Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1962

18. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1961 | 1962 | 1963
I liga
Wrocław, 28 października – 4 listopada 1962
Sędzia główny: Kazimierz Kuszewski
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  KKSz Kraków 7 6 6 5 4 5 55½ 17
2  Start Katowice 1 4 4 6 5 5 6 7 54½ 18
3  Legion Warszawa 4 4 4 54 17
4  Maraton Warszawa 2 5 3 4 5 50 15
5  Pogoń Wrocław 4 4 3 4 3 5 45½ 13
6  AKS Chorzów 2 4 5 4 5 4 6 6 45½ 13
7  Flota Gdynia 2 3 4 4 45½ 12
8  Pocztowiec Poznań 3 3 3 5 4 5 5 39 7
9  AZS Kraków 2 4 3 5 38½ 5
10  Hetman Wrocław (↓) 4 1 3 5 4 4 5 37 9
11  Start Lublin (↓) 3 ½ 2 3 36 6
12  Gwardia Warszawa (↓) 3 2 3 3 3 27 0
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Gwardia Warszawa 1.5 3 6 8.5 12 13.5 16.5 18.5 21.5 24.5 27 12
2  Legion Warszawa 5.5 12 15.5 19.5 24 28 33.5 39 43 47.5 54 3
3  Pogoń Wrocław 3 5.5 10.5 14.5 17.5 22 26 30.5 34.5 41 45.5 5
4  Flota Gdynia 5.5 11 15.5 21 24.5 28 32 35 37 41.5 45.5 7
5  Start Katowice 6 11 18 25.5 30 34 38 43 47.5 48.5 54.5 2
6  KKSz Kraków 5.5 10 15 19 24 30.5 33 36.5 42.5 49.5 55.5 1
7  AZS Kraków 2.5 6 9.5 12.5 18 21.5 26.5 29 33 36.5 38.5 9
8  AKS Chorzów 2 5.5 10 15 20 24 30 36 40 41.5 45.5 6
9  Pocztowiec Poznań 2.5 5,5 8.5 13.5 16.5 18 22 27 32 35.5 39 8
10  Hetman Wrocław 5 7.5 8.5 12.5 15 19 23 26 30.5 35.5 37 10
11  Start Lublin 2.5 8 11.5 12 15 19.5 21.5 24.5 28 30.5 36 11
12  Maraton Warszawa 6.5 11 15.5 18.5 23.5 30 34 39 42.5 48 50 4
1 runda
2 runda
Gwardia Warszawa – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Start Lublin
Pogoń Wrocław – Hetman Wrocław
Flota Gdynia – Pocztowiec Poznań
Start Katowice – AKS Chorzów
KKSz Kraków – AZS Kraków
1½ : 6½
5½ : 2½
3 : 5
5½ : 2½
6 : 2
5½ : 2½
Maraton Warszawa – AZS Kraków
AKS Chorzów – KKSz Kraków
Pocztowiec Poznań – Start Katowice
Hetman Wrocław – Flota Gdynia
Start Lublin – Pogoń Wrocław
Gwardia Warszawa – Legion Warszawa
4½ : 3½
3½ : 4½
3 : 5
2½ : 5½
5½ : 2½
1½ : 6½
3 runda
4 runda
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Pogoń Wrocław – Gwardia Warszawa
Flota Gdynia – Start Lublin
Start Katowice – Hetman Wrocław
KKSz Kraków – Pocztowiec
Poznań AZS Kraków – AKS Chorzów
3½ : 4½
5 : 3
4½ : 3½
7 : 1
5 : 3
3½ : 4½
Maraton Warszawa – AKS Chorzów
Pocztowiec Poznań – AZS Kraków
Hetman Wrocław – KKSz Kraków
Start Lublin – Start Katowice
Gwardia Warszawa – Flota Gdynia
Legion Warszawa – Pogoń Wrocław
3 : 5
5 : 3
4 : 4
½ : 7½
2½ : 5½
4 : 4
5 runda
6 runda
Pogoń Wrocław – Maraton Warszawa
Flota Gdynia – Legion Warszawa
Start Katowice – Gwardia Warszawa
KKSz Kraków – Start Lublin
AZS Kraków – Hetman Wrocław
AKS Chorzów – Pocztowiec Poznań
3 : 5
3½ : 4½
4½ : 3½
5 : 3
5½ : 2½
5 : 3
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Hetman Wrocław – AKS Chorzów
Start Lublin – AZS Kraków
Gwardia Warszawa – KKSz Kraków
Legion Warszawa – Start Katowice
Pogoń Wrocław – Flota Gdynia
6½ : 1½
4 : 4
4½ : 3½
1½ : 6½
4 : 4
4½ : 3½
7 runda
8 runda
Flota Gdynia – Maraton Warszawa
Start Katowice – Pogoń Wrocław
KKSz Kraków – Legion Warszawa
AZS Kraków – Gwardia Warszawa
AKS Chorzów – Start Lublin
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
4 : 4
4 : 4
2½ : 5½
5 : 3
6 : 2
4 : 4
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Start Lublin – Pocztowiec Poznań
Gwardia Warszawa – AKS Chorzów
Legion Warszawa – AZS Kraków
Pogoń Wrocław – KKSz Kraków
Flota Gdynia – Start Katowice
5 : 3
3 : 5
2 : 6
5½ : 2½
4½ : 3½
3 : 5
9 runda
10 runda
Start Katowice – Maraton Warszawa
KKSz Kraków – Flota Gdynia
AZS Kraków – Pogoń Wrocław
AKS Chorzów – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Gwardia Warszawa
Hetman Wrocław – Start Lublin
4½ : 3½
6 : 2
4 : 4
4 : 4
5 : 3
4½ : 3½
Maraton Warszawa – Start Lublin
Gwardia Warszawa – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Pogoń Wrocław – AKS Chorzów
Flota Gdynia – AZS Kraków
Start Katowice – KKSz Kraków
5½ : 2½
3 : 5
4½ : 3½
6½ : 1½
4½ : 3½
1 : 7
11 runda
KKSz Kraków – Maraton Warszawa
AZS Kraków – Start Katowice
AKS Chorzów – Flota Gdynia
Pocztowiec Poznań – Pogoń Wrocław
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Start Lublin – Gwardia Warszawa
6 : 2
2 : 6
4 : 4
3½ : 4½
1½ : 6½
5½ : 2½
Składy drużyn (dane niekompletne)
1 KKSz Kraków 55½ 88 2 Start Katowice 54½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Bogdan Śliwa
Edward Arłamowski
Zbigniew Węglowski
Tadeusz Ciejka
Edward Knapczyk
Józef Stokłosa
Kazimierz Woźniak
Jacek Ruszczycki
Czesław Jędrzejek (j)
Anna Jurczyńska (k)

4
5
3

8
4

7
8
11
11
11
6
6
11
5
5
11
11
1
2
3
4
5
6
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Wacław Łuczynowicz
Wiktor Balcarek
Adam Dzięciołowski
Edward Nahlik
Zygmunt Kloza
Stanisław Kornasiewicz
Marek Szpakowski
Wojciech Radecki (j)
Aleksandra Szpakowska (k)


8

4
6


7
7
11
11
11
8
10
8
11
11
3 Legion Warszawa 54 88 4 Maraton Warszawa 50 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Filipowicz
Janusz Szukszta
Stanisław Gawlikowski
Andrzej Adamski
Władysław Litmanowicz
Natan Borowski
Emanuel Sztejn
Zygmunt Burakowski
Władysław Schinzel (j)
Mirosława Litmanowicz (k)
Jolanta Szota (k)
Grażyna Piszczyk (k)
3
6
6


6
7
½



1
7
11
11
11
4
10
11
1
11
6
3
2
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kazimierz Plater
Romuald Grąbczewski
Wojciech Zabierzański
J.Załęski
Bogumił Jarosz
Wiesław Juchimiuk
Tadeusz Dworak
Marian Filipek
Bogdan Olejarczyk (j)
Romana Sobolewska (k)

8
6
6
½

0
2
8
11
11
.
.
.
.
.
.
11
11
5 Pogoń Wrocław 45½ 88 6 AKS Chorzów 45½ 88
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Doda
Władysław Pojedziniec
Benedykt Seruś
Ryszard Wyganowski
Michał Kowalski
Erwin Tiberger
Jerzy Koszarski
Władysław Rudak
Sznajder
Ryszard Pędziński
Marian Kwieciński (j)
Danuta Samolewicz (k)


6
5
6

2

½
0
7
3
11
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
7
.
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ryszard Drozd
Zygmunt Gabryś
Henryk Fabian
Henryk Fronczek
Stefan Kempa
Czesław Leśnik
Jerzy Dybała
Józef Wilczek
Jerzy Jakubiec (j)
Jerzy Krempa (j)
Krystyna Korzuch (k)

4
5
9

4
½
0


3
.
.
.
11
11
.
.
.
.
.
.
7 Flota Gdynia 45½ 88 8 Pocztowiec Poznań 39 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Marian Ziembiński
Jerzy Dreszer
Wojciech Święcicki
Stanisław Szczepaniec
Bogusław Kruczyński
Mieczysław Nakonieczny
Antoni Sieroń
Gozdowski
Jerzy Kot (j)
Halina Szpakowska (k)
4
5


3

1
3
7
8
.
.
.
11
.
9
.
.
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Włodzimierz Schmidt
Adam Mięsowicz
Przemysław Ereński
Adam Nowowiejski
Czesław Kędziora
Lech Tarkowski
Zbigniew Czajka
Gerard Błaszyk
Henryk Węglowski (j)
Józefa Małolepsza (k)
4
5

4



2
6
2
5
.
5
.
11
.
.
.
11
11
9 AZS Kraków 38½ 88 10 Hetman Wrocław 37 88
1
2
3
4
5
6
.
7
.
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mm
Jerzy Kostro
Marek Galewicz
Andrzej Trzeszczkowski
Ryszard Serwa
Bronisław Marciszewski
Kazimierz Wojtasiewicz
Andrzej Karaś
Mieczysław Gąsior (j)
Stanisław Biały (j)
Henryka Konarkowska (k)
0
5

½

5
5
2
1
8
.
.
11
.
.
.
.
9
2
11
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Terlecki
Franciszek Prochownik
Czesław Błaszczak
Leszek Chrzanowski
Jerzy Stępniewski
Zdzisław Kwaśniewski
Jerzy Łaszkiewicz
Jankowski
Tadeusz Drelinkiewicz (j)
Henryka Jochelson (k)
1
4
6


7

0
3
.
.
.
.
.
.
.
.
11
11
11 Start Lublin 36 88 12 Gwardia Warszawa 27 88
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Józef Gromek
Andrzej Sydor
Zbigniew Jamroz
Zdzisław Wojcieszyn
Tomasz Murat
Władysław Słomak
Arkadiusz Kołodziejczyk
Edward Nahlik
Tadeusz Lipski (j)
Lidia Dłuska (k)
0


6
3

3
3

3
.
.
.
.
.
.
.
.
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
7
8
.
mm
.
.
.
.
.
.
.
.
Stefan Witkowski
Kazimierz Makarczyk
Feliks Przysuski
Filochowski
Jan Danielak
Waldemar Kurowski
Jerzy Wietrzykowski
Ryszard Filutowski
Leszek Rakowski (j)
Mirosława Matyka (k)





½
1
0
½
.
.
11
.
.
.
.
.
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Bogdan Śliwa KKSz Kraków 11
2 Romuald Grąbczewski Maraton Warszawa 8 11
3 Adam Dzięciołowski Start Katowice 8 11
4 Henryk Fronczek AKS Chorzów 9 11
5 Stefan Kempa AKS Chorzów 11
6 Józef Stokłosa KKSz Kraków 8 11
7 Bogdan Olejarczyk Maraton Warszawa 8 11
8 Henryka Konarkowska
Anna Jurczyńska
Halina Szpakowska
AZK Kraków
KKSz Kraków
Flota Gdynia
8 11
Eliminacje (do I ligi 1963)
Grupa I (liga dojazdowa, wrzesień – grudzień 1962)
sędzia główny: Mirosław Barczyński
1 Lech Poznań (↑) 62½ 7 Kongo Jelenia Góra 45½ 9
2 GKS Gliwice 59 8 Start Bytom 45
3 Maraton Częstochowa 52 9 Start Oleśno 40
4 Górnik Tychy 48½ 10 Pogoń Oleśnica 27½ 4
5 Sparta Szamotuły 46 11 Start Ostrów Wielkopolski 27½ 2
6 Budowlani Wrocław 45½ 11 12 Stilon Gorzów Wielkopolski 26
Grupa II (Białystok, 2 – 6 grudnia 1962)
sędzia główny: Roman Majcher
Grupa III (Łódź)
1 Drukarz Warszawa (↑) 28½ 1 Hutnik Nowa Huta (↑) 21 7
2 Juvenia Kraków 24 2 Start Łódź 21 7
3 Jagiellonia Białystok 19 3 Concordia Piotrków Trybunalski 15½
4 Caissa Bydgoszcz 18 4 Polonia Gdańsk 12½
5 Ursus Mazowsze 16½ 5 Broń Radom 10
6 Konradia Gdańsk 14
Składy drużyn awansujących
Lech Poznań Bogdan Pietrusiak (7), Bolesław Rożański (6) Marian Nowacki (9/9), Karol Stefański (5/7), Konrad Karwecki (6/10),
Zbigniew Skweres (0/1), Ryszard Bernard (8½/10), Bolesław Zborowski (1/1), Michał Zieliński (4½/6),
Eugeniusz Półtorak (j) (7½), Danuta Adamczewska (7½/9), Urszula Majewicz (½/2)
Drukarz Warszawa
Hutnik Nowa Huta

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close