Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2000

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2000

Żnin, 25 – 26 maja 2000
Sędzia główny: Ulrich Jahr
1999 | 2000 | 2001
35. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Jacek Gdański 2535 13½
2 mm Klaudiusz Urban 2467 11
3 am Michał Krasenkow 2661 11
4 Artur Jakubiec 2456 10½
5 mm Bogdan Grabarczyk 2394 10
6 mm Przemysław Skalik 2409 10
7 Aleksander Miśta 2354 10
8 mm Paweł Jaracz 2490 10
9 mm Paweł Blehm 2494 10
10 mm Krzysztof Żołnierowicz 2340 10
11 am Bartłomiej Macieja 2538
12 mm Mirosław Grabarczyk 2522
13 mf Wiesław Janocha 2339
14 Dariusz Mikrut 2312
15 mm Bogusław Sygulski 2358
16 Waldemar Jagodziński 2255
17 am Bartosz Soćko 2556 9
18 mf Ignacy Nowak 2367 9
19 am Włodzimierz Schmidt 2428 9
20 Jarosław Sendera 2391 9
21 Aleksander Kraiński 2271 9
22 Tomasz Stróżyk 2230 9
23 Bartłomiej Katkowski 9
24 Adam Karbowiak 2216 9
25 Grzegorz Krogulski 2268 9
26 Grzegorz Toczek 2237 9
27 am Robert Kuczyński 2451
28 mm Karol Pinkas 2335
29 Mateusz Kolendo 2225
30 Jarosław Jakubowski 2238
31 Mariusz Mazalon 2207
32 mm Mirosław Sarwiński 2380
33 Rafał Tomczak 2194
34 mf Jerzy Ciruk 2238 8
35 Adam Cybulak 2250 8
36 Dariusz Kaszowski 2258 8
37 Dariusz Rymaszewski 2233 8
38 Alojzy Grobelny 2244 8
39 mm Artur Sygulski 2381 8
40 mm Paweł Stempin 2392 8
41 Tomasz Popek 2169 8
42 Bartosz Machaj 2113 8
43 Arkadiusz Zaskalski 2218 8
44 Grzegorz Gajewski 2227 8
45 Karol Rydzik 2068 8
46 Krystian Jędryczka 2374 8
47 Robert Wieczorek 2183 8
48 mf Robert Kula 2382
49 Tomasz Trabszys 2079
50 Oskar Włodarczyk 2098
51 Włodzimierz Kałużny 2194
52 Grzegorz Kopacz 2268
53 Zbigniew Robak 2280
54 Maciej Woźniak 2079
55 Rafał Borgula 2191 7
56 mf Ryszard Bernard 2364 7
57 Przemysław Wiśniewski 2143 7
58 Sławomir Pawłowski 2129 7
59 mm Zbigniew Jaśnikowski 2424 7
60 Łukasz Adam Jabłoński 2161 7
61 Jacek Stachańczyk 2186 7
62 Michał Tworuszka 2237 7
63 Kazimierz Zowada 2224 7
64 mm Andrzej Filipowicz 2330 7
65 Paweł Zawadzki 7
66 Mirosław Ściborowski 2197 7
67 Jarosław Gryniaków 2236 7
68 Piotr Kukła 2010 7
69 Paweł Kukuła 2195
70 Bartłomiej Izbiński 2218
71 Marek Paliwoda
72 Krzysztof Spicak 2124
73 Marcin Sibik
74 Wojciech Matuszak
75 Bartosz Fladrowski 2084
76 Marcin Bernat 2226
77 Krzysztof Podlas
78 Piotr Konieczyński
79 Andrzej Szymański 2219
80 Rafał Dybowski
81 Marek Olszewski 2128 6
82 Jerzy Tabaczka 6
83 Grzegorz Kobyłecki 2101 6
84 Janusz Pazurkiewicz 6
85 Donat Brzezicki 2190
86 Eugeniusz Broża
87 Alan Król 2085
88 Damian Majdan
89 Bernard Grylewicz 5
90 Jerzy Białas 5
91 Przemysław Szymczak 5
92 Robert Wiśniewski 5
93 Marcin Szary 5
94 Marcin Dobosz
95 Józef Jaracz 4
96 Grzegorz Antkowiak 2207 4
97 Jarosław Maliszewski 2047
98 Piotr Rynarzewski 2
99 Dawid Jankowski 2

99 zawodników
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 15 rund

24. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2417 11½
2 mm Dalia Blimke 2268 11
3 Katarzyna Jurkiewicz 2170 10
4 am Joanna Dworakowska 2328
5 am Marta Zielińska 2379
6 Agnieszka Matras 2186
7 Justyna Skrochocka 2039
8 am Agnieszka Brustman 2351 7
9 am Hanna Ereńska 2250 7
10 Kamila Dembecka-Sobierajewicz 2053 7
11 Magdalena Łysiak 2067 7
12 Alicja Chmielińska 2028 7
13 Jolanta Guzik 7
14 Karolina Boder
15 mf Małgorzata Bednarska 2236
16 Karina Szczepkowska 6
17 Hanna Flig
18 Monika Wiśniewska 5
19 Wioletta Bejma 5
20 Marta Markiewicz 5
21 Jolanta Puzio 4
22 Maria Markiewicz
23 Karolina Tumolewska

23 zawodniczki
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 13 rund

35. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Polonia Plus GSM Warszawa 40 M.Krasenkow (10½), B.Soćko (10), B.Macieja (4½/9), J.Gdański (12), P.Blehm (3/4)
2  Pocztowiec TP Poznań 39 K.Urban (11½), W.Schmidt (7), P.Stempin (10), I.Nowak (10½)
3  PTSz Płock 38½ M.Grabarczyk (9), B.Grabarczyk (10), K.Żołnierowicz (10½), K.Jędryczka (9)
4  Rolnik Róża 32 A.Sygulski (5½), B.Sygulski (8), G.Krogulski (9), A.Zaskalski (9½)
5  Miedź Legnica 31½ A.Miśta (7½), J.Saskowski (9), W.Janocha (9), B.Izbiński (6)
6  Zelmer Rzeszów 29 W.Koziak (UKR) (10½, I), D.Mikrut (9, II)
7  Odrodzenie Kożuchów 27 J.Zezulkin (BLR) (8, I), G.Murawski (7½, III)
8  Torfarm-64 Toruń 26½ A.Cybulak (7½, II), S.Pawłowski (9½, IV)
9  Gambit Świecie 26 A.Karbowiak (9½, II), M.Ściborowski (7½, III)
10  Błękitny Express-Lech Poznań 26 R.Tomczak (7½, II), T.Stróżyk (7½/12, III)
11  MLKS Solec Kujawski 26 P.Kukuła (7, I), G.Chrapkowski (8, III)
12  Apator Toruń 25½ B.Fladrowski (7, III)
13  JKSz MCKiS Jaworzno 25½ K.Pinkas (9, I), G.Kobyłecki (8, IV)
14  Chemik Bydgoszcz 25½ B.Siwiec (8, I), Ma.Olszewski (9, III)
15  EMDEK Bydgoszcz 25 A.Łętocha (7, III), K.Rzóska (8, IV)
16  AZS WSP Bydgoszcz 23½ Z.Biegański (7, III)
17  Centrum Bydgoszcz 23½ M.Stoppel (7, I)
18  GANT Wrocław 22 Z.Jaśnikowski (8½, I), M.Zielińska (8½, II)
19  Budoprojekt Głogów 21½ P.Kukła (7, IV)
20  MDK Nr 1 Bydgoszcz 13½
21  Baszta Żnin 13
22  Centrum II Bydgoszcz 12 W.Dygajtis (7, IV)

22 drużyny (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 13 rund (52 partie)

18. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  Polonia Plus GSM Warszawa 37 M.Soćko (13), A.Brustman (10), J.Dworakowska (14)
2  MKSz Rybnik 25½ A.Matras (9), A.Chmielińska (7), K.Szczepkowska (9½)
3  PTSz Płock 25 M.Kludacz (7), K.Jurkiewicz (9½), D.Iwaniuk (8½)
4  Miedź Legnica 23 D.Blimke (6½), A.Socha (8½), J.Puzio (8)
5  Błękitny Express-Lech Poznań 19½ M.Łysiak (5), K.Dembecka-Sobierajewicz (8½), W.Bejma (6)
6  JKSz MCKiS Jaworzno 15½ J.Guzik (8), J.Skrochocka (7½), vacat
7  EMDEK Bydgoszcz 14½ Lewandowska (6½, III)
8  MKSz Toruń 8

8 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
Tempo gry: P-5
System dwukołowy, 14 rund (42 partie)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close