Puchar Gór Opawskich

Międzynarodowy Turniej Szachowy “Puchar Gór Opawskich” – turniej rozgrywany od 1991 w Głuchołazach (do 2001), Jarnołtówku (2002–2005) oraz Pokrzywnej (od 2006), w gminie Głuchołazy (województwo opolskie, powiat nyski).

Lista zwycięzców:

1 1991 1. Tadeusz Lipski – 7½/10
2-3. Dariusz Ludwikowski, Franciszek Prochownik – 7/10
2 1992 1. IM Zbigniew Szymczak – 8/10
2. Henryk Dymerski – 7½/10
3. IM Jan Kiedrowicz – 7/10
3 1993 1. Franciszek Prochownik – 8/10
2. IM Jan Kiedrowicz – 7½/10
3. Jan Siekaniec – 7/10
4 1994 1. Aleksander Czerwoński – 8/10
2-3. FM Adam Cichocki, IM Andrzej Szypulski – 7½/10
5 1995 1. Piotr Dobrowolski – 8/10
2-3. Artur Jakubiec, IM Dominik Pędzich – 7½/10
6 1996 1. Michaił Kozakow (UKR) – 8½/10
2-3. IM Igor Gazik (SVK), Artur Jakubiec – 7½/10
7 1997 1-2. Artur Jakubiec, IM Oleg Kalinin (UKR) – 8/10
3. Gennadij Rumiancew (UKR) – 7½/10
8 1998 1-2. Serhij Szewczenko (UKR), Robert Tustanowski – 7½/9
3. Artur Jakubiec – 7/9
9 1999 1. IM Łukasz Cyborowski – 7½/9
2-3. Aleksander Hnydiuk, Jacek Dubiel – 7/9
10 2000 1. GM Lubomir Michalec (UKR) – 7½/9
2-3. IM Serhij Kucyn (UKR), Aleksander Miśta – 7/9
11 2001 1-2. IM Władysław Borowikow (UKR), IM Serhij Fedorczuk (UKR) – 8/9
3. IM Orest Grycak (UKR) – 7/9
12 2002 1. IM Serhij Fedorczuk (UKR) – 7½/9
2. IM Zbigniew Szymczak – 7/9
3. IM Nikołaj Bodnar (UKR) – 6½/9
13 2003 1-2. IM Radosław Jedynak, Kazimierz Olszyński – 7½/9
3-9. FM Wiesław Janocha, Stanisław Zawadzki, Radosław Wojtaszek, IM Oleg Kalinin (UKR), Maciej Marszałek, Wojciech Moranda, Aleksander Hnydiuk – 7/9
14 2004 1-5. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), Dominik Orzech, IM Jewgienij Szarapow (UKR), GM Mirosław Grabarczyk, IM Zbigniew Szymczak – 7/9
15 2005 1-3. IM Wadym Szyszkin (UKR), Jakub Żeberski, Maciej Marszałek – 7/9
16 2006 1. IM Dariusz Szoen – 7½/9
2. IM Wadym Szyszkin (UKR) – 7/9
3-4. IM Witalij Koziak (UKR), Daniel Gumuła – 6½/9
17 2007 1. IM Piotr Dobrowolski – 7½/9
2-4. IM Oleg Kalinin, Mateusz Kołosowski, Aleksander Hnydiuk – 7/9
18 2008 1. GM Wadym Szyszkin (UKR) – 7½/9
2-3. IM Witalij Koziak (UKR), Arkadiusz Bebel – 7/9
19 2009 1. GM Wadym Szyszkin (UKR) – 7½/9
2-3. FM Mateusz Kołosowski, Krzysztof Banasik – 7/9
20 2010 1. IM Jan Krejci jr – 8/9
2-4. IM Witalij Koziak (UKR), GM Wadym Szyszkin (UKR), IM Maciej Rutkowski – 6½/9
21 2011 1-2. GM Łukasz Cyborowski, Bartosz Sowul – 7/9
3-6. GM Wadym Szyszkin (UKR), FM Zbigniew Strzemiecki, Grzegorz Nasuta, Tomasz Klepaczka – 6½/9
22 2012 1. GM Wadym Szyszkin (UKR) – 7½/9
2-3. Adam Grabowski, IM Łukasz Butkiewicz – 7/9
23 2013 1. GM Wadym Szyszkin (UKR) – 8/9
2-3. IM Aleksander Hnydiuk, Eneasz Wiewióra – 7/9
24 2014 1. GM Ołeh Romanyszyn (UKR) – 7/9
2-7. GM Mirosław Grabarczyk, FM Grzegorz Nasuta, GM Łukasz Cyborowski, Maciej Mroziak, Krzysztof Banasik, Adam Kowalczyk – 6½/9
25 2015 1-3. GM Michaił Simancew (UKR), GM Wadym Szyszkin (UKR), GM Kiriłł Stupak (BLR) – 7½/9
26 2016 1. FM Aleksander Kaczmarek – 8/9
2. Filip Cukrowski – 7½/9
3-7. Robert Tustanowski, WIM Mariola Woźniak, Krzysztof Banasik, WCM Agnieszka Dmochowska, Mateusz Tustanowski – 6/9
27 2017 1. Paweł Kowalczyk – 8/9
2. FM Nazar Ustanowicz (UKR) – 7½/9
3-5. Krzysztof Banasik, IM Jewgienij Piankow (UKR), Jan Siekaniec – 6/9
28 2018 1. GM Mirosław Grabarczyk – 8/9
2-3. FM Piotr GoluchKrzysztof Banasik – 7/9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close