Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1995

52. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 11 – 26 lutego 1995
1994 | 1995 | 1996
am = 12, mm = 8½ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7
1 am Aleksander Wojtkiewicz 2530 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 1 ½ 1 11½
2 mm Mirosław Grabarczyk 2440 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 10 76,75
3 mm Tomasz Markowski 2470 ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 10 76,50
4 mf Robert Kempiński 2435 ½ 1 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 ½ 0 ½ 9 71,00
5 mm Klaudiusz Urban 2410 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 9 66,50
6 mm Marek Matlak 2465 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 68,25
7 mf Bartosz Soćko 2385 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 1 1 ½ 0 1 ½ 65,75
8 mm Jacek Gdański 2490 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 64,00
9 mm Marcin Kamiński 2455 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 1 1 61,75
10 am Robert Kuczyński 2510 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ ½ 59,75
11 m Marek Oliwa 2405 0 0 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 0 1 ½ 0 1 0 58,50
12 mf Bartłomiej Macieja 2440 0 ½ 0 0 1 ½ 0 ½ 1 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ 56,75
13 am Włodzimierz Schmidt 2475 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 50,50
14 m Aleksander Czerwoński 2370 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 47,75
15 mf Bogdan Grabarczyk 2375 0 0 0 ½ 0 ½ 1 0 0 1 1 ½ ½ 0 ½ 1 47,00
16 m Leszek Węglarz 2365 ½ ½ ½ 1 0 ½ 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0
17 m Paweł Jaracz 2410 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0 0 0 1 5
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Bartosz Soćko 0 1 2 3 3.5 4 4.5 5 5 5 5.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8 8.5 7
2  Tomasz Markowski 1 1 1 2 2.5 3.5 4 4.5 5 6 6.5 7.5 8 8.5 9 9.5 10 3
3  Bartłomiej Macieja 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5 5 6 6.5 7 7.5 12
4  Marcin Kamiński 0.5 1 2 2 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4 5 6 6 6.5 7 8 8.5 9
5  Klaudiusz Urban 0.5 1.5 2.5 3.5 4 4 4 4.5 4.5 4.5 5 6 7 7.5 8 8 9 5
6  Mirosław Grabarczyk 0.5 1 2 2 3 3.5 4 4.5 5 6 6 6.5 7 8 8.5 9 10 2
7  Marek Matlak 0.5 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 6.5 7 7.5 8 8.5 6
8  Aleksander Czerwoński 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 3.5 4 4.5 4.5 4.5 4.5 5 5.5 5.5 6.5 6.5 14
9  Bogdan Grabarczyk 0 1 2 2.5 3 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6 6 6 6 6.5 6.5 6.5 15
10  Aleksander Wojtkiewicz 1 1 1.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7 8 9 9.5 10 10.5 11.5 1
11  Robert Kuczyński 0.5 0.5 1 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 4.5 5.5 6 6.5 7 7.5 10
12  Marek Oliwa 0.5 1 1 1 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5.5 6 6 6.5 7.5 7.5 11
13  Leszek Węglarz 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3 3 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5 5.5 5.5 5.5 16
14  Włodzimierz Schmidt 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4 4 4 5 5 5.5 6 6.5 13
15  Jacek Gdański 0.5 0.5 0.5 1 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4.5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 8 8.5 8
16  Robert Kempiński 1 1.5 1.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 5 6 6 7 7.5 7.5 8 8.5 9 4
17  Paweł Jaracz 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1 1 1 1.5 2.5 3.5 3.5 4 4.5 4.5 5 17
1 runda
2 runda
3 runda
A.Czerwoński – R.Kuczyński
B.Grabarczyk – A.Wojtkiewicz
M.Grabarczyk – L.Węglarz
M.Kamiński – J.Gdański
B.Macieja – R.Kempiński
T.Markowski – P.Jaracz
M.Matlak – M.Oliwa
K.Urban – W.Schmidt
B.Soćko (pauza)
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
J.Gdański – K.Urban
P.Jaracz – B.Macieja
R.Kempiński – M.Kamiński
R.Kuczyński – B.Grabarczyk
M.Oliwa – A.Czerwoński
W.Schmidt – M.Grabarczyk
B.Soćko – T.Markowski
L.Węglarz – M.Matlak
A.Wojtkiewicz (pauza)
0 – 1
remis
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
A.Czerwoński – L.Węglarz
B.Grabarczyk – M.Oliwa
M.Grabarczyk – J.Gdański
M.Kamiński – P.Jaracz
B.Macieja – B.Soćko
M.Matlak – W.Schmidt
K.Urban – R.Kempiński
A.Wojtkiewicz – R.Kuczyński
T.Markowski (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
4 runda
5 runda
6 runda
J.Gdański – M.Matlak
P.Jaracz – K.Urban
R.Kempiński – M.Grabarczyk
T.Markowski – B.Macieja
M.Oliwa – A.Wojtkiewicz
W.Schmidt – A.Czerwoński
B.Soćko – M.Kamiński
L.Węglarz – B.Grabarczyk
R.Kuczyński (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
A.Czerwoński – J.Gdański
B.Grabarczyk – W.Schmidt
M.Grabarczyk – P.Jaracz
M.Kamiński – T.Markowski
R.Kuczyński – M.Oliwa
M.Matlak – R.Kempiński
K.Urban – B.Soćko
A.Wojtkiewicz – L.Węglarz
B.Macieja (pauza)
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
remis
J.Gdański – B.Grabarczyk
P.Jaracz – M.Matlak
R.Kempiński – A.Czerwoński
B.Macieja – M.Kamiński
T.Markowski – K.Urban
W.Schmidt – A.Wojtkiewicz
B.Soćko – M.Grabarczyk
L.Węglarz – R.Kuczyński
M.Oliwa (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
7 runda
8 runda
9 runda
A.Czerwoński – P.Jaracz
B.Grabarczyk – R.Kempiński
M.Grabarczyk – T.Markowski
R.Kuczyński – W.Schmidt
M.Matlak – B.Soćko
M.Oliwa – L.Węglarz
K.Urban – B.Macieja
A.Wojtkiewicz – J.Gdański
M.Kamiński (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
J.Gdański – R.Kuczyński
P.Jaracz – B.Grabarczyk
M.Kamiński – K.Urban
R.Kempiński – A.Wojtkiewicz
B.Macieja – M.Grabarczyk
T.Markowski – M.Matlak
W.Schmidt – M.Oliwa
B.Soćko – A.Czerwoński
L.Węglarz (pauza)
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
A.Czerwoński – T.Markowski
B.Grabarczyk – B.Soćko
M.Grabarczyk – M.Kamiński
R.Kuczyński – R.Kempiński
M.Matlak – B.Macieja
M.Oliwa – J.Gdański
L.Węglarz – W.Schmidt
A.Wojtkiewicz – P.Jaracz
K.Urban (pauza)
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
J.Gdański – L.Węglarz
P.Jaracz – R.Kuczyński
M.Kamiński – M.Matlak
R.Kempiński – M.Oliwa
B.Macieja – A.Czerwoński
T.Markowski – B.Grabarczyk
B.Soćko – A.Wojtkiewicz
K.Urban – M.Grabarczyk
W.Schmidt (pauza)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
A.Czerwoński – M.Kamiński
B.Grabarczyk – B.Macieja
R.Kuczyński – B.Soćko
M.Matlak – K.Urban
M.Oliwa – P.Jaracz
W.Schmidt – J.Gdański
L.Węglarz – R.Kempiński
A.Wojtkiewicz – T.Markowski
M.Grabarczyk (pauza)
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
M.Grabarczyk – M.Matlak
P.Jaracz – L.Węglarz
M.Kamiński – B.Grabarczyk
R.Kempiński – W.Schmidt
B.Macieja – A.Wojtkiewicz
T.Markowski – R.Kuczyński
B.Soćko – M.Oliwa
K.Urban – A.Czerwoński
J.Gdański (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
A.Czerwoński – M.Grabarczyk
J.Gdański – R.Kempiński
B.Grabarczyk – K.Urban
R.Kuczyński – B.Macieja
M.Oliwa – T.Markowski
W.Schmidt – P.Jaracz
L.Węglarz – B.Soćko
A.Wojtkiewicz – M.Kamiński
M.Matlak (pauza)
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
M.Grabarczyk – B.Grabarczyk
P.Jaracz – J.Gdański
M.Kamiński – R.Kuczyński
B.Macieja – M.Oliwa
T.Markowski – L.Węglarz
M.Matlak – A.Czerwoński
B.Soćko – W.Schmidt
K.Urban – A.Wojtkiewicz
R.Kempiński (pauza)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
J.Gdański – B.Soćko
R.Kempiński – P.Jaracz
R.Kuczyński – K.Urban
M.Oliwa – M.Kamiński
W.Schmidt – T.Markowski
L.Węglarz – B.Macieja
A.Wojtkiewicz – M.Grabarczyk
B.Grabarczyk – M.Matlak
A.Czerwoński (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
remis
remis
16 runda
17 runda
A.Czerwoński – B.Grabarczyk
M.Grabarczyk – R.Kuczyński
M.Kamiński – L.Węglarz
T.Markowski – J.Gdański
M.Matlak – A.Wojtkiewicz
B.Soćko – R.Kempiński
K.Urban – M.Oliwa
B.Macieja – W.Schmidt
P.Jaracz (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
remis
J.Gdański – B.Macieja
P.Jaracz – B.Soćko
R.Kempiński – T.Markowski
R.Kuczyński – M.Matlak
M.Oliwa – M.Grabarczyk
W.Schmidt – M.Kamiński
L.Węglarz – K.Urban
A.Wojtkiewicz – A.Czerwoński
B.Grabarczyk (pauza)
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0

Sędzia główny: Regina Paderewska
Sędziowie asystenci: Adam Umiastowski, Paweł Suwarski, Stanisław Turlej


Partie

Mistrzowska strategia

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close