Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1980

36. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1979 | 1980 | 1981
I liga
Ustroń-Jaszowiec, 4 – 14 października 1980
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Jerzy Pierzchała
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1980
1  Legion Warszawa 2 3 3 4 4 3 3 5 49½ 38½ 11
2  Avia Świdnik 4 4 3 4 3 3 4 5 48½ 41½ 7
3  Maraton Warszawa 3 2 4 3 3 4 45½ 36½ 9
4  Anilana Łódź 3 3 3 2 3 44½ 36
5  Skra-Komobex Częstochowa 2 3 4 3 4 4 4 44 35 9
6  Hutnik Warszawa 2 3 3 3 4 43½ 33 10½
7  Polonia Warszawa 2 3 3 5 3 39½ 32
8  Łączność Bydgoszcz 2 3 2 4 3 39 32 7
9  Górnik 09 Mysłowice 3 3 4 3 3 2 2 39 30 9
10  Hetman Wrocław 3 3 2 3 1 2 4 3 37 29½
11  Karpaty Krosno (↓) 3 2 2 2 3 3 4 2 34½ 29½ 5
12  Hutnik Kraków (↓) 1 1 2 2 4 3 30 22½
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hutnik Kraków 7.5 8.5 10.5 11.5 13 14.5 16.5 20 24 27 28.5 30 12
2  Skra-Komobex Częstochowa 9 13 17 20.5 22 25 27 30.5 33 36 40 44 5
3  Avia Świdnik 7 11 14 19 23.5 27.5 30.5 34.5 38 42 45 48.5 2
4  Anilana Łódź 8.5 11.5 15 18.5 23 26 29 32 35.5 39 42.5 44.5 4
5  Maraton Warszawa 9 12 15.5 19.5 23 27.5 31.5 33.5 36 39 42.5 45.5 3
6  Hutnik Warszawa 10.5 13.5 16.5 19.5 24 27.5 31.5 34 36.5 39 41.5 43.5 6
7  Polonia Warszawa 7.5 10.5 12 14.5 19.5 22.5 26 28.5 32 34 36.5 39.5 7
8  Górnik 09 Mysłowice 9 12 15 18.5 20 22.5 24.5 27 29 32 35 39 9
9  Hetman Wrocław 7.5 10.5 13 16 17 20.5 23.5 27.5 29.5 32.5 34.5 37 10
10  Karpaty Krosno 5 7 9.5 11.5 13 16 20 22 25 28 32.5 34.5 11
11  Łączność Bydgoszcz 7 9 12 14.5 17 19.5 22 25.5 29.5 32.5 34.5 39 8
12  Legion Warszawa 11 16 20.5 23 27.5 29.5 32.5 35.5 38.5 41.5 45.5 49.5 1
1 runda 2 runda
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Karpaty Krosno
Anilana Łódź – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa
1 : 5
4 : 2
4 : 2
3 : 3
3 : 3
3 : 3
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Karpaty Krosno – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Hutnik Kraków – Skra Częstochowa
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
2 : 4
3 runda 4 runda
Skra Częstochowa – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Karpaty Krosno
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
3½ : 2½
5 : 1
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Karpaty Krosno – Hutnik Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Hutnik Kraków – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
4½ : 1½
1 : 5
1½ : 4½
2½ : 3½
1½ : 4½
1½ : 4½
5 runda 6 runda
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Karpaty Krosno
Górnik 09 Mysłowice – Hetman Wrocław
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Karpaty Krosno – Górnik 09 Mysłowice
Łączność Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Anilana Łódź
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
3 : 3
7 runda 8 runda
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Górnik 09 Mysłowice – Łączność Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Karpaty Krosno
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
Legion Warszawa – Karpaty Krosno
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Hutnik Kraków – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
3 : 3
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Hetman Wrocław – Hutnik Kraków
Karpaty Krosno – Łączność Bydgoszcz
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
3 : 3
3 : 3
Legion Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Kraków – Karpaty Krosno
Skra Częstochowa – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Hutnik Warszawa
4 : 2
1½ : 4½
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
11 runda
Hutnik Warszawa – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
Hetman Wrocław – Avia Świdnik
Karpaty Krosno – Skra Częstochowa
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Kraków
2 : 4
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
4½ : 1½
Składy drużyn
1 Legion Warszawa 38½ 66 2 Avia Świdnik 41½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mf
k
k
m
I
m
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Bogusław Borysiak
Roman Hass
Wiktor Matkowski
Leszek Plaskota
Agnieszka Brustman
2410
2390
2385
2130
2100
2118
1900
2010


6



1
7
11
11
10
11
6
5
1
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
m
m
m
k
mm
m
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Marek Hawełko
Zbigniew Księski
Tadeusz Lipski
Michał Praszak
Bożena Pytel
Irena Kasprzyk
2450
2375
2320
2345
2330
2205
2035
1995

7
6

8
1

3
10
11
11
11
11
1
5
6
3 Maraton Warszawa 36½ 66 4 Anilana Łódź 36 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
am
m
mm
mm
m
m
m
Aleksander Sznapik
Włodzimierz Schmidt
Andrzej Adamski
Stefan Witkowski
Romuald Grąbczewski
Marian Ziembiński
Stefan Brzózka
Elżbieta Kowalska
2460
2430
2350
2290
2350
2265
2156
1980

6
7
5


0
3
11
11
9
10
9
4
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
mf
m
k
k
k
k
mm
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tadeusz Żółtek
Tomasz Rakowiecki
Zbigniew Bator
Romuald Grzelak
Mieczysław Bakalarz
Grażyna Szmacińska
2340
2370
2345
2280
2230
2080
2065
2155

6
6

2

0
11
11
11
11
5
5
1
11
5 Skra-Komobex Częstochowa 35 66 6 Hutnik Warszawa 33 66
1
2
3
4
5
.
6
m
k+
k
k
k
I
m
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Tomasz Giżyński
Tadeusz Karpik
Bogusław Sygulski
Artur Sygulski
Bożena Sikora
2365
2270
2119
2133
2119
1900
2060
4


1
6

11
11
11
4
11
7
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
m
k
k
I
m
Jerzy Konikowski
Krzysztof Pańczyk
Henryk Petryk
Zbigniew Sęk
Kazimierz Marcinkowski
Krzysztof Sznapik
Andrzej Pietrow
Elżbieta Sosnowska
2350
2310
2255
2156
2245
2070
1900
1990


4
4
3

0
9
11
11
8
7
8
1
11
7 Polonia Warszawa 32 66 8 Łączność Bydgoszcz 32 66
1
2
3
4
5
.
6
.
m
mm
k
k+
k
k
m
k
Adam Kuligowski
Władysław Schinzel
Robert Bugajski
Mirosław Sarwiński
Stefan Dejkało
Marek Kolasiński
Iwona Jezierska
Alicja Górna
2405
2385
2290
2235
2069
2106
1965
1800
7
6

6



0
11
10
8
10
10
6
7
4
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
m
k
k
k
k
k
k
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Maciejewski
Adam Kaczmarek
Wiesław Czerniakow
Waldemar Jagodziński
Grzegorz Chrapkowski
Jan Rogalewicz
Hanna Jagodzińska
2380
2370
2111
2046
2060
2250
2055
1945



½
7
4
½
11
11
7
4
11
9
2
11
9 Górnik 09 Mysłowice 30 66 10 Hetman Wrocław 29½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k+
k
k
k
k
Włodzimierz Kruszyński
Stanisław Kostyra
Marian Twardoń
Tadeusz Tomalczyk
Zbigniew Kwiecień
Henryk Sobura
Aleksander Matwiejszyn
Hanna Grabczyńska
2350
2295
2325
2142
2075
2063
2088
1895
5
4


1
½

5
11
11
11
9
3
3
7
11
1
2
3
4
5
.
.
.
6
.
m
m
k
m
k
k
k
k
k
k
Franciszek Borkowski
Zbigniew Jaśnikowski
Cezary Balicki
Władysław Pojedziniec
Janusz Żyła
Marek Świerczewski
Janusz Śledziewski
Donat Brzezicki
Zofia Kasińska
Hinda Śledziewska
2360
2325
2166
2270
2250
2235
2250
2100
1810
1800
5
7
2

2
4
4
½

0
11
11
8
3
7
8
5
2
8
3
11 Karpaty Krosno 29½ 66 12 Hutnik Kraków 22½ 66
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
mm
m
m
k
k
k
k
I
II
k
Ryszard Skrobek
Konrad Kojder
Józef Gromek
Janusz Mamrot
Jerzy Borcz
Andrzej Danysz
Marek Galewicz
Maciej Wojtczak
Andrzej Szelc
Ewa Nagrocka
2350
2430
2325
2049
2045
1996
1979
1900
1700
1855




4
0
0
1
0
11
11
11
6
10
1
1
3
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
k
k+
k
k
k
I
m
Jerzy Kostro
Henryk Piskorz
Adam Hachaj
Maciej Jachimczyk
Piotr Sanetra
Zbigniew Węglowski
Tadeusz Wesołowski
Anna Jurczyńska
2365
2240
2215
2097
2035
1949
1900
2050


2
5
2
½
1
5
10
6
11
10
7
3
8
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 11
2 Zbigniew Szymczak
Zbigniew Jaśnikowski
Avia Świdnik
Hetman Wrocław
7 11
3 Andrzej Adamski Maraton Warszawa 7 9
4 Bogusław Borysiak Legion Warszawa 11
5 Tadeusz Lipski Avia Świdnik 8 11
6 Grażyna Szmacińska Anilana Łódź 11
II liga
Grupa A Grupa B
Bytom, 12 – 22 października 1980
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Lubniewice, 12 – 22 października 1980
Sędzia główny:
1 Start Łódź (↑) 52 1 Pocztowiec Poznań (↑) 46 41½
2 Start Lublin 50 2 Piast Gliwice 45 39 6
3 Kolejarz Katowice 48 3 GKS Katowice 43½ 37½ 6
4 Spartakus Jelenia Góra 46½ 4 Formet Bydgoszcz 43 34½
5 Start Katowice 42 5 Lech Poznań 42½ 39
6 Chemik Police 41 6 Legrol Legnica 39½ 32½ 7
7 Start Bytom 39 7 Gedania Gdańsk 37½ 32
8 AZS UW Warszawa 37½ 8 Arka Gdynia 35 31 4
9 Maraton Częstochowa 34 9 Maraton Wrocław 35 29½
10 Piast Słupsk (↓) 30½ 10 Stilon Gorzów Wielkopolski (↓) 34½ 29
11 Ostrovia Ostrów Mazowiecka (↓) 20½ 11 Czarni Rzeszów (↓) 33 27½
12 Juvenia Kraków (↓) 19½ 12
Kolejarz Opole (↓)
26½ 23
Składy drużyn awansujących
Start Łódź
Pocztowiec Poznań
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close