Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1994

50. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1993 | 1994 | 1995
I liga
Lubniewice, 22 września – 2 października 1994
Sędzia główny: Kajetan Przysiecki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 2 3 38 18
2  Włókniarz Bielsko-Biała 3 3 3 3 4 3 4 38 15
3  Górnik Zabrze 4 3 2 4 3 4 37½
4  Śląsk Świętochłowice 3 3 3 4 4 3 4 37
5  Miedź Legnica 3 4 2 3 4 4 36½
6  Pocztowiec Poznań 3 2 2 4 4 4 33½ 13
7  Polonia Warszawa 3 3 3 4 33½ 9
8  Gedania Gdańsk 2 2 3 2 4 30
9  Hetman Wrocław 3 3 2 2 3 4 2 3 29½ 8
10  Chemik Bydgoszcz (↓) 3 2 2 3 29½ 6
11  ZPD Jasień (↓) 2 2 2 4 3 28
12  Chrobry Głogów (↓) ½ 2 2 3 25
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  ZPD Jasień 2 3.5 5 7 10.5 14.5 16.5 19.5 22 24.5 28 11
2  Polonia Warszawa 3.5 8 10.5 13 15.5 18.5 21.5 24 28 30.5 33.5 7
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 3.5 7 11.5 15 18 21.5 25 29.5 32.5 36 38 1
4  Pocztowiec Poznań 2 5.5 9 13 16.5 19 21 25 29 32 33.5 6
5  Gedania Gdańsk 4 6.5 9 13.5 16 19 21.5 23.5 26 28 30 8
6  Hetman Wrocław 2.5 6 9 11 14 16 19 20.5 22.5 26.5 29.5 9
7  Włókniarz Bielsko-Biała 3.5 6.5 9.5 12 15 20.5 24.5 28 31 34 38 2
8  Chemik Bydgoszcz 2 4.5 7.5 10 12.5 14 17.5 20.5 22.5 25 29.5 10
9  Górnik Zabrze 4 7.5 10.5 14 17.5 20.5 22.5 26.5 30 33.5 37.5 3
10  Miedź Legnica 2.5 5 8.5 12.5 15.5 20 24 26 30 33.5 36.5 5
11  Chrobry Głogów 2.5 5 7.5 9 12 12.5 15 17 19 22.5 25 12
12  Śląsk Świętochłowice 4 7 10.5 14 17 20 24 28 31.5 34 37 4
1 runda 2 runda
ZPD Jasień – Śląsk Świętochłowice
Polonia Warszawa – Chrobry Głogów
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
Pocztowiec Poznań – Górnik Zabrze
Gedania Gdańsk – Chemik Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
Śląsk Świętochłowice – Włókniarz Bielsko-Biała
Chemik Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Górnik Zabrze – Gedania Gdańsk
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
Chrobry Głogów – Stilon Gorzów Wlkp.
ZPD Jasień – Polonia Warszawa
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
1½ : 4½
3 runda 4 runda
Polonia Warszawa – Śląsk Świętochłowice
Stilon Gorzów Wlkp. – ZPD Jasień
Pocztowiec Poznań – Chrobry Głogów
Gedania Gdańsk – Miedź Legnica
Hetman Wrocław – Górnik Zabrze
Włókniarz Bielsko-Biała – Chemik Bydgoszcz
2½ : 3½
4½ : 1½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
Śląsk Świętochłowice – Chemik Bydgoszcz
Górnik Zabrze – Włókniarz Bielsko-Biała
Miedź Legnica – Hetman Wrocław
Chrobry Głogów – Gedania Gdańsk
ZPD Jasień – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
1½ : 4½
2 : 4
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Śląsk Świętochłowice
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk – ZPD Jasień
Hetman Wrocław – Chrobry Głogów
Włókniarz Bielsko-Biała – Miedź Legnica
Chemik Bydgoszcz – Górnik Zabrze
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
Śląsk Świętochłowice – Górnik Zabrze
Miedź Legnica – Chemik Bydgoszcz
Chrobry Głogów – Włókniarz Bielsko-Biała
ZPD Jasień – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Gedania Gdańsk
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
3 : 3
4½ : 1½
½ : 5½
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Pocztowiec Poznań – Śląsk Świętochłowice
Gedania Gdańsk – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – ZPD Jasień
Chemik Bydgoszcz – Chrobry Głogów
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
Śląsk Świętochłowice – Miedź Legnica
Chrobry Głogów – Górnik Zabrze
ZPD Jasień – Chemik Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Gedania Gdańsk
4 : 2
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
4 :2
9 runda 10 runda
Gedania Gdańsk – Śląsk Świętochłowice
Hetman Wrocław – Pocztowiec Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Stilon Gorzów Wlkp.
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Górnik Zabrze – ZPD Jasień
Miedź Legnica – Chrobry Głogów
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
Śląsk Świętochłowice – Chrobry Głogów
ZPD Jasień – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – Górnik Zabrze
Stilon Gorzów Wlkp. – Chemik Bydgoszcz
Pocztowiec Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – Hetman Wrocław
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
11 runda
Hetman Wrocław – Śląsk Świętochłowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
Górnik Zabrze – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
Chrobry Głogów – ZPD Jasień
3 : 3
4 : 2
4½ : 1½
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 38 66 2 Włókniarz Bielsko-Biała 38 66
1
2
3
4
5
6
am
am
m
m
mm
m
Michał Krasenkow (RUS)
Robert Kuczyński
Aleksander Czerwoński
Jan Pisuliński
Jan Przewoźnik
Izabela Siekańska
2595
2515
2420
2400
2380
2115
8
5
7


4
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
mf
mf
k
mm
Siergiej Iwanow (RUS)
Marek Matlak
Artur Jakubiec
Tomasz Giżyński
Mirosław Jaworski
Czesław Spisak
Bożena Sikora-Giżyńska
2490
2490
2385
2360
2340
2225
2170

7
6
5

0
4
11
11
11
10
11
1
11
3 Górnik Zabrze 37½ 66 4 Śląsk Świętochłowice 37 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
m
m
mf
mm
k
Walerij Czechow (RUS)
Robert Ciemniak
Grzegorz Masternak
Jacek Dubiel
Marian Twardoń
Jan Kiedrowicz
Zdzisława Wiliczkiewicz
2490
2435
2345
2400
2340
2345
1957
7
5
5

7
½
11
11
9
11
11
2
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
mm
k
mm
Oleg Nikolenko (RUS)
Henryk Dobosz
Jacek Bielczyk
Włodzimierz Kruszyński
Krzysztof Żołnierowicz
Artur Goj
Jelena Charkowa (RUS)
2475
2420
2380
2375
2360
2295
2205
3

5
5

6
9
11
11
10
8
6
9
11
 5 Miedź Legnica 36½ 66 6 Pocztowiec Poznań 33½ 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mf
m
k
m
Jewgienij Glejzerow (RUS)
Witalis Sapis
Konrad Typek
Grzegorz Łukasiewicz
Wiesław Janocha
Jacek Saskowski
Anna Łukasiewicz
2520
2435
2410
2375
2390
2285
2160
6
6
6
5

0
6
11
10
11
10
11
2
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
m
k
I++
am
Włodzimierz Schmidt
Klaudiusz Urban
Ignacy Nowak
Leszek Węglarz
Mieczysław Stypka
Filip Kolendo
Hanna Ereńska-Radzewska
2460
2435
2390
2320
2250
2165
2225
5

7

2
1
11
11
11
11
7
4
11
7 Polonia Warszawa 33½ 66 8 Gedania Gdańsk 30 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mm
mm
k+
mf
am
Jacek Gdański
Bartłomiej Macieja
Dominik Pędzich
Krzysztof Pańczyk
Adam Kujawski
Bartosz Soćko
Agnieszka Brustman
2505
2420
2410
2400
2335
2345
2375
6

4
3
1

11
11
10
8
4
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
mf
mm
m
mf
k+
I++
am
Piotr Murdzia
Robert Kempiński
Zbigniew Szymczak
Zygmunt Pioch
Waldemar Mażul
Łukasz Kwiatkowski
Łukasz Twardowski
Marta Lityńska (UKR)
2430
2385
2365
2290
2330
2280
2230
2295
2



6
½
0
7
11
11
11
8
11
2
1
11
9 Hetman Wrocław 29½ 66 10 Chemik Bydgoszcz 29½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mf
mf
k
k
Zbigniew Jaśnikowski
Marcin Kamiński
Mariusz Buś
Robert Włodarczyk
Mirosław Perdek
Piotr Ilczuk
Anna Ostoja-Domaradzka
2445
2440
2385
2300
2310
2295
2095

6


5
5
2
11
11
11
5
9
8
11
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k+
k
k
k
Ołeksandr Moroz (UKR)
Julian Gralka
Zbigniew Robak
Jarosław Jakubowski
Adam Kurlenda
Joanna Byczyńska
2455
2290
2310
2265
2225
2095



6

11
11
11
11
11
11
11 ZPD Jasień 28 66 12 Chrobry Głogów 25 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
I+
k
I++
I
I++
Jurij Zezulkin (BLR)
Marek Oliwa
Dariusz Bieliński
Bogusław Okuniewski
Grzegorz Murawski
Rafał Biały
Barbara Grabarska
2410
2380
2100
2285
2260
2095
2085
7
5

5
3
½
5
11
11
10
11
10
2
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
mf
I+
I
m
Tomasz Markowski
Artur Pieniążek
Przemysław Skalik
Janusz Żyła
Adam Kałdus
Andrzej Pieniążek
Marta Zielińska
2475
2420
2355
2285
2205
2240
2215

6



0
6
11
11
11
10
9
3
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Siergiej Iwanow Włókniarz Bielsko-Biała 11
2 Marek Matlak Włókniarz Bielsko-Biała 7 11
3 Zbigniew Robak Chemik Bydgoszc 11
4 Jan Pisuliński
Jacek Dubiel
Leszek Węglarz
Stilon Gorzów Wielkopolski
Górnik Zabrze
Pocztowiec Poznań
11
5 Jan Przewoźnik
Mirosław Jaworski
Wiesław Janocha
Bartosz Soćko
Stilon Gorzów Wielkopolski
Włókniarz Bielsko-Biała
Miedź Legnica
Polonia Warszawa
11
6 Jelena Charkowa Śląsk Świętochłowice 9 11
II liga
Słupsk, 19 – 28 września 1994 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Władysław Chałasiewicz, dyrektor turnieju: Janusz Gdański
1 PTSz Płock (↑) 44½ 14 Rymer Niedobczyce 29
2 Hańcza Suwałki (↑) 40 15 Tarnovia Tarnów 29
3 Maraton Warszawa (↑) 35 16 Zelmer Rzeszów 28½
4 Śmiały Poltimex Police 32 17 MDK Wrocław 28½
5 RMKS Rybnik 31½ 18 Drakon Lublin 28
6 AZS WSP Olsztyn 31½ 19 PTC Pabianice 28
7 Jantar Pruszcz Gdański 31 20 UNTS Warszawa 28
8 Przełom Postomino 31 21 Polonia Wrocław (↓) 27½
9 Kolejarz Katowice 30½ 22 Start Piotrków Trybunalski (↓) 25½
10 Stolem Gniewino 30 23 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 25
11 Lech Poznań 30 24 LKS Raszków (↓) 22½
12 Hetman Gryfów Śląski 29½ 25 AZS Politechnika Łódź (↓) 16
13 AZS UW Warszawa 29
Składy drużyn awansujących
PTSz Płock Mirosław Grabarczyk (7½), Piotr Staniszewski (7), Mirosław Maciejewski (7), Bogdan Grabarczyk (7),
Mirosław Gawroński (8), Krystyna Dąbrowska (8)
Hańcza Suwałki Aloyzas Kveinys (LTU) (9), Leszek Ostrowski (7½), Dariusz Klimaszewski (5½/9), Mirosław Morchat (5½/9),
Jerzy Ciruk (3/7), Ryszard Gąsiorowski (2/3), Dariusz Gałkiewicz (0/1), Laima Domarkaitė (LTU) (7½)
Maraton Warszawa Aleksander Sznapik (6½), Wojciech Ehrenfeucht (7), Łukasz Dworakowski (5), Stefan Witkowski (5½),
Grzegorz Protaziuk (5½), Joanna Dworakowska (2/2), Anna Protaziuk (3½/8)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aloyzas Kveinys Hańcza Suwałki 9
2 Leszek Ostrowski Hańcza Suwałki
3 Edward Szydłowski Polonia Wrocław
4 Maciej Nurkiewicz
Ryszard Wismont
UNTS Warszawa
Przełom Postomino
5 Mirosław Gawroński PTSz Płock 8
6 Renata Henc Start Piotrków Trybunalski

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close