Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1955

11. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1954 | 1955 | 1956
I liga
Wrocław, 21 sierpnia – 4 września 1955
Sędzia główny: Marek Szpakowski
System kołowy, 10 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  AZS Gliwice 5 5 6 7 5 7 17 58
2  AZS Warszawa 5 5 5 7 8 8 15 63
3  Start Katowice 5 5 6 5 7 10 15 61
4  AZS Wrocław 4 5 4 5 5 7 6 7 13 55
5  Sparta Kraków 5 5 6 5 13 54
6  Włókniarz Łódź 3 4 6 6 6 10 47½
7  Kolejarz Kraków 5 3 4 7 7 49
8  Stal Poznań 3 5 6 3 5 5 8 7 45½
9  Start Szczecin (↓) 2 3 4 5 8 7 43½
10  AZS Kraków (↓) 3 4 5 4 5 6 47½
11  Sparta Skarżysko-Kamienna (↓) 2 0 3 4 2 2 0 26
12  Sparta Sopot (↓)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Start Katowice 0 2 2 4 5 6 8 10 12 14 15 3
2  Stal Poznań 0 0 0 1 2 2 2 4 5 5 7 8
3  Start Szczecin 2 2 4 5 5 5 5 5 5 7 7 9
4  AZS Wrocław 2 4 5 5 6 8 8 8 9 11 13 4
5  AZS Gliwice 2 3 5 6 7 9 11 13 13 15 17 1
6  Sparta Kraków 0 1 3 5 7 8 10 12 13 13 13 5
7  Włókniarz Łódź 2 2 4 6 8 8 8 8 10 10 10 6
8  AZS Kraków 0 1 1 1 3 5 5 5 6 6 6 10
9  Kolejarz Kraków 0 1 1 1 1 1 3 3 3 5 7 7
10  Sparta Skarżysko-Kamienna 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 11
11  AZS Warszawa 2 4 5 6 6 8 10 12 14 14 15 2
1 runda 2 runda
Stal Poznań – AZS Warszawa
Start Szczecin – Sparta Skarżysko-Kamienna
AZS Wrocław – Kolejarz Kraków
AZS Gliwice – AZS Kraków
Sparta Kraków – Włókniarz Łódź
Start Katowice (pauza)
2½ : 7½
8 : 2
5½ : 4½
7 : 3
3½ : 6½
AZS Kraków – Sparta Kraków
Kolejarz Kraków – AZS Gliwice
Sparta Skarżysko-Kamienna – AZS Wrocław
AZS Warszawa – Start Szczecin
Start Katowice – Stal Poznań
Włókniarz Łódź (pauza)
5 : 5
5 : 5
3 : 7
8 : 2
7 : 3
3 runda 4 runda
Start Szczecin – Start Katowice
AZS Wrocław – AZS Warszawa
AZS Gliwice – Sparta Skarżysko-Kamienna
Sparta Kraków – Kolejarz Kraków
Włókniarz Łódź – AZS Kraków
Stal Poznań (pauza)
5½ : 4½
5 : 5
6½ : 3½
6 : 4
6 : 4
Kolejarz Kraków – Włókniarz Łódź
Sparta Skarżysko-Kamienna – Sparta Kraków
AZS Warszawa – AZS Gliwice
Start Katowice – AZS Wrocław
Stal Poznań – Start Szczecin
AZS Kraków (pauza)
4½ : 5½
4½ : 5½
5 : 5
6 : 4
5 : 5
5 runda 6 runda
AZS Wrocław – Stal Poznań
AZS Gliwice – Start Katowice
Sparta Kraków – AZS Warszawa
Włókniarz Łódź – Sparta Skarżysko-Kamienna
AZS Kraków – Kolejarz Kraków
Start Szczecin (pauza)
5 : 5
5 : 5
5½ : 4½
6 : 4
6½ : 3½
Sparta Skarżysko-Kamienna – AZS Kraków
AZS Warszawa – Włókniarz Łódź
Start Katowice – Sparta Kraków
Stal Poznań – AZS Gliwice
Start Szczecin – AZS Wrocław
Kolejarz Kraków (pauza)
2½ : 7½
6½ : 3½
5 : 5
4½ : 5½
3 : 7
7 runda 8 runda
AZS Gliwice – Start Szczecin
Sparta Kraków – Stal Poznań
Włókniarz Łódź – Start Katowice
AZS Kraków – AZS Warszawa
Kolejarz Kraków – Sparta Skarżysko-Kamienna
AZS Wrocław (pauza)
5½ : 4½
6½ : 3½
3½ : 6½
3½ : 6½
7½ : 2½
AZS Warszawa – Kolejarz Kraków
Start Katowice – AZS Kraków
Stal Poznań – Włókniarz Łódź
Start Szczecin – Sparta Kraków
AZS Wrocław – AZS Gliwice
Sparta Skarżysko-Kamienna (pauza)
7 : 3
5½ : 4½
6 : 4
2½ : 7½
4 : 6
9 runda 10 runda
Sparta Kraków – AZS Wrocław
Włókniarz Łódź – Start Szczecin
AZS Kraków – Stal Poznań
Kolejarz Kraków – Start Katowice
Sparta Skarżysko-Kamienna – AZS Warszawa
AZS Gliwice (pauza)
5 : 5
6 : 4
5 : 5
3½ : 6½
2 : 8
Start Katowice – Sparta Skarżysko-Kamienna
Stal Poznań – Kolejarz Kraków
Start Szczecin – AZS Kraków
AZS Wrocław – Włókniarz Łódź
AZS Gliwice – Sparta Kraków
AZS Warszawa (pauza)
10 : 0
3 : 7
5½ : 4½
6½ : 3½
5½ : 4½
11 runda
Włókniarz Łódź – AZS Gliwice
AZS Kraków – AZS Wrocław
Kolejarz Kraków – Start Szczecin
Sparta Skarżysko-Kamienna – Stal Poznań
AZS Warszawa – Start Katowice
Sparta Kraków (pauza)
3 : 7
4 : 6
6½ : 3½
2 : 8
5 : 5
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 AZS Gliwice 58 100 2 AZS Warszawa 63 100
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
9
10
Adam Dzięciołowski
Jerzy Sowiński
Janusz Domański
Bolesław Towarnicki
Henryk Śliwiński
Witold Sobotkowski
Zbigniew Radzikowski
Józef Rozewicz
Lech Stopa
Stanisław Radtke
Włodzimierz Niwiński (j)
Klara Knapik (k)
.
.
.
.
6
.
.
.
.
.
.
9
.
.
.
.
9
.
.
.
.
.
.
10
1
2
3
4
5
6
7
8
.
9
10
Kazimierz Plater
.
Wojciech Święcicki
Zbigniew Solecki
Andrzej Sydor
Franciszek Prochownik
Bogusław Kruczyński
Wiesław Kosiński
Bogdan Kusiński
. (j)
M.Jachołkowska (k)
.
.
9
.
.
.
.
.
8
.
.
.
.
10
.
.
.
.
.
10
.
.
3 Start Katowice 61 100 4 AZS Wrocław 55 100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Wiktor Balcarek
Emil Sojka
Stefan Brzózka
Emanuel Byrtek
Zygmunt Kloza
.
Edward Olej
.
Stanisław Kornasiewicz (j)
Barbara Wojciechowska (k)


.
7
.
.
7
.
.
.
10
10
.
10
.
.
10
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Czesław Błaszczak
.
.
.
.
.
.
.
.
.
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
10
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5 Sparta Kraków 54 100 6 Włókniarz Łódź 47½ 100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Edward Arłamowski
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Jan Gadaliński
.
.
.
.
.
.
.
Jan Łachut (j)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
10
.
7 Kolejarz Kraków 49 100 8 Stal Poznań 45½ 100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
.
.
.
.
.
Orest Słobodzian
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
10
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9 Start Szczecin 43½ 100 10 AZS Kraków 47½ 100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
.
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Kostro (j)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
.
.
.
.
10
.
11 Sparta Skarżysko-Kamienna 26 100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Czesław Błaszczak AZS Wrocław 8 10
2 Emil Sojka Start Katowice 10
3 Wojciech Święcicki AZS Warszawa 9 10
4 Emanuel Byrtek Start Katowice 7 10
5 Henryk Śliwiński AZS Gliwice 6 9
6 Orest Słobodzian
Trybuła
Kolejarz Kraków
.
7 10
7 Edward Olej Start Katowice 7 10
8 Bogdan Kusiński AZS Warszawa 8 10
9 Jerzy Kostro
Jan Łachut
AZS Kraków
Włókniarz Łódź
7 10
10 Klara Knapik AZS Gliwice 9 10
Eliminacje (do I ligi 1955)
System dojazdowy, 1955
Grupa I Grupa II
1 AZS Warszawa (↑) 13 1 Kolejarz Kraków (↑) 14
2 Sparta Sopot (↑) 12 2 Stal Poznań (↑) 12
3 AZS Kraków (↑) 11 3 Włókniarz Łódź  (↑) 12
4 Konstal Chorzów 7 4 Sparta Cieszyn 10
5 Budowlani Rzeszów 6 5 Kolejarz Warszawa 8
6 Budowlani Białystok 4 6 Kolejarz Bydgoszcz 8
7 Kolejarz Lublin 2 7 Górnik Częstochowa 6
8 Start Łódź 1 8 Sparta Legnica 2
9 Kolejarz Opole 0
Grupa III Grupa IV
1 Start Katowice (↑) 10 1 Sparta Kraków (↑) 15
2 AZS Wrocław (↑) 10 2 AZS Gliwice (↑) 14
3 Start Szczecin (↑) 10 3 Sparta Skarżysko (↑) 10
4 DWP Warszawa 7 4 Sparta Łódź 10
5 AZS Łódź 6 5 Sparta Warszawa 8
6 Start Kraków 6 6 Kolejarz Olsztyn 5
7 Sparta Poznań 4 7 Stal Rzeszów 5
8 Kolejarz Słupsk 3 8 Budowlani Gdańsk 5
9 Kolejarz Siedlce 0

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close