Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1995

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1995

Mężczyźni: Racibórz, 27 – 28 maja 1995
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak
1994 | 1995 | 1996
Kobiety: Konin, 18 czerwca 1995
Sędzia główny:
30. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Aleksander Wojtkiewicz 2530 12
2 mm Tomasz Markowski 2470 11
3 mm Jacek Gdański 2490 11
4 mm Marek Matlak 2465 10½
5 am Robert Kuczyński 2510 10½
6 mm Witalis Sapis 2440 10½
7 mm Konrad Typek 2410 10½
8 mm Aleksander Sznapik 2425 10½
9 mm Jan Kiedrowicz 2340 10½
10 m Jacek Dawidów 2395 10
11 mm Mirosław Grabarczyk 2440 10
12 mm Artur Pieniążek 2420 10
13 I Leszek Cejko 2025 10
14 mf Robert Kempiński 2435
15 mm Stanisław Kostyra 2355
16 m Artur Jakubiec 2410
17 m Marek Oliwa 2405
18 mf Bogdan Grabarczyk 2375
19 m Wiesław Janocha 2395 9
20 m Paweł Jaracz 2410 9
21 m Jacek Dubiel 2370 9
22 k Jacek Saskowski 2315 9
23 k+ Artur Goj 2360 9
24 k Tadeusz Helis 2230 9
25 m Marta Zielińska 2220 9
26 mm Andrzej Filipowicz 2330 9
27 k Piotr Dobrowolski 2355 9
28 k Wiesław Jończyk 2240
29 I Kazimierz Olszyński 2000
30 I++ Przemysław Mrozek 2140
31 k Robert Tustanowski 2200
32 k Jacek Orzechowski 2220
33 k Krzysztof Sznapik 2200
34 I++ Konrad Szcześniak 2150
35 k Grzegorz Murawski 2230
36 m Przemysław Skalik 2330 8
37 k Krzysztof Kazek 2290 8
38 k Janusz Raszka 2285 8
39 k Tadeusz Kieres 2116 8
40 k+ Sławomir Ulak 2320 8
41 k+ Dariusz Szopka 2315 8
42 k Aleksander Hnydiuk 2275 8
43 I++ Stanisław Śladkowski 2225 8
44 k Grzegorz Słabek 2225 8
45 I++ Ireneusz Koper 2135 8
46 k Przemysław Grądalski 2245 8
47 k Józef Jaracz 2233 8
48 k Zygmunt Błaszczuk 2180
49 mm Krzysztof Żołnierowicz 2340
50 k+ Zbigniew Wieczorek 2365
51 I+ Marek Stryjecki 2024
52 k Jerzy Ujma 2245
53 k Przemysław Symbor (12) 2280
54 k Dariusz Ludwikowski 2205
55 II Grzegorz Szuber 1800
56 I Czesław Sawczuk 2000
57 k Nikołaj Osipow 2220 7
58 I+ Tomasz Spendowski 2055 7
59 k Dariusz Rymaszewski 2250 7
60 k Tomasz Muc 2240 7
61 I+ Jan Milanowski 2080 7
62 mf Dalia Blimke 2100 7
63 I Zenon Sochacki 2027 7
64 I Stefan Smolin 2000 7
65 II Aleksander Zawierucha 1800 7
66 II Bohdan Skalik 1800 7
67 I++ Sebastian Sośnik 2250 7
68 k Przemysław Koc (12) 2265 7
69 mf Adam Cichocki (12) 2375 7
70 mf Bartosz Soćko 2385
71 k Jan Siekaniec 2160
72 I Bartłomiej Izbiński 2007
73 I Andrzej Klimiec 1990
74 II Przemysław Spurek 1800
75 II Marek Bitman 1800
76 I Jacek Kamiński 1965
77 II Maciej Bablok 1800
78 I Krystian Klimczok 1970 6
79 k Eugeniusz Ledwoń 2285 6
80 II Patryk Oliwa 1800 6
81 I++ Marcin Kut (12) 2185 6
82 II Zenon Szlaga 1800 6
83 mm Dominik Pędzich (11) 2410 6
84 II Marek Kobiela 1800 6
85 mf Janusz Żyła (10) 2280 6
86 I Marcin Matyszkiewicz 2135
87 II Bartosz Bujan 1800
88 II Bogusław Wójcik 1800
89 III Radosław Szczepanek 1600
90 II Michał Pluta 1800
91 I Adam Dudek 2029
92 II Artur Bednarski 1800
93 I Maksymilian Piecowski 2000 5
94 k Krzysztof Jurkiewicz (12) 2280 5
95 II Wiesław Dutkowski 1800 5
96 I Henryk Gorajek (13) 2013
97 I Kazimierz Lach 2000
98 k Zygmunt Wielecki (11) 2235
99 m Aleksander Czerwoński (6) 2370
100 I Jan Szopa (13) 1914 4
101 mm Jan Przewoźnik (6) 2390 4
102 III Sergiusz Osuchowski 1600 3
103 I+ Adam Wilk (7) 2035 3
104 k Olaf Michalski (6) 2235 3
105 k Andrzej Modzelan (6) 2210 3
106 II Dariusz Kostra (14) 1800
107 II Waldemar Zagórski (10) 1800
108 I Piotr Chrobak (8) 1926
109 k Ryszard Niziałek (7) 2200
110 mf Waldemar Świć (6) 2305
111 II Tomasz Ptaszyński 1800 2
112 III Janusz Sroka (7) 1600 2
113 mf Roman Dąbek (7) 2360 2
114 k Kazimierz Zowada (6) 2255 2
115 I Krzysztof Wilk (6) 2000 2
116 k Andrzej Waniek (6) 2130 1
117 II Jerzy Miszczyk (6) 1800 1
Uwaga: Rozegrane w drugim dniu zawody indywidualne – w wyniku awarii programu komputerowego – trwały bardzo długo (9,5 godziny).
Efektem było wycofanie się z turnieju indywidualnego 26 uczestników
(w nawiasie podana jest ilość rozegranych partii).

117 zawodników
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 15 rund

19. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Hanna Ereńska-Radzewska 2250 11½
2 Marta Zielińska 2220 10
3 am Agnieszka Brustman 2290
4 am Krystyna Dąbrowska 2305 9
5 mm Monika Bobrowska 2310
6 Izabela Kuczewska 2240 6
7 mf Olimpia Bartosik 2145 6
8 mf Agnieszka Szczygieł 2110
9 Małgorzata Kupczak 3
10 Grażyna Stypka 3
11 Barbara Ryszkiewicz 3
12 Monika Painta
13 Iwona Tomczykowska

13 zawodniczek
Tempo gry: P-5
System kołowy, 12 rund

30. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 Polonia Warszawa 44 A.Wojtkiewicz (12), J.Gdański (11), B.Soćko (8½), D.Pędzich (12½)
2 PTSz Płock 39½ M.Grabarczyk (8), B.Grabarczyk (10), P.Staniszewski (10½), M.Maciejewski (11)
2 Włókniarz Bielsko Biała 39½ M.Matlak (10), A.Jakubiec (10½), M.Jaworski (9), J.Raszka (10)
3 Stilon Gorzów Wielkopolski 38½ R.Kuczyński (10), A.Czerwoński (11), J.Przewoźnik (12), O.Michalski (2½/8), A.Modzelan (3/7)
5 Chrobry Głogów 34 T.Markowski (8), A.Pieniążek (10), P.Skalik (9½), M.Zielińska (1½/5), J.Żyła (5/10)
6 Górnik Zabrze 34 R.Ciemniak (6½), G.Masternak (10), P.Dobrowolski (5), J.Dubiel (12½)
7 Gedania Gdańsk 33½ R.Kempiński (8½), J.Kiedrowicz (7½), Z.Szymczak (11), Z.Wielecki (6½)
8 Miedź Legnica 30½ W.Sapis (8), K.Typek (6/12), W.Janocha (8/14), J.Saskowski (6/12), G.Łukasiewicz (2½/7)
9 Zarzewie Prudnik 28½ Z.Błaszczuk (3), K.Szcześniak (7), R.Tustanowski (8), K.Olszyński (10½)
10 Spartakus Jelenia Góra 28 P.Jaracz (12½), L.Cejko (7), S.Sośnik (3½), J.Jaracz (5)
11 Hetman Szopienice 27 W.Kruszyński (5½), A.Masternak (7), T.Chachaj (9), Z.Kwiecień (5½)
12 Jantar Pruszcz Gdański 24½ P.Koc (3/13), A.Cichocki (4/11), K.Jurkiewicz (3½/10), P.Symbor (15), M.Kut (5/11)
13 Rzemiosło Racibórz 23 J.Orzechowski (2), T.Helis (6½), S.Ulak (8), Z.Wieczorek (6½)
14 RMKS Rybnik 21½ S.Kostyra (8½), M.Wałach (2/12), Z.Lamża (3/11), P.Grądalski (2½/11), H.Samborski (5½/11)
15 Hetman Gryfów Śląski 20½ W.Świć (8½), D.Rymaszewski (2½), W.Jończyk (4½), R.Niziałek (5)
16 Pniówek Pawłowice Śląskie 13½ J.Dawidów (6), J.Ujma (2½), H.Wilczek (2), J.Milanowski (3)
Uwaga: Rozgrywki i rezultaty końcowe zostały zakłócone wskutek błędu sędziego asystenta w VII rundzie, który odwrotnie wpisał to tabeli wynik meczu PTSz Płock–Chrobry Głogów (½-3½ zamiast 3½-½). Błąd ten został odkryty dopiero po zakończeniu turnieju i przyznaniu medali oraz nagród pieniężnych – według niewłaściwej punktacji (1. Polonia 44, 2. Włókniarz 39½, 3. Stilon 38½, 4. Chrobry 37, PTSz 36½).

Na posiedzeniu w dniu 9 września 1995 Zarząd PZSzach, po wysłuchaniu informacji z Kolegium Sędziów, zweryfikował rezultaty końcowe turnieju drużynowego. Stwierdzono bezsprzeczną winę sędziów oraz nie mniejszą kapitanów obu drużyn, którzy przez 8 rund nie zauważyli tak drastycznej różnicy w swoim dorobku punktowym, co przyczyniło się do dezinformacji innych zespołów i poważnie wpłynęło na ich taktykę turniejową na finiszu rozgrywek.Zarząd PZSzach postanowił przyznać dwa tytuły wicemistrzowskie (i srebrne medale) drużynom PTSz Płock i Włókniarz Bielsko-Biała, zachowując brązowy medal dla Stilonu Gorzów Wielkopolski oraz przyznane wcześniej nagrody pieniężne.

30 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-5
Eliminacje: 2 grupy po 15 drużyn, system kołowy (awans do finału – 8 pierwszych miejsc)
Finał: 16 drużyn, 15 rund systemem kołowym (60 partii)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close