Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1964

20. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1963 | 1964 | 1965
I liga
Częstochowa, 25 – 30 kwietnia 1964
Sędzia główny: Stanisław Szeląg
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Legion Warszawa 5 5 7 25 8
2  Hutnik Nowa Huta 3 4 4 4 20½ 5
3  Start Łódź 4 4 5 4 20½ 5
4  Start Katowice 3 4 4 20 4
5  Start Lublin 4 3 4 18 4
6  Drukarz Warszawa 1 4 4 16 4
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 Mce
1  Legion Warszawa 3.5 8.5 15.5 20.5 25 1
2  Start Katowice 4 7 12.5 16 20 4
3  Drukarz Warszawa 2.5 6.5 7.5 12 16 6
4  Hutnik Nowa Huta 5.5 9.5 13.5 16.5 20.5 2
5  Start Łódź 4 8 12 17 20.5 3
6  Start Lublin 4.5 8.5 11 14 18 5
1 runda
2 runda
Legion Warszawa – Start Lublin
Start Katowice – Start Łódź
Drukarz Warszawa – Hutnik Nowa Huta
3½ : 4½
4 : 4
2½ : 5½
Start Lublin – Hutnik Nowa Huta
Start Łódź – Drukarz Warszawa
Legion Warszawa – Start Katowice
4 : 4
4 : 4
5 : 3
3 runda
4 runda
Start Katowice – Start Lublin
Drukarz Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Nowa Huta – Start Łódź
5½ : 2½
1 : 7
4 : 4
Start Lublin – Start Łódź
Legion Warszawa – Hutnik Nowa Huta
Start Katowice – Drukarz Warszawa
3 : 5
5 : 3
3½ : 4½
5 runda
Drukarz Warszawa – Start Lublin
Hutnik Nowa Huta – Start Katowice
Start Łódź – Legion Warszawa
4 : 4
4 : 4
3½ : 4½
Składy drużyn
1 Legion Warszawa 25 40 2 Hutnik Nowa Huta 20½ 40
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
.
8
.
mm
m
m
m
m
m
k
k
k
III
III
m
k
Kazimierz Plater
Andrzej Filipowicz
Stanisław Gawlikowski
Janusz Szukszta
Andrzej Pytlakowski
Władysław Litmanowicz
Michał Skipietrow
Emanuel Sztejn
Rafał Marszałek
Antoni Zieliński (j)
Paweł Bartkiewicz (j)
Mirosława Litmanowicz (k)
Jolanta Szota (k)

3


1

3
3
1
2
½

1
5
5
4
3
2
3
4
3
1
3
2
3
2
1
2
3
4
5
6
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
Jacek Bednarski
Jerzy Kostro
Stanisław Porębski
Ryszard Gąsiorowski
Józef Lesiak
Tadeusz Maczek
Lucjan Pawłowski (j)
Elżbieta Kowalska (k)

4
1
2



5
5
5
5
5
5
5
5
3 Start Łódź 20½ 40 4 Start Katowice 20 40
1
2
3
4
5
6
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
Witold Balcerowski
Jan Gadaliński
Wiktor Matkowski
Tadeusz Żółtek
Teofan Domżał
Tadeusz Chmielewski
Mirosław Poszwiński
Krzysztof Rembowski
Stefan Furs
Andrzej Łuczak (j)
Róża Herman (k)
3
2
4

½
0
2
0
0
4
5
5
5
5
1
3
4
1
1
5
5
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
.
Edward Nahlik
Adam Dzięciołowski
Wiktor Balcarek
Stanisław Kornasiewicz
Marek Szpakowski
Zygmunt Kloza
Alojzy Przybyszewski
Eugeniusz Ledwoń (j)
Krystyna Radzikowska (k)
Aleksandra Szpakowska (k)
1
3



3
1
2

2
3
5
5
5
5
5
2
5
2
3
5 Start Lublin 18 40 6 Drukarz Warszawa 16 40
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Józef Gromek
Andrzej Sydor
Zbigniew Jamroz
Zdzisław Wojcieszyn
Arkadiusz Kołodziejczyk
Tadeusz Lipski
Władysław Słomak
Dziechciarczyk
Krzysztof Pytel (j)
Stefania Łakomska (k)
Bożena Ziemecka (k)

2
3

0


0

0
½
5
5
5
5
1
2
5
2
5
2
3
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Adamski
Janusz Szpotański
Zenon Autowicz
Jan Eberle
Kazimierz Marcinkowski
Janusz Majacki
Marek Fijałkowski
Zbigniew Czajka
Andrzej Szujecki
Wojciech Harmata
Rafał Ziemacki (j)
Helena Neuman (k)
½

2
1
0
3
½
2
0
½
½
2
5
5
5
1
5
1
2
3
1
5
5
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jacek Bednarski Hutnik Nowa Huta 5
2 Jerzy Kostro Hutnik Nowa Huta 4 5
3 Wiktor Matkowski Start Łódź 4 5
4 Janusz Szukszta Legion Warszawa 3
5 Michał Skipietrow Legion Warszawa 3 4
6 Emanuel Sztejn Legion Warszawa 3 3
7 Andrzej Łuczak Start Łódź 4 5
8 Mirosława Litmanowicz Legion Warszawa 3
Eliminacje (do I ligi 1964)
wiosna 1964
Grupa I (Łódź)
sędzia główny:
Grupa II (Kraków)
sędzia główny: Eugeniusz Tkacz
1 Legion Warszawa (↑) 26½ 1 Drukarz Warszawa (↑) 27
2 Start Lublin (↑) 26 2 Start Łódź (↑) 25½
3 AZS Kraków 23½ 3 AKS Chorzów 23
4 Metalowiec Łódź 19½ 4 KKSz Kraków 17½
5 Piast Gliwice 14½ 5 Juvenia Kraków 15
6 Grunwald Toruń 9 6 Lech Poznań 12
Grupa III (Wrocław)
sędzia główny: Roman Horbacki
1 Start Katowice (↑) 25
2 Hutnik Howa Huta (↑) 24½ 8
3 Maraton Warszawa 24½ 6
4 Pogoń Wrocław 20½
5 Flota Gdynia 20
6 Start Olesno
Składy drużyn awansujących
Legion Warszawa m.in. Andrzej Filipowicz (4½), Jolanta Szota (4)
Start Lublin m.in. Józef Gromek, Andrzej Sydor
Drukarz Warszawa Andrzej Adamski (4½), Janusz Szpotański, Kazimierz Marcinkowski, Jan Eberle, Janusz Majacki, Marek Fijałkowski, Zbigniew Czajka, Janusz Ziemacki, Rafał Ziemacki, Helena Neuman
Start Łódź m.in. Witold Balcerowski, Andrzej Łuczak (4½), Róża Herman (4)
Start Katowice m.in. Wiktor Balcarek (4½), Zygmunt Kloza (5)
Hutnik Howa Huta m.in. Jacek Bednarski, Jerzy Kostro, Ryszard Gąsiorowski

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close