Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1996

52. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1995 | 1996 | 1997
I liga
Augustów, 27 listopada – 7 grudnia 1996
Sędzia główny: Tadeusz Honza, dyrektor turnieju: Mikołaj Bura
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Polonia PKO BP Warszawa 4 4 4 4 5 6 47½
2  Pribo Hańcza Suwałki 3 4 3 4 4 38
3  Chrobry Głogów 4 2 5 5 37½
4  Pocztowiec TP SA Poznań 2 3 4 3 3 3 34½ 12
5  Włókniarz Bielsko-Biała 2 4 2 4 4 4 34½ 12
6  ZPD Technolog Jasień 2 2 4 4 33½
7  PTSz Płock 2 4 2 4 4 3 32½
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 3 2 3 32
9  Gedania Gdańsk 2 3 2 2 3 30
10  Maraton Handel 2000 Warszawa (↓) 2 2 1 2 3 3 29½
11  Chemik Bydgoszcz (↓) 1 1 3 2 3 25
12  Hetman Wrocław (↓) 0 2 21½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  ZPD Technolog Jasień 4 6.5 11 12.5 15 17 20.5 25 27 29.5 33.5 6
2  Pocztowiec TP SA Poznań 3 6.5 9 13.5 16.5 18.5 22 25 28 32 34.5 4
3  Hetman Wrocław  2.5 4 5.5 7 9.5 11.5 11.5 14 16.5 19 21.5 12
4  Pribo Hańcza Suwałki 4 7.5 12 16.5 19.5 23.5 27.5 29 31.5 35 38 2
5  Polonia PKO BP Warszawa 4 8.5 13 17 20.5 24.5 30.5 35 39 42.5 47.5 1
6  Włókniarz Bielsko-Biała 4 8 10 12 16 20 22.5 26 29.5 32 34.5 5
7  Chemik Bydgoszcz 2 5.5 8.5 10 11 12.5 15 18 21.5 24 25 11
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 7 9.5 14 16.5 21 22.5 25.5 29 32 8
9  PTSz Płock 2 3.5 7.5 12 13.5 16.5 20.5 23 27 29 32.5 7
10  Chrobry Głogów 3.5 6 7.5 11.5 16.5 20 22 27 30.5 34 37.5 3
11  Gedania Gdańsk 3 7.5 9 11 13 17.5 19 22.5 25 28 30 9
12  Maraton Handel 2000 Warszawa 2 4.5 8 11.5 15 18 20 21 23 26 29.5 10
1 runda 2 runda
ZPD Technolog Jasień – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Gedania Gdańsk
Hetman Wrocław – Chrobry Głogów
Hańcza Suwałki – PTSz Płock
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Włókniarz Bielsko-Biała – Chemik Bydgoszcz
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
4 : 2
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Stilon Gorzów Wlkp. – Włókniarz Bielsko-Biała
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Chrobry Głogów – Hańcza Suwałki
Gedania Gdańsk – Hetman Wrocław
ZPD Technolog Jasień – Pocztowiec Poznań
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
2½ : 3½
4½ : 1½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – ZPD Technolog Jasień
Hańcza Suwałki – Gedania Gdańsk
Polonia Warszawa – Chrobry Głogów
Włókniarz Bielsko-Biała – PTSz Płock
Chemik Bydgoszcz – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
1½ : 4½
4½ : 1½
4½ : 1½
2 : 4
3 : 3
Maraton Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
PTSz Płock – Chemik Bydgoszcz
Chrobry Głogów – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – Polonia Warszawa
ZPD Technolog Jasień – Hańcza Suwałki
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
3½ : 2½
4½ : 1½
4 : 2
2 : 4
1½ : 4½
4½ :1½
5 runda 6 runda
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – ZPD Technolog Jasień
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
Chemik Bydgoszcz – Chrobry Głogów
Stilon Gorzów Wlkp. – PTSz Płock
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
1 : 5
4½ : 1½
Maraton Warszawa – PTSz Płock
Chrobry Głogów – Stilon Gorzów Wlkp.
Gedania Gdańsk – Chemik Bydgoszcz
ZPD Technolog Jasień – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Hetman Wrocław – Hańcza Suwałki
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
7 runda 8 runda
Hańcza Suwałki – Maraton Warszawa
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Chemik Bydgoszcz – ZPD Technolog Jasień
Stilon Gorzów Wlkp. – Gedania Gdańsk
PTSz Płock – Chrobry Głogów
4 : 2
6 : 0
2½ : 3½
2½ : 3½
4½ : 1½
4 : 2
Maraton Warszawa – Chrobry Głogów
Gedania Gdańsk – PTSz Płock
ZPD Technolog Jasień – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
1 : 5
3½ : 2½
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
9 runda 10 runda
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Hańcza Suwałki
Chemik Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
PTSz Płock – ZPD Technolog Jasień
Chrobry Głogów – Gedania Gdańsk
4 : 2
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
Maraton Warszawa – Gedania Gdańsk
ZPD Technolog Jasień – Chrobry Głogów
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
Hetman Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Hańcza Suwałki – Chemik Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
11 runda
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Hańcza Suwałki
PTSz Płock – Hetman Wrocław
Chrobry Głogów – Pocztowiec Poznań
Gedania Gdańsk – ZPD Technolog Jasień
2½ : 3½
1 : 5
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
Składy drużyn
1 Polonia PKO BP Warszawa 47½ 66 2 Pribo Hańcza Suwałki 38 66
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
mm
am
Eduardas Rozentalis (LTU)
Jacek Gdański
Bartłomiej Macieja
Bartosz Soćko
Dominik Pędzich
Agnieszka Brustman
2615
2485
2460
2445
2445
2370

7

8
9
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
am
mf
mm
mf
k
m
k+
Aloyzas Kveinys (LTU)
Leszek Ostrowski
Andrzej Szypulski
Piotr Bobras

Jerzy Ciruk
Ryszard Gąsiorowski
Jolanta Krynicka
2530
2355
2405
2355
2265
2235
2075
8


6

1
10
11
11
11
10
2
11
3 Chrobry Głogów 37½ 66 4 Pocztowiec TP SA Poznań 34½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
mm
m
mm
mf
mm
Tomasz Markowski
Artur Pieniążek
Przemysław Skalik
Grzegorz Łukasiewicz
Janusz Żyła
Marta Zielińska
2540
2425
2335
2385
2305
2240
7
5
7

6
7
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
mm
am
mf
mf
k
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Leszek Węglarz
Ignacy Nowak
Marcin Szeląg
Hanna Ereńska-Radzewska
2470
2430
2380
2385
2265
2215
5


6

6
11
11
11
11
11
11
5 Włókniarz Bielsko-Biała 34½ 66 6 ZPD Technolog Jasień 33½ 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
mf
m
k+
mm
Siergiej Iwanow (RUS)
Marek Matlak
Mirosław Jaworski
Tomasz Giżyński
Czesław Spisak
Rafał Antoniewski
Bożena Sikora-Giżyńska
2515
2445
2420
2355
2345
2350
2185






11
11
11
2
9
11
11
1
2
3
4
5
6
.
mm
m
m
k
k
mm
k+
Paweł Jaracz
Marek Oliwa
Łukasz Dworakowski
Grzegorz Murawski
Bogusław Okuniewski
Joanna Dworakowska
Barbara Grabarska
2395
2380
2345
2245
2285
2295
2110
6
7
4

3
6
1
11
11
11
11
9
11
2
7 PTSz Płock 32½ 66 8 Stilon Gorzów Wielkopolski 32 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
k
I++
mf
Zbigniew Jaśnikowski
Piotr Staniszewski
Krzysztof Żołnierowicz
Michaił Kisłow (RUS)
Mirosław Gawroński
Krystian Jędryczka
Dorota Iwaniuk
2440
2420
2360
2415
2215
2200
2150
4

5

3

4
11
11
9
9
7
8
11
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
mm
k
k++
k
mm
Michał Krasenkow
Aleksander Czerwoński
Jan Pisuliński
Jan Przewoźnik
Olaf Michalski
Maciej Nurkiewicz
Andrzej Modzelan
Barbara Kaczorowska
2610
2410
2400
2410
2305
2270
2205
2180
7
5


1
6
0
5
11
10
8
9
5
10
2
11
9 Gedania Gdańsk 30 66 10 Maraton Handel 2000 Warszawa 29½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
m
mf
am
Robert Kempiński
Piotr Murdzia
Zbigniew Szymczak
Jan Kiedrowicz
Zygmunt Pioch
Waldemar Mażul
Marta Lityńska (UKR)
2510
2360
2330
2355
2315
2300
2345

6
3

2

11
11
10
9
5
9
11
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
m
k
m
I
I
mf
Aleksander Sznapik
Jan Adamski
Stefan Witkowski
Grzegorz Protaziuk
Krzysztof Sznapik
Marian Ziembiński
Paweł Suwarski
Ludwik Skurzak
Iweta Radziewicz
2425
2395
2265
2360
2215
2245
2145
2000
2270
5

1

5
2
0
½
8
11
10
7
10
6
8
1
2
11
11 Chemik Bydgoszcz 25 66 12 Hetman Wrocław 21½ 66
1
2
3
4
5
.
6
m
mf
k
k+
k
k
m
Zbigniew Robak
Julian Gralka
Jarosław Jakubowski
Przemysław Gralka
Mariusz Mazalon
Adam Kurlenda
Alicja Kurlenda
2350
2275
2295
2285
2225
2215
2110


3

6
1
11
11
7
11
11
4
11
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
k
k
I++
mf
k
k
.
m
Mariusz Buś
Jarosław Suleja
Tomasz Jakubowski
Edward Łupkowski
Mirosław Perdek
Grzegorz Antkowiak
Robert Korpalski
.vacat
Monika Aksiuczyc
2385
2250
2235
2185
2320
2225
2185
.
2180
0
½


5
0
2
0
5
1
6
11
11
9
4
11
2
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aloyzas Kveinys Pribo Hańcza Suwałki 8 10
2 Marek Oliwa
Jacek Gdański
ZPD Technolog Jasień
Polonia PKO BP Warszawa
7 11
3 Bartłomiej Macieja Polonia PKO BP Warszawa 11
4 Bartosz Soćko Polonia PKO BP Warszawa 8 11
5 Dominik Pędzich Polonia PKO BP Warszawa 9 11
6 Agnieszka Brustman Polonia PKO BP Warszawa 11
II liga
Nadole, 19 – 28 listopada 1996 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny:
1 Rymer Niedobczyce (↑) 41 16 RMKS Rybnik 30
2 Górnik Zabrze (↑) 36 17 OSiR Sokołów Podlaski 30
3 Miedź Legnica (↑) 35½ 18 Rzemiosło Racibórz 29½
4 Czarny Koń Bukowno 34 19 Górnik Konin 29½
5 Śmiały Poltimex Police 34 20 Śląsk Świętochłowice 29½
6 Stolem Gniewino 33½ 21 Chrobry Gniezno (↓) 28
7 Korona Kraków 33 22 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 27½
8 Przełom Postomino 32½ 23 Zelmer Rzeszów (↓) 27½
9 Gambit Świdnica 32½ 24 Raków Częstochowa (↓) 27
10 AZS WSP Olsztyn 32 25 Drakon Lublin (↓) 26
11 Tarnovia Tarnów 32 26 Start Lublin (↓) 26
12 Caissa Legnica 31 27 Hetman Szopienice (↓) 26
13 Jantar Pruszcz Gdański 30½ 28 Ikar Bydgoszcz (↓) 26
14 Lech Poznań 30½ 29 Hutnik Szczecin (↓) 24½
15 Rolnik Róża 30½ 30 PTC Pabianice (↓) 14½
Składy drużyn awansujących
Rymer Niedobczyce Mirosław Grabarczyk, Bogdan Grabarczyk, Artur Jakubiec, Stanisław Kostyra, Henryk Seifert, Hanna Wesołowska
Górnik Zabrze Robert Ciemniak, Piotr Dobrowolski, Jacek Dubiel, Aleksander Hnydiuk, Marian Twardoń, Łukasz Piotrowski,
Marcin Szajda, Zdzisława Wiliczkiewicz
Miedź Legnica Witalis Sapis, Konrad Typek, Wiesław Janocha, Łukasz Cyborowski, Bartłomiej Izbiński, Dalia Blimke
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Ryszard Skrobek Gambit Świdnica 8 10
2 Bogdan Grabarczyk Rymer Niedobczyce 9 10
3 Józef Puchała Raków Częstochowa  9
4 Aleksander Hnydiuk Górnik Zabrze 9 10
5 Marek Czerniawski Caissa Legnica  9
6 Halina Jałowiec Tarnovia Tarnów 10

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close