Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1988

44. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1987 | 1988 | 1989
I liga
Krynica, 1 – 12 października 1988
Sędzia główny: Emil Olej, dyrektor turnieju: Jan Macieja
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1988
1  Pocztowiec Poznań 4 3 4 3 3 4 43 39½
2  Kolejarz Katowice 2 4 4 4 4 43 39 4
3  Polonia Warszawa 3 4 4 3 43 37½
4  Lech Poznań 2 3 4 3 4 2 37 32½
5  Avia Świdnik 2 3 4 4 3 3 36½ 35½ 1
6  Włókniarz Bielsko-Biała 3 2 4 2 4 2 35½ 30½ 5
7  Legion Warszawa 2 2 2 3 3 35 29 6
8  Chemik Bydgoszcz 3 2 3 3 4 3 2 34 32 2
9  Anilana Łódź 2 2 2 2 3 3 3 3 34 30½
10  AZS Politechnika Wrocław 4 2 4 3 33½ 29½ 4
11  Górnik 09 Mysłowice (↓) 2 3 3 3 32½ 31½ 1
12  Maraton Warszawa (↓) 2 3 4 30 29 1
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  AZS Politechnika Wrocław 4 5.5 9.5 11 13.5 16.5 19 22.5 25 27 31 33.5 10
2  Lech Poznań 4.5 7 9 13 15 18 21.5 25.5 29 31.5 34 37 4
3  Pocztowiec Poznań 3.5 6.5 10.5 15 19 22.5 26 29.5 33.5 37 40 43 1
4  Avia Świdnik 1 5 8 11.5 15 18 20.5 24.5 28 31 34.5 36.5 5
5  Górnik 09 Mysłowice 1 3.5 7 9.5 11.5 14.5 17 19.5 22 25 28 32.5 11
6  Anilana Łódź 3.5 8 10 12.5 15.5 17.5 21 23 25 28 31 34 9
7  Maraton Warszawa 1 2.5 6 9 13 16.5 18.5 21 23.5 26 28.5 30 12
8  Polonia Warszawa 5.5 9 13 16 18.5 23 26.5 29 32.5 36 39 43 3
9  Włókniarz Bielsko-Biała 5 7 9.5 13 15 16.5 20.5 22.5 25 29 32.5 35.5 6
10  Chemik Bydgoszcz 2 5 8 11.5 14.5 17 19.5 23.5 27 29 31 34 8
11  Kolejarz Katowice 4 7.5 9.5 12 16 20 24 27.5 31 35 39.5 43 2
12  Legion Warszawa 6 10.5 13 15 18.5 21 23 25 27.5 30.5 32 35 7
1 runda 2 runda
AZS Politechnika Wrocław – Legion Warszawa
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
Avia Świdnik – Włókniarz Bielsko-Biała
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
1½ : 4½
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
4½ : 1½
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Włókniarz Bielsko-Biała – Górnik 09 Mysłowice
Chemik Bydgoszcz – Avia Świdnik
Kolejarz Katowice – Pocztowiec Poznań
AZS Politechnika Wrocław – Lech Poznań
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
2 : 4
4 : 2
3 runda 4 runda
Lech Poznań – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – AZS Politechnika Wrocław
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Górnik 09 Mysłowice – Chemik Bydgoszcz
Anilana Łódź – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Górnik 09 Mysłowice
AZS Politechnika Wrocław – Avia Świdnik
Lech Poznań – Pocztowiec Poznań
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
5 runda 6 runda
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Lech Poznań
Górnik 09 Mysłowice – AZS Politechnika Wrocław
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
Legion Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Anilana Łódź
Lech Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Lech Poznań
Maraton Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Polonia Warszawa – Kolejarz Katowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Chemik Bydgoszcz
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
Legion Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Włókniarz Bielsko-Biała
AZS Politechnika Wrocław – Polonia Warszawa
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Lech Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – AZS Politechnika Wrocław
Chemik Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
2 : 4
Legion Warszawa – Kolejarz Katowice
AZS Politechnika Wrocław – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
1½ : 4½
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
11 runda
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
Kolejarz Katowice – AZS Politechnika Wrocław
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
Składy drużyn
1 Pocztowiec Poznań 39½ 66 2 Kolejarz Katowice 39 66
1
2
3
4
5
6
mf
k
k
k
k
am
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Klaudiusz Urban
Ryszard Kujawski
Leszek Węglarz
Hanna Ereńska-Radzewska
2400
2265
2295
2265
2280
2220
6
6


6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
mm
k+
m
k
mf
Włodzimierz Schmidt
Jan Adamski
Artur Sygulski
Henryk Dobosz
Jacek Dawidów
Janusz Szałajdewicz
Mieczysław Ciszek
Iwona Świecik
2465
2400
2360
2410
2350
2305
2335
2195
6




0
½
11
11
11
11
8
1
2
11
3 Polonia Warszawa 37½ 66 4 Lech Poznań 32½ 66
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
m
mm
mm
mm
mm
k+
k+
k
k
k+
Aleksander Wojtkiewicz
Juzefs Petkēvičs (URS)
Krzysztof Pańczyk
Stefan Dejkało
Mirosław Sarwiński
Robert Bugajski
Marek Kolasiński
Adam Kujawski
Tomasz Małachowski
Agnieszka Fornal
2420
2460
2415
2395
2395
2330
2330
2335
2275
2150




3
0
½

½
5
11
11
10
11
7
1
1
2
1
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
k++
mf
mm
k
k
m
Paweł Stempin
Jacek Woda
Ryszard Bernard
Zbigniew Doda
Piotr Jezierski
Dominik Pędzich
Ewa Kaczmarek
2435
2340
2345
2335
2295
2340
2190
5
4
6

3

11
11
11
9
7
6
11
5 Avia Świdnik 35½ 66 6 Włókniarz Bielsko-Biała 30½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mm
k
k+
m
k++
I+
Marek Hawełko
Zbigniew Księski
Zbigniew Szymczak
Grzegorz Jusiak
Michał Praszak
Tadeusz Lipski
Bożena Rzeczycka
Ewa Wierzbicka
2410
2340
2340
2270
2290
2260
2085
1844

6



2

0
11
11
11
8
10
4
9
2
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k+
k++
k+
k
k
k
mm
Marek Matlak
Tomasz Giżyński
Henryk Seifert
Janusz Raszka
Mirosław Jaworski
Marek Kempys
Andrzej Misiuga
Bożena Sikora-Giżyńska
2420
2315
2325
2325
2305
2113
2127
2260
5

1
5
5

0
11
11
3
11
11
7
1
11
7 Legion Warszawa 29 66 8 Chemik Bydgoszcz 32 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
k++
m
k
k
am
Andrzej Filipowicz
Andrzej Szypulski
Roman Hass
Jacek Flis
Bogusław Łatas
Anatol Łokasto
Agnieszka Brustman
2410
2395
2330
2330
2285
2290
2335

7

3

2
11
11
10
11
6
6
11
1
2
3
4
5
6
mm
k
k+
k
k
mm
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Grabowski
Waldemar Hanasz
Adam Kurlenda
Jarosław Jakubowski
Małgorzata Wiese-Jóźwiak
2340
2295
2295
2260
2245
2230

4
5


11
11
11
11
11
11
9 Anilana Łódź 30½ 66 10 AZS Politechnika Wrocław 29½ 66
1
2
3
4
5
.
6
m
k+
mm
mf
mf
k
mm
Marek Zieliński
Andrzej Rosiak
Andrzej Łuczak
Waldemar Świć
Tomasz Rakowiecki
Zbigniew Bator
Grażyna Szmacińska
2390
2380
2330
2305
2320
2340
2280
4

2
5


6
11
11
6
11
11
5
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
k+
k
k
k+
mf
k
k
Zbigniew Jaśnikowski
Mariusz Buś
Artur Pieniążek
Jarosław Rogowski
Zbigniew Warwaszyński
Jerzy Kubień
Andrzej Jarzyński
Anna Domaradzka
2425
2355
2320
2295
2310
2285
2215
2015


½
5
4
0

11
11
4
10
7
1
11
11
11 Górnik 09 Mysłowice 31½ 66 12 Maraton Warszawa 29 66
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
m
mf
k+
k
k
m
Jacek Bielczyk
Włodzimierz Kruszyński
Henryk Sobura
Marian Twardoń
Tomasz Chachaj
Tadeusz Tomalczyk
Lesław Kawczyński
Hanna Wesołowska
2385
2355
2325
2305
2255
2305
2255
2130
5

6
6

0
½
3
11
11
11
11
8
1
2
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
k+
mm
k
m
m
Aleksander Sznapik
Wojciech Ehrenfeucht
Krzysztof Paćko
Andrzej Adamski
Sławomir Wach
Marian Ziembiński
Anna Lissowska
2480
2320
2310
2265
2275
2235
2170

3
5


½
6
11
11
11
9
11
2
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Hawełko Avia Świdnik 11
2 Andrzej Szypulski Legion Warszawa 7 11
3 Klaudiusz Urban
Zbigniew Szymczak
Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik
11
4 Stefan Dejkało Polonia Warszawa 11
5 Michał Praszak Avia Świdnik 10
6 Hanna Ereńska-Radzewska Pocztowiec Poznań 11
II liga
Grupa A Grupa B
Jastrzębia Góra, 20 września – 1 października 1988
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Wigry, 18 – 28 września 1988
Sędzia główny: Henryk Gudojć
1 Maraton Wrocław (↑) 46 42½ 1 Piast Słupsk (↑) 50 45½
2 Piast Gliwice 45 44 2 Start Lublin 40½ 35
3 Miedź Legnica 43½ 39½ 3 KKSz-Hutnik Kraków 38 37
4 Igloopol Pilzno 42½ 39 4 Hutnik Warszawa 37½ 36½
5 Spartakus Jelenia Góra 38½ 36½ 5 Start Bytom 37 36
6 Jagiellonia Białystok 38½ 33½ 6 Start Katowice 36½ 35½
7 Czarni Rzeszów 35 31½ 7 Hańcza Suwałki 35½ 32½
8 Górnik 23 Czerwionka 33½ 32½ 8 Skra Częstochowa 35½ 32
9 Stal Grudziądz (↓) 27½ 26½ 9 Stomil Poznań (↓) 34 32
10 Chemik Police (↓) 26½ 25½ 10 Start Łódź (↓) 33½ 31
11 Lechia Sędziszów (↓) 25 22 11 Chrobry Głogów (↓) 30½ 25½
12 AZS Politechnika Łódź (↓) 24 23 12 Podlasie Biała Podlaska (↓) 18½ 17½
Składy drużyn awansujących
Maraton Wrocław m.in. Marek Figiel (9), Janusz Żyła (7½)
Piast Słupsk Witalis Sapis (7), Krzysztof Żołnierowicz (7), Adam Cichocki (7), Robert Maślanka (9), Mirosław Mielczarski (3½),
Ryszard Sokołowski (3), Tomasz Górniak (½), Hanna Zboroń (8½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tadeusz Juroszek Piast 1 Jerzy Bany Start B.
2 Krzysztof Strzelecki Piast 8 2 Krzysztof Żołnierowicz Piast 7
3 Marek Figiel Maraton 9 3 Zbigniew Sęk Hutnik W. 8
4 Janusz Żyła Maraton 4 Robert Maślanka Piast 9
5 Mariusz Byrka Miedź 5 Piotr Ładoś KKSz-Hutnik
6 Joanna Strzałka Górnik 23 6 Czesława Grochot KKSz-Hutnik 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close