Kalendarium szachowe 2017

Wyniki turniejów

2016 | 2017 | 2018

W Polsce Za granicą

XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2016 Grupa A, Kraków 2016-12-27/2017-01-04 (open)

XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2016 Grupa B, Kraków 2016-12-27/2017-01-04 (open)

  • 1. Pa.Parol – 7½/9
  • 2. Ho.Kucharska – 7/9
  • 3-10. WFM N.Shpanko (UKR), M.Kostański, Ł.Kumor, T.Jaskółka, N.Śleziński, P.Widła, P.Piętocha, G.Szewczyk – 6½/9

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów, Poronin 08-15/01/2017 (openy / kołowe)

XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2017, Racibórz  2017-01-14/2017-01-21 (open)

Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Lublin 20-21.01.2017 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet, Lublin 20-21.01.2017 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski – Turniej Drużynowy, Lublin 21-22.01.2017 (drużynowy, open, szachy szybkie)

XXVII MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GÓR OPAWSKICH, Pokrzywna 2017-01-21/2017-01-28 (open)

V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY “GWIAZDA PÓŁNOCY”, Jastrzębia Góra 2017-01-22/2017-01-28 (open)

VIII Memoriał im. Ziemowita Zgierskiego – Obra Zima Open 2017 – grupa A, Obra 2017-02-01/2017-02-05 (open)

X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY – GÓRA ŚW. ANNY – OPEN A, Góra Św. Anny 2017-02-10/2017-02-19 (open)

X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY – GÓRA ŚW. ANNY – OPEN B, Góra Św. Anny 2017-02-10/2017-02-19 (open)

XI Turniej Szachowy “Karkonosze” Grupa A, Karpacz  2017-02-18/2017-02-25 (open)

  • 1. GM M.Simantsev (UKR) – 8/9
  • 2-3. GM V.Malaniuk (UKR), A.Kumala – 7/9

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 – Chłopcy, Karpacz  2017-02-25/2017-03-05 (open)

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 – Dziewczęta, Karpacz  2017-02-25/2017-03-05 (open)

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących, Wągrowiec 2017-03-03/2017-03-14 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 – Chłopcy, Ustroń – Jaszowiec  2017-03-11/2017-03-19 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 – Dziewczęta, Ustroń – Jaszowiec  2017-03-11/2017-03-19 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 – Chłopcy, Ustroń – Jaszowiec  2017-03-11/2017-03-19 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 – Dziewczęta, Ustroń – Jaszowiec  2017-03-11/2017-03-19 (open)

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet, Warszawa 2017-03-20/2017-03-30 (kołowy)

Lotto Indywidualne Mistrzostwa Polski, Warszawa 2017-03-20/2017-03-30 (kołowy)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Chłopcy do lat 14, Drzonków 2017-04-01/2017-04-08 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Dziewczęta do lat 14, Drzonków 2017-04-01/2017-04-08 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Chłopcy do lat 12, Drzonków 2017-04-01/2017-04-08 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Dziewczęta do lat 12, Drzonków 2017-04-01/2017-04-08 (open)

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 – Chłopcy, Szczyrk 2017-04-29/2017-05-03 (open)

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 – Dziewczęta, Szczyrk 2017-04-29/2017-05-03 (open)

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival open A, Warszawa 2017-07-09/2017-07-17 (open)

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival  open B, Warszawa 2017-07-09/2017-07-17 (open)

I Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej – Open A, Suwałki 11-18.08.2017 (open)

I Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej – Open B, Suwałki 11-18.08.2017 (open)

  • 1. Mar.Szewczyk – 7½/9
  • 2-4. M.Kowalec, M.Janiszewski, M.Gawroński – 7/9

I Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej – Open C, Suwałki 11-18.08.2017 (open)

  • 1-4. Krz.Plichta, K.Paszkowski, E.Mecelica (LTU), W.Wielgus – 7/9
Drużynowe Mistrzostwa Świata mężczyzn, Chanty-Mansyjsk (RUS) 17-26 czerwca 2017 (drużynowy, kołowy)

Drużynowe Mistrzostwa Świata kobiet, Chanty-Mansyjsk (RUS) 17-26 czerwca 2017 (drużynowy, kołowy)

Mistrzostwa Świata niepełnosprawnych, Drezno (GER) 5-13 października (open, +klasyfikacja drużynowa)

link (01/04/2017)

Inne wydarzenia w 2017

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach, Warszawa 18/06/2017 (59 delegatów)

Wybory na Prezesa: Adam Dzwonkowski (33 głosy), Radosław Jedynak (26)

Wybory na członków Zarządu: Jacek Gdański – Wiceprezes ds. Sportu Wyczynowego, Łukasz Turlej – Wiceprezes ds. Sportu Powszechnego, Waldemar Taboła – Sekretarz Generalny, Waldemar Cieślak – Skarbnik, Kamila Kałużna – Przewodnicząca Komisji ds. Projektów Strategicznych, Anna Mrozińska – Członek Zarządu, Andrzej Ciesiński – Przewodniczący Komisji ds. Nowych Technologii, Paweł Dudziński – Przewodniczący Komisji Młodzieżowej, Michał Parzydeł – Przewodniczący Komisji Prawnej


Tytuły międzynarodowe nadane w 2017

GM Tomasz Warakomski, Daniel Sadzikowski
IM Maciej Mroziak, Radosław Barski, Mariusz Broniek (szachy korespondencyjne), Tadeusz Kubicki (SIM, szachy korespondencyjne),
Piotr Mirkowski (szachy korespondencyjne), Janusz Pietrzak (szachy korespondencyjne)
FM Kamil Kozioł, Kosma Pacan-Milej, Jakub Kosakowski, Mateusz Paszewski, Eneasz Wiewióra, Miłosz Szpar, Antoni Szustakowski,
Krzysztof Szczurek, Maciej Koziej, Szymon Gumularz, Liwia Jarocka, Marek Zakrzewski, Ryszard Wolny, Kamil Szadkowski
WFM Honorata Kucharska, Angelika Dziodzio, Katarzyna Dwilewicz, Liwia Jarocka
CM Błażej Grot, Wiktoria Śmietańska, Filip Łuczak, Tymon Ochędzan, Kamil Warchoł
WCM Martyna Starosta, Maria Malicka, Monika Marcińczyk, Adrianna Staniewicz
IA Tadeusz AgacińskiBogdan Obrochta, Paweł Jaroch
FA Michał DzikowskiJerzy Moraś, Anna Mrozińska, Andrzej Ciesiński
FT Renata Gazik
DI Arkadiusz Leniart

Urodzeni w 2017

Zmarli w 2017

Grzegorz Antkowiak
Jerzy Jabłoński
Romuald Kuśnierz
WIM Mirosława Litmanowicz
FM Tomasz Rakowiecki
IM Bogusław Sygulski

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close