4. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach |
1946 | 1947 | 1948 |
Łódź, 3 – 10 listopada 1947 Sędzia główny: |
System kołowy, 6 szachownic | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
1 | Łódź | ● | 4 | 4½ | 3 | 6 | 6 | 5 | 4 | 4½ | 6 | 43 | |
2 | Pomorze | 2 | ● | 3 | 3½ | 3½ | 5 | 5½ | 4½ | 6 | 5½ | 38½ | |
3 | Kraków | 1½ | 3 | ● | 4½ | 2½ | 4 | 4 | 3½ | 6 | 6 | 35 | |
4 | Katowice | 3 | 2½ | 1½ | ● | 5½ | 4 | 4½ | 5 | 4 | 4½ | 34½ | |
5 | Warszawa | 0 | 2½ | 3½ | ½ | ● | 4 | 2 | 5 | 5 | 6 | 28½ | |
6 | Cieszyn | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | ● | 3½ | 4½ | 4 | 5 | 24 | |
7 | Poznań | 1 | ½ | 2 | 1½ | 4 | 2½ | ● | 2½ | 4½ | 4½ | 23 | |
8 | Wrocław | 2 | 1½ | 2½ | 1 | 1 | 1½ | 3½ | ● | 3½ | 5½ | 22 | |
9 | Szczecin | 1½ | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1½ | 2½ | ● | 3½ | 14 | |
10 | Białystok | 0 | ½ | 0 | 1½ | 0 | 1 | 1½ | ½ | 2½ | ● | 7½ |
Tabela postępowa |
Nr | Miasto / Region | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kraków | 4.5 | 8 | 12 | 13.5 | 16.5 | 22.5 | 26.5 | 32.5 | 35 | 3 |
2 | Wrocław | 1 | 3.5 | 4.5 | 8 | 10 | 11.5 | 15 | 16.5 | 22 | 8 |
3 | Poznań | 4.5 | 8.5 | 10.5 | 13 | 14.5 | 15.5 | 16 | 20.5 | 23 | 7 |
4 | Łódź | 6 | 12 | 18 | 22.5 | 26.5 | 31.5 | 34.5 | 38.5 | 43 | 1 |
5 | Pomorze | 6 | 11 | 16.5 | 20 | 23 | 27.5 | 33 | 35 | 38.5 | 2 |
6 | Szczecin | 0 | 2 | 4 | 7.5 | 8.5 | 8.5 | 11 | 12.5 | 14 | 9 |
7 | Cieszyn | 0 | 1 | 5 | 7 | 12 | 14 | 16 | 20.5 | 24 | 6 |
8 | Białystok | 1.5 | 1.5 | 2 | 4.5 | 5.5 | 7 | 7 | 7 | 7.5 | 10 |
9 | Warszawa | 5 | 7 | 7 | 9.5 | 14.5 | 18.5 | 24.5 | 25 | 28.5 | 5 |
10 | Katowice | 1.5 | 5.5 | 10.5 | 14.5 | 19 | 23.5 | 26.5 | 32 | 34.5 | 4 |
1 runda |
2 runda | 3 runda | |||||
Kraków – Katowice Wrocław – Warszawa Poznań – Białystok Łódź – Cieszyn Pomorze – Szczecin |
4½ : 1½ 1 : 5 4½ : 1½ 6 : 0 6 : 0 |
Katowice – Szczecin Cieszyn – Pomorze Białystok – Łódź Warszawa – Poznań Kraków – Wrocław |
4 : 2 1 : 5 0 : 6 2 : 4 3½ : 2½ |
Wrocław – Katowice Poznań – Kraków Łódź – Warszawa Pomorze – Białystok Szczecin – Cieszyn |
1 : 5 2 : 4 6 : 0 5½ : ½ 2 : 4 |
||
4 runda | 5 runda | 6 runda | |||||
Katowice – Cieszyn Białystok – Szczecin Warszawa – Pomorze Kraków – Łódź Wrocław – Poznań |
4 : 2 2½ : 3½ 2½ : 3½ 1½ : 4½ 3½ : 2½ |
Poznań – Katowice Łódź – Wrocław Pomorze – Kraków Szczecin – Warszawa Cieszyn – Białystok |
1½ : 4½ 4 : 2 3 : 3 1 : 5 5 : 1 |
Katowice – Białystok Warszawa – Cieszyn Kraków – Szczecin Wrocław – Pomorze Poznań – Łódź |
4½ : 1½ 4 : 2 6 : 0 1½ : 4½ 1 : 5 |
||
7 runda | 8 runda | 9 runda | |||||
Łódź – Katowice Pomorze – Poznań Szczecin – Wrocław Cieszyn – Kraków Białystok – Warszawa |
3 : 3 5½ : ½ 2½ : 3½ 2 : 4 0 : 6 |
Katowice – Warszawa Kraków – Białystok Wrocław – Cieszyn Poznań – Szczecin Łódź – Pomorze |
5½ : ½ 6 : 0 1½ : 4½ 4½ : 1½ 4 : 2 |
Pomorze – Katowice Szczecin – Łódź Cieszyn – Poznań Białystok – Wrocław Warszawa – Kraków |
3½ : 2½ 1½ : 4½ 3½ : 2½ ½ : 5½ 3½ : 2½ |
Składy drużyn | |||||||||
1 | Łódź | 43 | 54 | 2 | Pomorze | 38½ | 54 | ||
1 2 3 4 5 6 |
. m m m |
Andrzej Pytlakowski Izaak Grynfeld Kazimierz Makarczyk Jan Gadaliński Wiktor Matkowski Jan Piechota Stanisław Kwapisz Konstanty Wróblewski Władysław Leszczyński Piotr Katajew |
4½ 6½ 6½ 8 6 5 5 1 0 ½ |
7 9 9 9 7 5 5 1 1 1 |
1 2 3 4 5 6 |
Henryk Szapiel Sergiusz Czerniakow Zygmunt Gaworski Antoni Jurkiewicz Jan Kowalski Feliks Chybicki Wacław Nowacki |
7 5 2½ 7 6 6 5 |
9 8 5 8 8 8 8 |
|
3 | Kraków | 35 | 54 | 4 | Katowice | 34½ | 54 | ||
1 2 3 4 5 6 |
m | Bogdan Śliwa Alfred Tarnowski Edward Arłamowski Antoni Bocheński Władysław Litmanowicz Tomasz Wojtasiewicz Andrzej Kwilecki Henryk Rewkiewicz junior Bogdan Nowak |
4 7 7 2½ 3 3 6 1½ 1 |
9 9 9 3 4 5 9 3 3 |
1 2 3 4 5 6 |
Emil Sojka Emanuel Byrtek Wiktor Balcarek Henryk Pokorski Franciszek Damański Jan Zakrzewski Ryszard Palka |
6 6 6 5½ 4 5 2 |
9 9 9 9 6 8 4 |
|
5 | Warszawa | 28½ | 54 | 6 | Cieszyn | 24 | 54 | ||
1 2 3 4 5 6 |
m m |
Kazimierz Plater Natan Borowski Stanisław Gawlikowski Tadeusz Dobrzański Janusz Szpotański Czesław Krulisch Związek |
5½ 2 6½ 2 5 3½ 4 |
9 7 9 3 9 9 8 |
1 2 3 4 5 6 |
Jan Rusek Rudolf Pieprzyk Aleksander Kluz Karol Kałuża Jan Kukuczka Leszek Jasieniak Kunz |
2½ 5 3½ 4½ 3½ 5 0 |
9 9 9 9 9 8 1 |
|
7 | Poznań | 23 | 54 | 8 | Wrocław | 22 | 54 | ||
1 2 3 4 5 6 |
Leon Widermański Roman Kaszowski Borys Wierzejewski Stanisław Siadak Józef Tomczak Jan Frala Antoni Ratajczak |
4 2½ 1½ 4½ 3 2 5½ |
9 8 9 8 8 4 8 |
1 2 3 4 5 6 |
m | Czesław Błaszczak Władysław Stachnik Jerzy Dreszer Janusz Chądzyński Mieczysław Gałęcki Henryk Borkowski Weissman Stefan Leśniak |
4½ 2½ 2 2 1½ ½ 3 6 |
9 8 4 9 3 5 7 9 |
|
9 | Szczecin | 14 | 54 | 10 | Białystok | 7½ | 54 | ||
1 2 3 4 5 6 |
Wacław Łuczynowicz Tadeusz Gniot Henryk Malinowski Michałowski Świda Edmund Wojnowski Siekierski |
4½ 5½ 2½ 1 0 ½ 0 |
9 9 6 9 6 3 2 |
1 2 3 4 5 6 |
Edward Radziszewski Jan Szurkawski Dziakowski Edward Cylwik Grodzki S.Zinczuk |
1½ 1 0 1½ 2 1½ |
9 9 9 9 9 9 |
||
Uwaga: 10 partii oddanych walkowerem: w trzech pierwszych rundach po 3 oraz 1 walkower w czwartej. |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Henryk Szapiel | Pomorze | 7 | 9 | ||||
2 | Alfred Tarnowski | Kraków | 7 | 9 | ||||
3 | Antoni Jurkiewicz | Pomorze | 7 | 8 | ||||
4 | Jan Gadaliński | Łódź | 8 | 9 | ||||
5 | Wiktor Matkowski | Łódź | 6 | 7 | ||||
6 | Jan Piechota Stanisław Kwapisz |
Łódź Łódź |
5 | 5 |
Strony internetowe