Kalendarium szachowe 2016

Wyniki turniejów

2015 | 2016 | 2017

W Polsce Za granicą

XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2015 Grupa A, Kraków 2015-12-27/2016-01-04 (open)

XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2015 Grupa B, Kraków 2015-12-27/2016-01-04 (open)

Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Hucisko 2016-01-15/2016-01-16 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet, Hucisko 2016-01-15/2016-01-16 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski – Turniej Drużynowy, Hucisko 2016-01-16/2016-01-17 (drużynowy, open, szachy szybkie)

IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY – GÓRA ŚW. ANNY 2016 – Open A, Góra Św. Anny  2016-01-31/2016-02-09 (open)

  • 1. IM A.Hnydiuk – 8/9
  • 2-4. GM V.Kovalev (BLR), GM A.Kislinsky (CZE), GM K.Stupak (BLR) – 7/9

IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY – GÓRA ŚW. ANNY 2016 – Open B,  Góra Św. Anny  2016-01-31/2016-02-09 (open)

X Turniej Szachowy “Karkonosze”, Karpacz  2016-02-07/2016-02-14 (open)

XXVI MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GÓR OPAWSKICH, Pokrzywna 2016-02-20/2016-02-28 (open)

IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY “GWIAZDA PÓŁNOCY”, Jastrzębia Góra 2016-02-21/2016-02-27 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów U10, Jastrzębia Góra 2016-02-28/2016-03-06 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek U10, Jastrzębia Góra 2016-02-28/2016-03-06 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów U18, Szklarska Poręba 2016-03-12/2016-03-20 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek U18, Szklarska Poręba 2016-03-12/2016-03-20 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów U16, Szklarska Poręba 2016-03-12/2016-03-20 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek U16, Szklarska Poręba 2016-03-12/2016-03-20 (open)

XII Lubuska Wiosna Szachowa, Gorzów Wielkopolski  2016-03-22/2016-03-26 (open)

Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Poznań 2016-03-30/2016-04-07 (kołowy)

Mistrzostwa Polski Kobiet, Poznań 2016-03-30/2016-04-07 (kołowy)

Mistrzostwa Polski Juniorów U8, Poronin 2016–04-29/2016-05-03 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek U8, Poronin 2016–04-29/2016-05-03 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów U14, Olecko 2016-05-01/2016-05-07 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek U14, Olecko 2016-05-01/2016-05-07 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów U12, Olecko 2016-05-01/2016-05-07 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek U12, Olecko 2016-05-01/2016-05-07 (open)

Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach, Kościelisko 2016-05-08/2016-05-14 (open)

58. Ogólnopolski Turniej Szachowy o “ZŁOTĄ WIEŻĘ” – Finał Centralny, Mielno 2016-06-07/2016-06-12 (drużynowy, open)

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich, Koszalin 04-07/08/2016 (szachy szybkie, openy)

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach błyskawicznych, Koszalin 04-07/08/2016 (szachy szybkie, openy)

XXXII Puchar Wojewody Dolnośląskiego, Legnica  2016-11-24/2016-11-30 (kołowy)

Rilton Cup 2015/16, Sztokholm (SWE) 2015-12-27/2016-01-05 (open)

  • 1. GM M.Rodshtein (ISR) – 8/9
  • 2. GM J.L.Hammer (NOR) – 7½/9
  • 3. GM E.Blomqvist (SWE) – 7/9
  • 4-6. GM T.Hillarp-Persson (SWE), GM S.Sevian (USA), GM M.Soćko – 6½/9

Hastings Masters 2015/16, Hastings (ENG) 2015-12-28/2016-01-05 (open)

  • 1-2. GM A.Miśta, GM J.Vakhidov (UZB) – 7/9

15th Marienbad IM1 2016, Mariańskie Łaźnie (CZE) 2016-01-16/2016-01-23 (kołowy)

  • 1-2. IM A.Frolov (UKR), I.Janik – 6/9
  • 3-4. J.Jurek (CZE), K.Grela – 5½/9

15th Marienbad IM2 2016, Mariańskie Łaźnie (CZE) 2016-01-16/2016-01-23 (kołowy)

  • 1. IM V.Plat (CZE) – 8/9
  • 2. V.Vulfson (RUS) – 6/9
  • 3. K.Nowak – 5½/9

January Lviv Tradition (IM-group) (4th Maksym Yusupov Memorial), Lwów (UKR) 2016-01-25/2016-01-31 (kołowy)

  • 1. IM A.Frolov (UKR) – 8/11
  • 2-4. P.Sabuk, IM D.Shkuran (UKR), P.Goluch – 7½/9

Aeroflot Open 2016, Moskwa (RUS) 2016-03-01/2016-03-09 (open)

  • 1-2. GM E.Najer (RUS), GM B.Gelfand (ISR) – 6½/9
  • 3-10. m.in. GM M.Bartel, GM S.Sjugirov (RUS), GM D.Dubov (RUS), GM G.Kamsky (USA), GM V.Fedoseev (RUS) – 6/9

II Mistrzostwa Świata Niedosłyszących (weterani), Erywań (ARM) 2016-05-17/2016-05-24 (open)


Tytuły międzynarodowe nadane w 2016

GM Marcel Kanarek, Aleksander Miśta (solving)
WGM
IM Grzegorz Nasuta, Piotr Nguyen, Piotr Sabuk, Piotr Brodowski, Karina Szczepkowska-Horowska
WIM Oliwia Kiołbasa, Ewa Harazińska
FM Filip Cukrowski, Igor Janik, Piotr Goluch, Kacper Polok, Piotr Piesik, Dawid Niekraś
WFM
CM Piotr Kejna, Marek Pniaczek, Piotr Szymański
WCM
IA
FA
IO Łukasz Turlej

Urodzeni w 2016

Zmarli w 2016

FM Rafał Gunajew
Marek Fijałkowski
SIM Władysław Sapa
Zygmunt Siluk

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close