Kalendarium szachowe 1981

Wyniki turniejów

1980 | 1981 | 1982

W Polsce Za granicą

XII Turniej o Puchar Bałtyku, Mielno 06-19/06/1981 (open)

II liga seniorów grupa A, Słupsk sierpień 1981 (drużynowy, kołowy)

  • 1. Piast Gliwice – 42½
  • 2. Legrol Legnica – 40½
  • 3. Formet Bydgoszcz – 37

XIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli, Polanica-Zdrój sierpień 1981 (open)

XIX Memoriał Akiby Rubinsteina, Polanica-Zdrój 02-16/08/1981 (kołowy)

  • 1. GM W.Schmidt – 9/13
  • 2. GM W.Kuprejczyk (URS) – 8½/13
  • 3. IM W.Czechow (URS) – 8/13
  • 4-5. GM I.Farago (HUN), IM W.Inkiow (BUL) – 7/13

Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Słupska, Słupsk sierpień-wrzesień 1981 (kołowy)

Turniej strefowy kobiet, Bydgoszcz 05-24/09/1981 (kołowy)

Turniej międzynarodowy O Puchar Bieszczadów, Krosno 18-29/09/1981 (kołowy)

Międzynarodowy Turniej juniorów, Tarnowskie Góry 20/09-02/10/1981 (kołowy)

  • 1. M.Banasik – 8/10
  • 2. J.Palkovi (HUN) – 7/10

I liga seniorów, Lubniewice 10-20/10/1981 (drużynowy, kołowy)

II liga seniorów grupa B, Jarosławiec 10-20/10/1981 (drużynowy, kołowy)

  • 1. Formet Bydgoszcz – 50½
  • 2. Karpaty Krosno – 47
  • 3-4. Kolejarz Katowice, Piast Gliwice – 46½

Dogrywka turnieju strefowego kobiet o awans do turnieju międzystrefowego, Piotrków Trybunalski 10-12/11/1985

Turniej ogólnopolski, Pruszcz Gdański 1981 (open)

Turniej ogólnopolski, Sędziszów 1981 (open)

IV Memoriał mjr Henryka Sucharskiego, Elbląg 1981 (open)

Turniej międzynarodowy, Katowice 1981 (open)

Otwarte Mistrzostwa Lublina, Lublin 1981 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Śląska, Katowice 1981 (open)

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych U17, Chorzów 1981 (open)

 

III Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U26, Graz (AUT) 16-30/03/1981 (drużynowy, open)

Turniej międzynarodowy, Karwina (CSR) czerwiec-lipiec 1981 (kołowy)

  • 1 .IM Z.Szymczak – 10½/13
  • 2. M.Kaposztas (HUN) – 9/13
  • 3. IM J.Trapl (CSR) – 8½/13
  • 4. IM W.Antonow (BUL) – 8/13
  • 5. FM K.Kojder – 8/13

Turniej międzynarodowy, Bagneux (FRA) 04-19/07/1981 (open)

  • 1.IM A.Sydor – 8/11
  • 2-7. m.in. IM Kovacs (HUN), IM Szekely (HUN), Boudre (FRA) – 7½/11

V Mistrzostwa Świata w rozwiązywaniu kompozycji szachowych, Arnhem (NED) 11-12/08/1981

  • 1. Finlandia – 32,5
  • 2. Jugosławia – 30
  • 3. RFN – 28
  • 12. Polska –19,5 (M.Halski, E.Iwanow)

Mistrzostwa Świata juniorek U16, Bognor Regis (ENG) 24-29/08/1981 (open)

  • 1. Z.Polgar (HUN) – 6/7
  • 2. J.Rojek – 5½/7
  • 3-5. H.de Greef (NED), S.Walker (ENG), B.Shabazz (USA) – 5/7

Turniej międzynarodowy, Smederevo (YUG) 29/08-13/09/1981 (kołowy)

  • 1-2. GM W.Schmidt, GM G.Tringow (BUL) – 8½/13
  • 3-4. IM S.Djurić (YUG), GM B.Kurajica (YUG) – 8/13

Mecz młodzieżowy (U20) Jugosławia-Polska, Bosanska Krupa (YUG) 07-10/10/1981 (drużynowy)

Turniej międzynarodowy kobiet, Pernik (YUG) 26/10-09/11/1981 (kołowy)

Turniej międzynarodowy, Drezno (DDR) 22-29/11/1981 (kołowy)

  • 1. P.Enders – 6½/9
  • 2. M.Schoeneberg (DDR) – 6/9
  • 3-5. m.in. IM S.Witkowski – 5½/9

Turniej międzynarodowy, Courierrs (FRA) 1981 (open)

  • 1. IM K.Pytel – 8/9
  • 2. F.Fossier – 7/9

Turniej międzynarodowy, Narbonne (FRA) 1981 (open)

  • 1. GM M.Suba (ROM) – 6½/7
  • 2. IM K.Pytel – 6/7

Turniej międzynarodowy, Metz (FRA) 1981 (open)

  • 1-2. IM N.Karaklaić (YUG), GM G.Sax (HUN) – 6/7
  • 3-8. m.in. IM K.Pytel, GM D.Sahović (YUG), GM J.Plachetka (CSR) – 5½/7

Międzynarodowe Mistrzostwa Hamburga juniorów, Hamburg (FRG) 1981 (open)

  • 1-2. Norgaard (DEN), Jensen (DEN) – 6½/9
  • 3-5. m.in. J.Bany – 6/9

Turniej międzynarodowy, Eger (HUN) 1981 (kołowy)

  • 1-3. Z.Kormonyos (HUN), J.Toth (HUN), B.Pietrusiak – 8½/13

Turniej międzynarodowy, Haarlem (NED) 1981 (open)

Turniej międzynarodowy, Rostock (DDR) 1981 (kołowy)

  • 1. T.Paethz (DDR) – 7/9
  • 2. GM B.Malich (DDR) – 6/9
  • 3-4. FM R.Bernard, Neckar (CSR) – 5½/9

Turniej międzynarodowy, Stara Pazova (YUG) 1981 (kołowy)

  • 1. GM B.Ivkov (YUG) – 9½/13
  • 2-3. IM J.Pokojowczyk, GM N.Padewski (BUL) – 9/13

Półfinał Mistrzostw Europy w szachach korespondencyjnych (EU/M/417), 1977-1981 (kołowy)

  • 1. F.Adolph – 6/6

Tytuły międzynarodowe nadane w 1981

WGM Hanna Ereńska-Radzewska
IM Ryszard Gąsiorowski (szachy korespondencyjne), Gerard Szewczyk (szachy korespondencyjne)
WIM Anna Jurczyńska, Małgorzata Wiese
FM
WFM Bożena Sikora, Elżbieta Sosnowska, Iwona Świecik
IA

Urodzeni w 1981

Zmarli w 1981

WIM Edyta Andrzejewska Stanisław Gawlikowski
WFM Jolanta Guzik
FM Tomasz Kempiński
FM Jacek Markiewicz
IM Iweta Radziewicz
IM Marek Stryjecki
IM Marcin Szeląg
WFM Alina Tarachowicz
WFM Magdalena Zawadzka

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close