Kalendarium szachowe 2018

Wyniki turniejów

2017 | 2018 | 2019

W Polsce Za granicą

XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2017 Grupa A, Kraków 2017-12-27/2018-01-04 (open)

XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2017 Grupa B, Kraków 2017-12-27/2018-01-04 (open)

  • 1. K.Żarnowski – 7½/9
  • 2-3. N.Śleziński, N.Salah (UKR) – 7/9
  • 4-7. P.Janus, T.Mika, I.Barchuk (UKR), T.Jaskółka – 6½/9

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów, Szklarska Poręba 07-14/01/2018 (openy)

XI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY – GÓRA ŚW. ANNY – Open A, Góra Świętej Anny 2018-01-15/2018-01-24 (open)

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych, Wrocław 2018-01-20/2018-01-21

XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2018 OPEN FIDE, Racibórz 2018-01-27/2018-02-02 (open)

  • 1-4. GM M.Manik (SVK), GM V.Sergeev (UKR), IM I.Nester (UKR), V.Razin (UKR) – 7/9

VI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY “GWIAZDA PÓŁNOCY” – OPEN, Jastrzębia Góra 2018-01-28/2018-02-03 (open)

  • 1. M.Rudzińska  – 8/9
  • 2. M.Słomczewski – 7½/9
  • 3-7. R.Psyk, M.Budnik, P.Jaroch, M.Brylowski, J.Belczewski – 7/9
XXVIII MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GÓR OPAWSKICH, Pokrzywna 2018-02-04/2018-02-11 (open)

Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat – chłopcy, Chrusty 2018-02-24/2018-03-04 (open)

Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat – dziewczęta, Chrusty 2018-02-24/2018-03-04 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących, Wągrowiec 2018-03-01/2018-03-11 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 – Chłopcy do lat 14, Sypniewo 2018-04-28/2018-05-05 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 – Dziewczęta do lat 14, Sypniewo 2018-04-28/2018-05-05 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 – Chłopcy do lat 12, Sypniewo 2018-04-28/2018-05-05 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 – Dziewczęta do lat 12, Sypniewo 2018-04-28/2018-05-05 (open)

XXIX Open Internacional de Roquetas, Roquetas de Mar (ESP) 2018-01-02/2018-01-07 (open)

  • 1-8. m.in. GM D.Jojua (GEO), GM D.Forcen Esteban (ESP), GM D.Svetushkin (MDA), IM M.Klekowski, GM B.Korpa (HUN) – 7/9

A.Margaryan 8th Memorial, Erywań (ARM) 2018-01-09/2018-01-17 (kołowy)

  • 1-2. GM P.Maghsoodloo (IRI), IM K.Sychev (RUS) – 6½/9
  • 3-4. IM A.Hakobyan (ARM), IM Ł.Jarmuła – 6/9

Open Graz 2018 A, Graz (AUT) 2018-02-17/2018-02- (open)

  • 1.GM B.Dastan (TUR) – 7½/9
  • 2-4. GM M.Sebenik (SLO), GM B.Deac (ROM), FM S.Gumularz – 7/9

34e Open de Cappelle la Grande, Cappelle la Grande (FRA) 2018-03-03/2018-03-10 (open)

  • 1-2. GM C.Bauer (FRA), GM M.Nikolov (BUL) – 8/9
  • 3-4. GM J.Moussard (FRA), IM G.Nasuta – 7½/9
  • 5-11. m.in. IM M.Krzyżanowski, IM C.Sochacki (FRA), GM R.Pogorelov (UKR) – 7/9

XI Memorial Pedro Lezcano Montalvo 2018, Vecindario (ESP) 2018-03-24/2018-03-31 (open)

  • 1. IM M.Klekowski – 8/9
  • 2-5. GM B.Kurajica (BIH ), GM M.Ułybin (RUS), GM M.Pap (SRB), IM C.Rios (COL) – 7/9
link (01/01/2018)

Inne wydarzenia w 2018

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wyborcze Delegatów PZSzach, Warszawa 16/09/2018 (45 delegatów).

Wybory na Prezesa: Radosław Jedynak (26), Bartłomiej Korpak (19).

Wybory na członków Zarządu: Maciej Cybulski – Wiceprezes ds. Marketingu i Promocji, Paweł Dudziński – Członek Zarządu ds. Wydawnictw i Historii Szachów, Krzysztof Góra – Członek Zarządu ds. Szachów w Szkole, Artur Jakubiec – Wiceprezes ds. Sportu Wyczynowego, Kamila Kałużna – Członek Zarządu ds. Projektów Strategicznych, Robert Siekanka – Członek Zarządu ds. Prawnych, Aleksander Sokólski – Członek Zarządu ds. Informatycznych, Łukasz Turlej – Członek Zarządu, Paweł Zaskalski – Wiceprezes ds. Sportu Powszechnego.


Tytuły międzynarodowe nadane w 2018

GM Jacek Oskulski (szachy korespondencyjne), Grzegorz Nasuta
WGM
IM Szymon Gumularz, Igor Janik
WIM Anna Kubicka, Barbara Jamka-Pietroń (szachy korespondencyjne), Alicja Śliwicka
FM Mieszko Miś, Wojciech Reza, Igor Kowalski, Patryk Chylewski, Oskar Ogłaza, Mateusz Dubiński, Dawid Czerw, Łukasz Nowak
WFM Anna Kubicka, Pola Parol, Michalina Rudzińska, Maria Leks
CM Tomasz Głuszko, Michał Mazurkiewicz, Damian Śliwicki, Andrzej Krzywda, Krzysztof Zapolski
WCM Marika Kostecka
IA Maciej Cybulski, Krzysztof Parol, Magdalena Judek, Michał Dzikowski
FA Daniel Damian, Grażyna Turzyńska
IO
FT Marcel Kanarek, Michał Luch, Tomasz Warakomski
DI

Urodzeni w 2018

Zmarli w 2018

Jerzy Brycki
Janusz Ciesielski
Janusz Gdański
Marcin Janik
Ireneusz Krygier
IM Zbigniew Księski
Kazimierz Kujawski
Marek Maćkowiak
Alfred Maślanka

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close