Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1970

27. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Piotrków Trybunalski, 8 – 25 lutego 1970
1969 | 1970 | 1971
zobacz też: finał kobiet | półfinały Mistrzostw Polski (1969)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 mm Jerzy Kostro 2420 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ + 11
2 m Jan Adamski 2400 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1
3 mm Włodzimierz Schmidt 2410 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ + 9 64,75
4 m Andrzej Filipowicz 2430 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 0 1 1 ½ + 9 63,00
5 mm Jacek Bednarski 2410 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ 1 1 +
6 m Stefan Witkowski 2330 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 8 55,75
7 m Krzysztof Pytel 2290 0 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 + 8 55,25
8 m Witold Balcerowski 2340 ½ 1 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 0 ½ 0 ½ 57,25
9 m Andrzej Sydor 2360 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ 1 1 ½ ½ 55,50
10 m Ryszard Gąsiorowski 2227 0 ½ 0 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 0 1 ½ 7 47,25
11 k Aleksander Sznapik 2100 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 0 1 + 7 46,75
12 m Bogdan Pietrusiak 2260 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ 0 ½ 1 0 50,75
13 k Franciszek Prochownik 2080 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 0 0 0 1 1 1 0 46,00
14 m Romuald Grąbczewski 2390 ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 1 1 ½ 0 1 0 6
15 m Józef Gromek 2311 ½ ½ ½ ½ 0 0 0 1 ½ 0 0 0 0 0 + 35,00
16 mm Zbigniew Doda 2440 0 0 ½ ½ ½ 1 1 1 30,00
Uwaga: Zbigniew Doda wycofał się po 8. rundzie (wyniki rozgranych partii zostały zaliczone, a w pozostałych przeciwnicy otrzymali punkty walkowerem).
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1 Andrzej Sydor 0.5 1 2 2.5 3 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6 6.5 7.5 9
2 Zbigniew Doda 1 1.5 2.5 3.5 4 4 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 16
3 Romuald Grąbczewski 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1.5 2 3 3 3 4 4.5 4.5 5 6 14
4 Witold Balcerowski 1 1 1 1.5 2 2.5 3.5 4 4.5 5.5 6 6 7 7 7.5 8
5 Stefan Witkowski 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 4 4.5 5 5.5 5.5 6 7 7.5 8 6
6 Ryszard Gąsiorowski 0 0 0.5 0.5 1.5 2.5 3 3 3.5 4 5 5.5 5.5 6.5 7 10
7 Jan Adamski 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 8 8.5 9 9.5 2
8 Jacek Bednarski 1 1 1.5 1.5 2.5 2.5 3 3.5 4.5 5.5 6 6.5 7.5 8 8.5 5
9 Józef Gromek 0 0 0 0.5 1 1 1.5 1.5 2 3 3 4 4 4 4.5 15
10 Krzysztof Pytel 0 1 2 2.5 3.5 3.5 4 4.5 5 5.5 6.5 7 7 7.5 8 7
11 Andrzej Filipowicz 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3 4 5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 4
12 Jerzy Kostro 0.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7.5 8.5 9 10 10.5 11 1
13 Aleksander Sznapik 0 0.5 1 1 1 2 2.5 3 3 3.5 4 5 6 7 7 11
14 Włodzimierz Schmidt 0.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5 5.5 5.5 6 6.5 7 7.5 8 9 3
15 Franciszek Prochownik 0 1 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5 5 5 5.5 6.5 6.5 13
16 Bogdan Pietrusiak 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4 4.5 5 5 5.5 6 6 6.5 12
1 runda
2 runda
3 runda
J.Bednarski – J.Gromek
Z.Doda – F.Prochownik
R.Gąsiorowski – A.Filipowicz
R.Grąbczewski – W.Schmidt
J.Adamski – K.Pytel
W.Balcerowski – A.Sznapik
A.Sydor – B.Pietrusiak
S.Witkowski – J.Kostro
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
J.Kostro – R.Gąsiorowski
F.Prochownik – R.Grąbczewski
K.Pytel – J.Bednarski
A.Sznapik – S.Witkowski
A.Filipowicz – J.Adamski
B.Pietrusiak – J.Gromek
A.Sydor – Z.Doda
W.Schmidt – W.Balcerowski
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
W.Balcerowski – F.Prochownik
J.Bednarski – A.Filipowicz
Z.Doda – B.Pietrusiak
J.Gromek – K.Pytel
J.Adamski – J.Kostro
R.Gąsiorowski – A.Sznapik
R.Grąbczewski – A.Sydor
S.Witkowski – W.Schmidt
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
remis
4 runda
5 runda
6 runda
Z.Doda – R.Grąbczewski
A.Filipowicz – J.Gromek
J.Kostro – J.Bednarski
B.Pietrusiak – K.Pytel
F.Prochownik – S.Witkowski
W.Schmidt – R.Gąsiorowski
A.Sydor – W.Balcerowski
A.Sznapik – J.Adamski
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
J.Adamski – W.Schmidt
W.Balcerowski – Z.Doda
J.Bednarski – A.Sznapik
R.Gąsiorowski – F.Prochownik
R.Grąbczewski – B.Pietrusiak
J.Gromek – J.Kostro
K.Pytel – A.Filipowicz
S.Witkowski – A.Sydor
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
Z.Doda – S.Witkowski
R.Grąbczewski – W.Balcerowski
J.Kostro – K.Pytel
B.Pietrusiak – A.Filipowicz
F.Prochownik – J.Adamski
W.Schmidt – J.Bednarski
A.Sydor – R.Gąsiorowski
A.Sznapik – J.Gromek
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
W.Balcerowski – B.Pietrusiak
J.Bednarski – F.Prochownik
A.Filipowicz – J.Kostro
R.Gąsiorowski – Z.Doda
J.Gromek – W.Schmidt
J.Adamski – A.Sydor
K.Pytel – A.Sznapik
S.Witkowski – R.Grąbczewski
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
R.Grąbczewski – R.Gąsiorowski
F.Prochownik – J.Gromek
W.Balcerowski – S.Witkowski
Z.Doda – J.Adamski
B.Pietrusiak – J.Kostro
W.Schmidt – K.Pytel
A.Sydor – J.Bednarski
A.Sznapik – A.Filipowicz
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
J.Adamski – R.Grąbczewski
R.Gąsiorowski – W.Balcerowski
K.Pytel – F.Prochownik
A.Filipowicz – W.Schmidt
J.Gromek – A.Sydor
J.Kostro – A.Sznapik
S.Witkowski – B.Pietrusiak
J.Bednarski – Z.Doda
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
+ / –
10 runda
11 runda
12 runda
R.Grąbczewski – J.Bednarski
F.Prochownik – A.Filipowicz
W.Balcerowski – J.Adamski
B.Pietrusiak – A.Sznapik
W.Schmidt – J.Kostro
A.Sydor – K.Pytel
S.Witkowski – R.Gąsiorowski
Z.Doda – J.Gromek
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
remis
– / +
J.Adamski – S.Witkowski
J.Bednarski – W.Balcerowski
R.Gąsiorowski – B.Pietrusiak
J.Gromek – R.Grąbczewski
J.Kostro – F.Prochownik
A.Filipowicz – A.Sydor
A.Sznapik – W.Schmidt
K.Pytel – Z.Doda
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
+ / –
R.Gąsiorowski – J.Adamski
R.Grąbczewski – K.Pytel
W.Balcerowski – J.Gromek
B.Pietrusiak – W.Schmidt
F.Prochownik – A.Sznapik
A.Sydor – J.Kostro
S.Witkowski – J.Bednarski
Z.Doda – A.Filipowicz
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
– / +
13 runda
14 runda
15 runda
J.Bednarski – R.Gąsiorowski
A.Filipowicz – R.Grąbczewski
K.Pytel – W.Balcerowski
J.Adamski – B.Pietrusiak
J.Gromek – S.Witkowski
W.Schmidt – F.Prochownik
A.Sznapik – A.Sydor
J.Kostro – Z.Doda
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
+ / –
J.Adamski – J.Bednarski
W.Balcerowski – A.Filipowicz
R.Grąbczewski – J.Kostro
B.Pietrusiak – F.Prochownik
R.Gąsiorowski – J.Gromek
A.Sydor – W.Schmidt
S.Witkowski – K.Pytel
Z.Doda – A.Sznapik
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
– / +
K.Pytel – R.Gąsiorowski
J.Bednarski – B.Pietrusiak
A.Filipowicz – S.Witkowski
J.Gromek – J.Adamski
J.Kostro – W.Balcerowski
F.Prochownik – A.Sydor
A.Sznapik – R.Grąbczewski
W.Schmidt – Z.Doda
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
+ / –

Sędzia główny: Kazimierz Wasilewski
Sędziowie rundowi: Anna Hellwig, Wojciech Dobrzyński


Partie