Półfinały Mistrzostw Polski w Szachach na 1962

Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach na 1962

1961 | 1962 | 1963
Mężczyźni
Zobacz też: finał Mistrzostw Polski (1962)

Grupa A | Bydgoszcz, 6 – 17 grudnia 1961 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 m Ryszard Drozd ½ 1 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 1 8
2 mm Kazimierz Plater ½ ½ ½ ½ 1 0 1 ½ 1 1 1
3 k Bogdan Pietrusiak 0 ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 1
4 m Jan Gadaliński 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1
5 k Lutosław Manasterski 0 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 1 ½
6 k Marek Galewicz ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 0 1 1
7 k Marek Szpakowski ½ 1 0 ½ 0 ½ 0 1 1 ½ 0 5
8 I Janusz Segiet 0 0 0 ½ ½ 1 1 0 1 1 0 5
9 I Lucjan Kowalczyk ½ ½ ½ ½ 0 0 0 1 ½ 0 1
10 m Marian Ziembiński 0 0 0 0 1 1 0 0 ½ 1 1
11 I Piotr Kozłowski 1 0 ½ 0 0 0 ½ 0 1 0 1 4
12 I Zdzisław Kwaśniewski 0 0 0 0 ½ 0 1 1 0 0 0

Grupa B | Piotrków Trybunalski, grudzień 1961 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 k Włodzimierz Schmidt ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 8
2 k Henryk Fabian ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 7
3 m Romuald Grąbczewski ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 7
4 k Zygmunt Gabryś 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 7
5 k Władysław Pojedziniec ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 ½ 0 1
6 m Manfred Mannke ½ 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 6
7 m Adam Borchardt 0 ½ ½ ½ 0 0 1 1 1 ½ 1 6
8 I Wojciech Dobrzyński ½ ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 0 1
9 k Ludwik Krystowski 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 1
10 k Wojciech Święcicki ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 1 1
11 I Andrzej Najdekier 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 0 0 0 4
12 II Henryk Biesiadecki 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1

Grupa C | Lublin, 6 – 17 grudnia 1961 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 I Zbigniew Cylwik ½ 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 1 ½ 8
2 m Józef Gromek ½ ½ ½ 1 1 1 1 0 ½ ½ 1
3 m Stanisław Gawlikowski 0 ½ ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1
4 m Jacek Bednarski ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 7
5 k Tadeusz Żółtek ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 1 6
6 I Ryszard Serwa 1 0 ½ ½ 1 0 0 ½ ½ ½ 1
7 I Stefan Kipiński 0 0 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 0 1
8 m Wiktor Matkowski 0 0 1 0 ½ 1 0 ½ 1 1 ½
9 m Edward Nahlik 0 1 0 ½ 0 ½ 0 ½ 1 1 1
10 I Zdzisław Wojcieszyn 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 0 1 1
11 I Tadeusz Przygoda 0 ½ 0 0 0 ½ 1 0 0 0 ½
12 I Henryk Marciniak ½ 0 0 ½ 0 0 0 ½ 0 0 ½ 2

Awans z mistrzostw okręgów, rozegranych w 1961:

Warszawa Andrzej Adamski, Andrzej Filipowicz
Kraków Alfred Tarnowski, Bogdan Śliwa
Łódź Witold Balcerowski
Śląsk Stefan Brzózka

Kobiety
nie rozegrano półfinałów