Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1995

51. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1994 | 1995 | 1996
I liga
Lubniewice, 14 – 26 września 1995
Sędzia główny: Kajetan Przysiecki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 4 5 6 43½
2  Włókniarz Bielsko-Biała 3 5 3 4 42½ 18
3  ComputerLand Polonia Warszawa 4 3 4 3 42½ 18
4  PTSz Płock 4 3 37½
5  Gedania Gdańsk 2 3 3 3 5 36
6  Maraton Warszawa ½ 1 3 4 3 4 31
7  Pribo Hańcza Suwałki 2 2 3 2 3 30 8
8  Pocztowiec Poznań 1 3 2 3 2 4 3 3 5 30 8
9  Hetman Wrocław 3 3 2 3 4 3 29½
10  Górnik Zabrze (↓) ½ 4 3 3 4 28½
11  Miedź Legnica (↓) 0 3 3 3 2 2 25½
12  Śląsk Świętochłowice (↓) 2 ½ 1 2 3 1 3 19½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Górnik Zabrze 0.5 4 6.5 9 10.5 14.5 17 21 22.5 25.5 28.5 10
2  Śląsk Świętochłowice 1 3.5 5 6.5 7.5 8 11 13 14.5 16.5 19.5 12
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 4.5 9.5 13 17.5 19 22.5 25 29 34.5 40.5 43.5 1
4  Gedania Gdańsk 3.5 6.5 10 13.5 18.5 21 23 26.5 29.5 33 36 5
5  PTSz Płock 4.5 7 10.5 13.5 18 23.5 27 29.5 31 35 37.5 4
6  Pribo Hańcza Suwałki 2.5 6 7.5 11 15.5 17.5 20.5 22.5 25.5 27.5 30 7
7  Maraton Warszawa 3.5 6.5 9.5 10.5 13 17 20.5 24.5 25 27.5 31 6
8  Miedź Legnica 1.5 4 7 8.5 11 13 16 18 22.5 22.5 25.5 11
9  Włókniarz Bielsko-Biała 2.5 6 10.5 15.5 19 23.5 28 31 35.5 39.5 42.5 2
10  Hetman Wrocław 1.5 4.5 7 9.5 13 17 18.5 21.5 23.5 26.5 29.5 9
11  Pocztowiec Poznań 5 6 8.5 11.5 13 15 18 21 25 27 30 8
12  ComputerLand Polonia Warszawa 5.5 8.5 13 17.5 22 23.5 27.5 30.5 35 39 42.5 3
1 runda 2 runda
Górnik Zabrze – Polonia Warszawa
Śląsk Świętochłowice – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Wrocław
Gedania Gdańsk – Włókniarz Bielsko-Biała
PTSz Płock – Miedź Legnica
Hańcza Suwałki – Maraton Warszawa
½ : 5½
1 : 5
4½ : 1½
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Miedź Legnica – Hańcza Suwałki
Włókniarz Bielsko-Biała – PTSz Płock
Hetman Wrocław – Gedania Gdańsk
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Górnik Zabrze – Śląsk Świętochłowice
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
1 : 5
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Śląsk Świętochłowice – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Górnik Zabrze
Gedania Gdańsk – Pocztowiec Poznań
PTSz Płock – Hetman Wrocław
Hańcza Suwałki – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – Miedź Legnica
1½ : 4½
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
Polonia Warszawa – Miedź Legnica
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
Górnik Zabrze – Gedania Gdańsk
Śląsk Świętochłowice – Stilon Gorzów Wlkp.
4½ : 1½
5 : 1
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
5 runda 6 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk – Śląsk Świętochłowice
PTSz Płock – Górnik Zabrze
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Miedź Legnica – Włókniarz Bielsko-Biała
1½ : 4½
5 : 1
4½ : 1½
4½ : 1½
2½ : 3½
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Hetman Wrocław – Miedź Legnica
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Górnik Zabrze – Hańcza Suwałki
Śląsk Świętochłowice – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Gedania Gdańsk
1½ : 4½
4 : 2
2 : 4
4 : 2
½ : 5½
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Gedania Gdańsk – Polonia Warszawa
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Hańcza Suwałki – Śląsk Świętochłowice
Maraton Warszawa – Górnik Zabrze
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Hetman Wrocław
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
Śląsk Świętochłowice – Maraton Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Hańcza Suwałki
Gedania Gdańsk – PTSz Płock
3 : 3
3 : 3
4 : 2
2 : 4
4 : 2
3½ : 2½
9 runda 10 runda
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – Gedania Gdańsk
Maraton Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Śląsk Świętochłowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Hetman Wrocław – Pocztowiec Poznań
1½ : 4½
3 : 3
½ : 5½
4½ : 1½
4½ : 1½
2 :4
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Górnik Zabrze – Hetman Wrocław
Śląsk Świętochłowice – Włókniarz Bielsko-Biała
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
Gedania Gdańsk – Maraton Warszawa
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
4 : 2
3 : 3
2 : 4
6 : 0
3½ : 2½
4 : 2
11 runda
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – PTSz Płock
Miedź Legnica – Gedania Gdańsk
Włókniarz Bielsko-Biała – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Wrocław – Śląsk Świętochłowice
Pocztowiec Poznań – Górnik Zabrze
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 43½ 66 2 Włókniarz Bielsko-Biała 42½ 66
1
2
3
4
5
6
am
am
m
mm
mm
mm
Michał Krasenkow (RUS)
Robert Kuczyński
Aleksander Czerwoński
Jan Pisuliński
Jan Przewoźnik
Barbara Kaczorowska
2590
2480
2360
2390
2390
2135
7
8


8
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
mm
mm
m
mf
k
mm
Siergiej Iwanow (RUS)
Marek Matlak
Artur Jakubiec
Mirosław Jaworski
Czesław Spisak
Bożena Sikora-Giżyńska
2545
2435
2410
2360
2335
2160
8

9
7

11
11
11
11
11
11
3 ComputerLand Polonia Warszawa 42½ 66 4 PTSz Płock 37½ 66
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
mf
mm
am
Aleksander Wojtkiewicz
Witalij Cieszkowski (RUS)
Jacek Gdański
Bartosz Soćko
Bartłomiej Macieja
Dominik Pędzich
Agnieszka Brustman
2570
2540
2480
2485
2395
2400
2295
6
7
7


1
11
11
11
11
10
1
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
mf
mm
k
am
Mirosław Grabarczyk
Piotr Staniszewski
Mirosław Maciejewski
Bogdan Grabarczyk
Krzysztof Żołnierowicz
Mirosław Gawroński
Krystyna Dąbrowska
2445
2405
2370
2370
2340
2280
2255
6

3

7
2
11
11
7
11
11
4
11
5 Gedania Gdańsk 36 66 6 Maraton Warszawa 31 66
1
2
3
4
5
6
mf
mm
mm
mm
mf
am
Robert Kempiński
Piotr Murdzia
Zbigniew Szymczak
Jan Kiedrowicz
Waldemar Mażul
Marta Lityńska (UKR)
2435
2425
2345
2340
2335
2350
5
4



11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mf
k+
mm
k
k
I++
m
m
Wojciech Ehrenfeucht
Łukasz Dworakowski
Stefan Witkowski
Grzegorz Protaziuk
Sławomir Wach
Bartosz Warszawski
Marian Ziembiński
Joanna Dworakowska
2305
2375
2270
2285
2265
2255
2235
2290




4
1

11
6
7
10
6
5
10
11
7 Pribo Hańcza Suwałki 30 66 8 Pocztowiec Poznań 30 66
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mf
k
k
m
k
k+
Aloyzas Kveinys (LTU)
Andrzej Szypulski
Leszek Ostrowski
Dariusz Klimaszewski
Mirosław Morchat
Ryszard Gąsiorowski
Jerzy Ciruk
Jolanta Krynicka
2515
2395
2375
2275
2240
2230
2250
2165

6
5
2
4

3
3
11
11
10
6
8
2
7
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
am
mf
m
k
I++
I+
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Ignacy Nowak
Leszek Węglarz
Mieczysław Stypka
Filip Kolendo
Marcin Szeląg
Hanna Ereńska-Radzewska
2435
2450
2400
2350
2235
2210
2075
2230
5
5
4
5
3
½
1
11
11
10
11
7
2
3
11
9 Hetman Wrocław 29½ 66 10 Górnik Zabrze 28½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mm
k
mf
mf
m
m
Marcin Kamiński
Zbigniew Jaśnikowski
Mariusz Buś
Piotr Ilczuk
Mirosław Perdek
Robert Włodarczyk
Marek Figiel
Magdalena Gużkowska
2495
2425
2380
2320
2295
2305
2315
2195


5
2
5
0

6
8
11
11
7
8
3
7
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
k
m
mf
k+
Walerij Czechow (RUS)
Robert Ciemniak
Grzegorz Masternak
Piotr Dobrowolski
Jacek Dubiel
Marian Twardoń
Zdzisława Wiliczkiewicz
2500
2395
2395
2390
2360
2355
2095

5
3

3

2
11
11
8
10
7
8
11
11 Miedź Legnica 25½ 66 12 Śląsk Świętochłowice 19½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
mm
m
mf
I+
m
Witalis Sapis
Konrad Typek
Wiesław Janocha
Grzegorz Łukasiewicz
Łukasz Cyborowski
Anna Łukasiewicz
2450
2410
2405
2345
2210
2170

4
4

5
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
m
k+
k
I++
m
Jacek Bielczyk
Henryk Dobosz
Paweł Blehm
Artur Goj
Nikołaj Osipow
Stanisław Sładkowski
Agnieszka Słabek
2345
2420
2340
2340
2255
2215
2110

4


3
0
2
11
11
11
10
10
2
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Siergiej Iwanow Włókniarz Bielsko-Biała 8 11
2 Robert Kuczyński Stilon Gorzów Wielkopolski 8 11
3 Artur Jakubiec Włókniarz Bielsko-Biała 9 11
4 Bogdan Grabarczyk PTSz Płock 11
5 Jan Przewoźnik Stilon Gorzów Wielkopolski 8 11
6 Agnieszka Brustman
Marta Lityńska
ComputerLand Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk
11
II liga
Nadole, 16 – 25 września 1995 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny:
1 ZPD Jasień (↑) 39 16 Drakon Lublin 30
2 Chrobry Głogów (↑) 37½ 17 Rymer Niedobczyce 30
3 Chemik Bydgoszcz (↑) 34 18 Caissa Legnica 30
4 AZS WSP Olsztyn 33½ 19 Rolnik Róża 30
5 RMKS Rybnik 33 20 PTC Pabianice 29½
6 Rzemiosło Racibórz 32½ 21 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 28½
7 Korona Kraków 31½ 22 Raków Częstochowa (↓) 28½
8 Sudety Kłodzko 31½ 23 Caissa 67 Gdańsk (↓) 28
9 Przełom Postomino 31 24 Czarni Dęblin (↓) 27½
10 Śmiały Poltimex Police 31 25 Tarnovia Tarnów (↓) 27½
11 Jantar Pruszcz Gdański 31 26 Lech Poznań (↓) 25½
12 Hutnik Szczecin 31 27 UNTS Warszawa (↓) 25½
13 Zelmer Rzeszów 30½ 28 LKS Raszków (↓) 25½
14 Stolem Gniewino 30 29 Hetman Gryfów Śląski (↓) 25½
15 Kolejarz 24 Katowice 30 30 Chrobry Gniezno (↓) 21½
Składy drużyn awansujących
 ZPD Jasień Jurij Zezulkin (BLR) (8), Marek Oliwa (8), Bogusław Okuniewski (6), Grzegorz Murawski (6½), Rafał Biały (3½/8),
Barbara Grabarska (5/8), Anna Kucypera (2/4)
 Chrobry Głogów Tomasz Markowski (8½), Artur Pieniążek (6½), Przemysław Skalik (5½), Janusz Żyła (7), Marek Zieliński (½/4),
Andrzej Pieniążek (2½/6), Marta Zielińska (7)
 Chemik Bydgoszcz Julian Gralka (4½), Zbigniew Robak (5½), Jarosław Jakubowski (5½), Przemysław Gralka (8½), Adam Kurlenda (4),
Alicja Kurlenda (6)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tomasz Markowski
Roman Dąbek
Chrobry Głogów
Kolejarz 24 Katowice
2 Marek Oliwa ZPD Jasień 8
3 Piotr Szczepanek
Sławomir Ulak
Sebastian Zontek
AZS WSP Olsztyn
Rzemiosło Racibórz
Sudety Kłodzko
4 Przemysław Gralka Chemik Bydgoszcz
5 Tadeusz Helis Rzemiosło Racibórz
6 Elżbieta Sosnowska Nadnarwianka Pułtusk 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close