Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1993

49. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1992 | 1993 | 1994
I liga
Lubniewice, 23 września – 3 października 1993
Sędzia główny: Kajetan Przysiecki, dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 5 6 5 5 43½
2  Polonia Warszawa 4 3 3 4 5 5 4 43
3  Miedź Legnica 3 3 4 5 5 37
4  Gedania Gdańsk 3 3 3 4 3 5 35½
5  Włókniarz Bielsko-Biała 3 3 4 4 34½
6  Pocztowiec Poznań 2 3 3 3 2 3 33½
7  Chemik Bydgoszcz 3 2 1 3 3 4 32½ 13
8  Górnik Zabrze 1 3 32½ 9
9  Hetman Wrocław 0 1 2 2 4 5 28½
10  PTSz Płock (↓) 1 1 1 4 5 26
11  Maraton Warszawa (↓) 1 2 3 2 3 2 1 25
12  Hetman Gryfów Śląski (↓) ½ 1 1 2 3 1 5 24½
Ze startu zrezygnował klub Hańcza Suwałki.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Maraton Warszawa 3 6.5 8.5 11 14.5 17.5 19 21 23 24 25 11
2  Włókniarz Bielsko-Biała 4 6.5 10 13.5 17 21 22.5 25.5 28.5 31 34.5 5
3  PTSz Płock 1 6 10 12.5 15 17.5 18.5 20 22.5 25 26 10
4  Miedź Legnica 3 4.5 9.5 13 15.5 19 22 25.5 28 32 37 3
5  Hetman Wrocław 2.5 3.5 3.5 7 9.5 11.5 16.5 19 21 24.5 28.5 9
6  Górnik Zabrze 2.5 6 8.5 9.5 12 15 19.5 24 27.5 30 32.5 8
7  Pocztowiec Poznań 3.5 6.5 9.5 13 15.5 18.5 23 26 29.5 31.5 33.5 6
8  Chemik Bydgoszcz 3.5 6 9 12.5 14.5 17.5 21 25 28 31.5 32.5 7
9  Polonia Warszawa 3 8 11.5 14 18 21 25 30.5 34.5 38 43 2
10  Stilon Gorzów Wielkopolski 5 9.5 15.5 20.5 24 27 29 32.5 36 41 43.5 1
11  Hetman Gryfów Śląski 2 3 4 6.5 10 13 15.5 16 18.5 19.5 24.5 12
12  Gedania Gdańsk 3 6 8.5 11 14.5 17.5 20.5 23 27 32 35.5 4
1 runda 2 runda
Maraton Warszawa – Gedania Gdańsk
Włókniarz Bielsko-Biała – Hetman Gryfów Śl.
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
Hetman Wrocław – Chemik Bydgoszcz
Górnik Zabrze – Pocztowiec Poznań
3 : 3
4 : 2
1 : 5
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
Gedania Gdańsk – Pocztowiec Poznań
Chemik Bydgoszcz – Górnik Zabrze
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
Hetman Gryfów Śl. – PTSz Płock
Maraton Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
3 : 3
2½ : 3½
5 : 1
4½ : 1½
1 : 5
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
PTSz Płock – Maraton Warszawa
Miedź Legnica – Hetman Gryfów Śl.
Hetman Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Górnik Zabrze – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
3½ : 2½
4 : 2
5 : 1
0 : 6
2½ : 3½
3 : 3
Gedania Gdańsk – Chemik Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Górnik Zabrze
Hetman Gryfów Śl. – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Miedź Legnica
Włókniarz Bielsko-Biała – PTSz Płock
2½ : 3½
2½ : 3½
5 : 1
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
PTSz Płock – Gedania Gdańsk
Miedź Legnica – Włókniarz Bielsko-Biała
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Górnik Zabrze – Hetman Gryfów Śl.
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
Gedania Gdańsk – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Chemik Bydgoszcz
Hetman Gryfów Śl. – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Górnik Zabrze
Włókniarz Bielsko-Biała – Hetman Wrocław
PTSz Płock – Miedź Legnica
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Miedź Legnica – Gedania Gdańsk
Hetman Wrocław – PTSz Płock
Górnik Zabrze – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Hetman Gryfów Śl.
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
5 : 1
4½ : 1½
4½ : 1½
3½ : 2½
4 : 2
Gedania Gdańsk – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Gryfów Śl. – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
PTSz Płock – Górnik Zabrze
Miedź Legnica – Hetman Wrocław
2½ : 3½
½ : 5½
2 : 4
3 : 3
1½ : 4½
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Hetman Wrocław – Gedania Gdańsk
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
Chemik Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Gryfów Śl.
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
Gedania Gdańsk – Hetman Gryfów Śl.
Maraton Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
PTSz Płock – Chemik Bydgoszcz
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
Hetman Wrocław – Górnik Zabrze
5 : 1
1 : 5
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
11 runda
Górnik Zabrze – Gedania Gdańsk
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Chemik Bydgoszcz – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Włókniarz Bielsko-Biała
Hetman Gryfów Śl. – Maraton Warszawa
2½ : 3½
2 : 4
1 : 5
5 : 1
2½ : 3½
5 : 1
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 43½ 66 2 Polonia Warszawa 43 66
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
m
m
mm
Michał Krasenkow (RUS)
Robert Kuczyński
Jan Przewoźnik
Jan Pisuliński
Aleksander Czerwoński
Barbara Kaczorowska
2595
2520
2430
2370
2365
2230
8
7

7

11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
mm
k+
I++
am
Aleksander Wojtkiewicz
Jacek Gdański
Bartłomiej Macieja
Krzysztof Pańczyk
Adam Kujawski
Robert Siekaczyński
Agnieszka Brustman
2570
2485
2280
2410
2350
2240
2280


7
4
7
1
10
11
11
11
8
11
3
11
3 Miedź Legnica 37 66 4 Gedania Gdańsk 35½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
mf
m
mf
k++
k+
Jewgienij Glejzerow (RUS)
Witalis Sapis
Konrad Typek
Grzegorz Łukasiewicz
Wiesław Janocha
Zygmunt Bojczuk
Adam Cybulak
Beata Ziętek-Czerwońska
2525
2420
2410
2350
2390
2320
2300
2135

7
6
1

5

11
11
9
4
9
8
3
11
1
2
3
4
5
6
m
m
mm
k+
mf
am
Piotr Murdzia
Robert Kempiński
Zbigniew Szymczak
Łukasz Kwiatkowski
Waldemar Mażul
Marta Lityńska (UKR)
2435
2370
2345
2285
2345
2305
5
5


5
11
11
11
11
11
11
5 Włókniarz Bielsko-Biała 34½ 66 6 Pocztowiec Poznań 33½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
mf
m
mf
k+
mm
Marek Matlak
Tomasz Giżyński
Artur Jakubiec
Mirosław Jaworski
Janusz Raszka
Bożena Sikora-Giżyńska
2430
2350
2355
2335
2275
2185


7
6

4
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
am
mf
m
k
k
I++
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Ignacy Nowak
Leszek Węglarz
Mieczysław Stypka
Ryszard Kujawski
Jerzy Struk
Hanna Ereńska-Radzewska
2440
2440
2395
2350
2245
2275
2160
2210

7
6

3
2
1
11
11
11
10
6
3
3
11
7 Chemik Bydgoszcz 32½ 66 8 Górnik Zabrze 32½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k
k+
k
k
Robert Ciemniak
Julian Gralka
Przemysław Gralka
Zbigniew Robak
Adam Kurlenda
Joanna Byczyńska
2415
2300
2280
2275
2210
2050
5


7

6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mf
m
mm
k
k
k
Walerij Czechow (RUS)
Marian Twardoń
Grzegorz Masternak
Jan Kiedrowicz
Jacek Dubiel
Piotr Dobrowolski
Zdzisława Wiliczkiewicz
2480
2370
2350
2320
2285
2240
2015


6
5

2
3
11
10
11
9
9
5
11
9 Hetman Wrocław 28½ 66 10 PTSz Płock 26 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
k
m
mf
k
k
m
Marcin Kamiński
Mariusz Buś
Jarosław Rogowski
Marek Figiel
Mirosław Perdek
Piotr Ilczuk
Zbigniew Warwaszyński
Anna Szmigielska
2450
2375
2300
2360
2315
2300
2270
2120
5
5
3

4
½
0
11
8
10
10
10
4
2
11
1
2
3
4
5
.
6
mf
m
k+
k+
k
k
I
Mirosław Maciejewski
Bogdan Grabarczyk
Lech Sopur
Adrian Franczak
Mariusz Duch
Mirosław Gawroński
Alina Atłaska
2400
2365
2300
2370
2275
2255
1800
5

4

3
6
3
11
11
10
6
7
10
11
11 Maraton Warszawa 25 66 12 Hetman Gryfów Śląski 24½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mm
k
I++
I+
k
Aleksander Sznapik
Wojciech Ehrenfeucht
Stefan Witkowski
Sławomir Wach
Grzegorz Protaziuk
Grzegorz Osipiak
Anna Protaziuk
2420
2350
2290
2260
2215
2107
2025

4


4
2
11
11
8
5
11
9
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
.
k
k
k
k
mm
Zbigniew Jaśnikowski
Franciszek Borkowski
.vacat
Dariusz Rymaszewski
Wiesław Jończyk
Ryszard Niziałek
Wojciech Kowalczuk
Czesława Grochot
2450
2435
.
2240
2230
2220
2130
2210
5
5
0
3

2
1
4
11
11
1
10
11
8
3
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Michał Krasenkow Stilon Gorzów Wielkopolski 8 11
2 Jacek Gdański Polonia Warszawa 11
3 Zbigniew Szymczak Gedania Gdańsk 11
4 Jan Pisuliński
Zbigniew Robak
Stilon Gorzów Wielkopolski
Chemik Bydgoszcz
7 11
5 Aleksander Czerwoński Stilon Gorzów Wielkopolski 11
6 Agnieszka Brustman Polonia Warszawa 10 11
II liga
Słupsk, 17 – 26 września 1993 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak, dyrektor turnieju: Janusz Gdański
1 Śląsk Świętochłowice (↑) 42½ 14 PTC Pabianice 29½ 298,0
2 Chrobry Głogów (↑) 41½ 15 Kolejarz Katowice 29½ 293,5
3 ZPD Jasień (↑) 33½ 16 Jagiellonia Białystok 29 290,0
4 Legion Warszawa 32 17 Nadnarwianka Pułtusk 29 277,2
5 AZS UW Warszawa 31½ 18 Szachprod Słupsk 29 275,6
6 AZS WSP Olsztyn 31 329,0 19 Graf-Bud Kielce 29 272,2
7 AZS Politechnika Łódź 31 295,5 20 Start Lublin 28½
8 Jantar Pruszcz Gdański 30½ 328,0 21 Start Katowice (↓) 27½ 286,7
9 Górnik 09 Mysłowice 30½ 307,0 22 Huragan Wołomin (↓) 27½ 277,8
10 Śmiały Police 30 23 Zarzewie Prudnik (↓) 26½
11 Start Piotrków Trybunalski 29½ 320,5 24 Tarnovia Tarnów (↓) 25
12 Zelmer Rzeszów 29½ 312,0 25 LKS Raszków (↓) 17½
13 Piast Gliwice 29½ 298,5
Składy drużyn awansujących
Śląsk Świętochłowice Jacek Bielczyk (6), Oleg Nikolenko (RUS) (8½), Włodzimierz Kruszyński (6½), Krzysztof Żołnierowicz (7½), Artur Goj (7), Jelena Charkowa (RUS) (7½)
Chrobry Głogów Tomasz Markowski (8), Artur Pieniążek (7½), Przemysław Skalik (6), Janusz Żyła (5½), Andrzej Pieniążek (2/4),
Adam Kałdus (4/6), Marta Zielińska (8½)
ZPD Jasień Jurij Zezulkin (BLR) (6), Marek Oliwa (6), Bogusław Okuniewski (6½), Grzegorz Murawski (6), Leszek Bieliński (4½/9), Maciej Kiełbratowski (½/1), Barbara Grabarska (4)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tomasz Markowski
Adam Cichocki
Chrobry Głogów
Jantar Pruszcz Gdański
8
2 Oleg Nikolenko Śląsk Świętochłowice
3 Karol Pinkas Start Katowice
4 Waldemar Kozłowski AZS WSP Olsztyn 8
5 Tomasz Kwitek Górnik 09 Mysłowice
6 Marta Zielińska Chrobry Głogów

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close