mirosław Ściborowski, Jakub Marciniszyn (solving)
WFM
Martyna Starosta, Weronika Zabrzańska, Maria Lean, Magdalena Karasińska, Irena Hertlein, Izabela Siekańska, Maria Siekańska, Monika Głuszko
CM
Arkadiusz Szmyd, Piotr Mucha, Rafał Zgadzaj, Flawian Krawczyk, Wojciech Śmieszek, Tomasz Jankowiak, Tygran Dżugurian, Cyprian Mulawa, Dariusz Bieliński, Jerzy Dobosz, Igor Wilk, Piotr Jagodziński, Grzegorz Dąbrowski
WCM
Zuzanna Siekańska, Wioletta Pacuszka
IA
Tomasz Stefaniak, Ryszard Królikowski, Anna Mrozińska, Jacek Przybylski
FA
Andrzej Koseski, Maciej Kamiński, Dawid Sułkowski, Paweł Kasperek, Piotr Jankowiak, Małgorzata Chiciak-Galuszka, Kamil Gałuszka, Piotr Goluch, Anna Hampel, Tomasz Kinas, Anna Kosakowska-Jaroch, Maciej Kowalec, Dorota Sikorska, Janusz Wieczorek
FT
 
FI
 
IO
 

Szachiści ur. w 2023
 
Szachistki ur. w 2023
 
 

Zmarli w 2023
Ryszard Boćkowski (1953–)
Stefan Brzózka GMc (1931–)
Bohdan Daniszkowicz IA (1935–)
Marek Heinich (1948–)
Janusz Jeleń (1954–)
Sylwia Konikowska (1953–)
Barbara Kurtyka (1982–)
Lilla Leonowicz (1942–)
Józef Lubas SIM IAc TDc (1956–)
Jacek Marks (1956–)
Karol Pinkas IM (1950–)
Jan Przewoźnik IM (1957–)
Józef Rozewicz (1930–)
Włodzimierz Schmidt GM FT (1943–)
Ryszard Skrobek GMc IM (1951–)
Urszula Sokulska (1951–)
Halina Szpakowska (1928–)
Stanisław Turlej (1936–)
Jan Widera (1948–)
Transfery w 2023
Nikołaj Aliawdin IM (BLRPOL)
Andrij Diaczek (UKRPOL)
Elena Krasenkowa WIM (RUSPOL)
Piotr Piesik IM (POLCZE)
Vasik Rajlich IM (USAPOL)
Daniel Sanz Wawer FM (POLESP)
Serhij Szyłow FM (UKRPOL)