Kalendarium szachowe 1987

Wyniki turniejów

1986 | 1987 | 1988

W Polsce Za granicą

V Memoriał „Dzieci Głogowskich”, Głogów 28/12/1986-07/01/1987 (kołowy)

Mistrzostwa Warszawy w szachach błyskawicznych, Warszawa 11/01/1987 (szachy błyskawiczne, open, finał–kołowy)

Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych mężczyzn, Bydgoszcz 17-19/01/1987 (szachy błyskawiczne, eliminacje, finał–kołowy)

Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych kobiet, Bydgoszcz 17-19/01/1987 (szachy błyskawiczne, eliminacje, finał–kołowy)

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych mężczyzn, Bydgoszcz 17-19/01/1987 (szachy błyskawiczne, eliminacje, finał–kołowy)

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych kobiet, Bydgoszcz 17-19/01/1987 (szachy błyskawiczne, kołowy)

Turniej międzynarodowy, Katowice 09-23/01/1987 (kołowy)

Turniej strefowy, grupa A, Warszawa 5-19/02/1987 (kołowy)

  • 1. GM G.Sax (HUN) – 7½/11
  • 2-4. FM M.Marin (ROM), GM W.Schmidt, GM Kir.Georgiew (BUL) – 6/11
  • 10.GM R.Kuczyński – 7½/11
  • dogrywka o 1 miejsce: Marin 2½/4, Georgiew 2/4, Schmidt 1½/4

Turniej strefowy, grupa B, Warszawa 5-19/02/1987 (kołowy)

  • 1. GM J.Pinter (HUN) – 7½/11
  • 2. GM W.Inkiow (BUL) – 7/11
  • 3-4. GM L.Ftaćnik (CSR), GM I.Farago (HUN) – 6½/11
  • 7. IM A.Sznapik – 5½/11
  • 9. IM P.Staniszewski – 4½/11
  • 11. IM M.Hawełko – 4½/11

Turniej Kadry Nadziei Olimpijskich, Piotrków Trybunalski 11-21/02/1987 (kołowy)

Ogólnopolski turniej o Puchar Wyzwolenia Słupska, Słupsk luty-marzec 1987 (open)

Mistrzostwa Polski w rozwiązywaniu zadań, Spała 06-07/03/1987

Otwarte mistrzostwa Rzeszowa, Rzeszów 10/01-10/03/1987

XXIV Mistrzostwa Wojska Polskiego, Bydgoszcz 18-28/03/1987 (open)

Międzynarodowy Turniej Wyzwolenia Chorzowa, Chorzów 20-29/03/1987 (open)

Turniej Kadry Nadziei Olimpijskich, Wrocław 20/03-01/04/1987 (kołowy)

XXXIX Mistrzostwa Polski kobiet, Wrocław 20/03-05/04/1987 (kołowy)

XLIV Mistrzostwa Polski mężczyzn, Wrocław 18/03-07/04/1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy, Gliwice 01-12/04/1987 (kołowy)

  • 1. P.Haba (CSR) – 8/11
  • 2. J.Krasoń – 7/11
  • 3-4. FM G.Mathe (HUN), R.Dąbek – 6½/11

IV Turniej „Legionu” o Puchar „Syreny”, Warszawa 04-15/04/1987 (kołowy)

Puchar Ziemi Myślenickiej, turniej A, Myślenice 04-16/04/1987 (kołowy)

  • 1. J.Sendera – 8/11
  • 2-3. GM N.Spirydonow (BUL), IM Kr.Georgiew (BUL) – 7/11
  • 4. MF S.Kostyra – 6½/11

Puchar Ziemi Myślenickiej, turniej B, Myślenice 04-16/04/1987 (kołowy)

VIII Memoriał Kazimierza Makarczyka, Łódź 5-17/04/1987 (kołowy)

VIII Memoriał Kazimierza Makarczyka, turniej B, Łódź 5-17/04/1987 (kołowy)

XIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ministra Komunikacji, Warszawa 23/04-03/05/1987 (open)

Turniej międzynarodowy kobiet, Dębica maj 1987 (kołowy)

  • 1. WIM I.Bröder (DDR) – 9/12
  • 2-3. WFM A.Riedel (DDR), WGM K.Radzikowska – 7½/12
  • 4-6. WFM H.Jałowiec, S.Boicu (ROM), WIM A.Jurczyńska – 6½/12

Turniej międzynarodowy mężczyzn, Dębica maj 1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy, Jaworzno maj 1987 (open)

Turniej międzynarodowy, Grójec 09-17/05/1987 (kołowy)

V Mistrzostwa Polski inwalidów narządu ruchu, Borkowo k/Kielc 16-18/05/1987 (open)

Międzynarodowy Turniej „Beskidy 1987”, Porąbka-Kozubnik 11-26/05/1987 (kołowy)

  • 1. IM A.Pekarek (CSR) – 10/13
  • 2-3. IM S.Dejkało, IM J.Bany – 8½/13
  • 4-5. B.Carlier (NED), FM T.Halasz (HUN) – 8/13

Międzynarodowy Turniej „Beskidy 1987”, open A, Porąbka-Kozubnik 11-26/05/1987 (open)

Międzynarodowy Turniej „Beskidy 1987”, open B, Porąbka-Kozubnik 11-26/05/1987 (open)

  • 1. J.Hajek (CSR) – 9/11
  • 2. H.Dymerski – 8/11

V Ogólnopolski Turniej, Jastrzębia Góra 16-26/05/1987 (open)

Turniej międzynarodowy o Puchar Warty, Gorzów Wlkp. maj-czerwiec 1987 (kołowy)

  • 1. IM J.Petkēvičs (URS) – 8½/12
  • 2. IM P.Blatny (CSR) – 8/12
  • 3-4. P.Haba (CSR), IM M.Sarwiński – 7½/12
  • 5. IM K.Steczkowski – 6½/12

XVIII Puchar Bałtyku, Mielno 02-14/06/1987 (open)

  • 1. W.Brodowski – 9/11
  • 2-3. M.Tomczyk, J.Włodyga – 8½/11

XXIII Turniej międzynarodowy kobiet, Piotrków Trybunalski 10-24/06/1987 (kołowy)

  • 1. WGM L.Siemionowa (URS) – 10/13
  • 2. WIM M.Wiese-Jóźwiak – 9/13
  • 3. WGM M.Makropoulou (ROM) – 8/13
  • 4-6. E.Kaczmarek, WIM Z.Lelczuk (URS), WIM B.Burchardt-Hofmann (DDR) – 7½/13

Turniej międzynarodowy, Supraśl 15-27/06/1987 (kołowy)

  • 1. D.Jacimović (YUG) – 8/11
  • 2. IM M.Sarwiński – 7/11
  • 3-4. FM V.Bogdanovski (YUG), FM H.Sonntag (FRG) – 6½/11

VI Memoriał Jerzego Dreszera, Gdynia 16-28/06/1987 (kołowy)

  • 1. IM L.Judasin (URS) – 9/11
  • 2. L.Stratil (CSR) – 8/11
  • 3. IM F.Borkowski – 7½/11
  • 4. IM Z.Szymczak – 7/11

VI Memoriał Jerzego Dreszera, open, Gdynia 16-28/06/1987 (open)

Międzynarodowy turniej o „Laur Dziecka”, Rymanów-Zdrój 17-28/06/1987 (open)

I Liga Juniorów, Miętne 19-29/06/1987 (drużynowy, kołowy)

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (U15), Częstochowa 26/06-04/07/1987 (open)

Mistrzostwa Polski juniorek młodszych (U15), Częstochowa 26/06-04/07/1987 (open)

II Liga Juniorów, grupa A, Leszczyny-Czerwionka 17-27/07/1987 (drużynowy, kołowy)

  • 1. Hetman Bydgoszcz – 45
  • 2. Piast Sieradz – 38
  • 3. Start Łódź – 37

II Liga Juniorów, grupa A, Przesieka 17-27/07/1987 (drużynowy, kołowy)

  • 1. AZS PW Wrocław – 47½
  • 2. Jagiellonia Białystok – 47
  • 3. Legrol Legnica – 43½

XXIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy PKWN, turniej mężczyzn, Nałęczów 15-28/07/1987 (kołowy)

  • 1. A.Goldin (URS) – 9½/13
  • 2-5. IM T.Tolnai (HUN), FM N.Gavrilakis (GRE), IM J.Przewoźnik, IM J.Nun (CSR) – 7/9

XXIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy PKWN, turniej kobiet, Nałęczów 15-28/07/1987 (kołowy)

XXIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy PKWN, open, Nałęczów 15-28/07/1987 (open)

VI turniej Kadry Nadziei Olimpijskich, Szczecin 20-30/07/1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy, Rybnik 01-11/08/1987 (open)

Międzynarodowy turniej juniorek, Kościan 03-14/08/1987 (kołowy)

X międzynarodowy turniej szachowy o puchar prezydenta Słupska, Słupsk 02-15/08/1987 (kołowy)

XXV Memoriał Akiby Rubinsteina, Polanica-Zdrój 5-19/08/1987 (kołowy)

  • 1. GM U.Bönsch (DDR) – 8/11
  • 2-3. IM A.Greenfeld (ISL), GM S.Dołmatow (URS) – 7½/11
  • 4. IM R.Kuczyński – 7/11

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski mężczyzn do 23 lat, Olsztyn 14-25/08/1987 (open)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet do 23 lat, Augustów 17-27/08/1987 (open)

Mistrzostwa Polski juniorów do 19 lat, Miętne 17-27/08/1987 (open)

Mistrzostwa Polski juniorek do 19 lat, Miętne 17-27/08/1987 (open)

XXVIII Finał Mistrzostw Polski w grze korespondencyjnej, grudzień 1985-wrzesień 1987 (kołowy)

Turniej ogólnopolski, Gorzów Wlkp. 29/08-06/09/1987 (open)

Ogólnopolski turniej „Zabrzański wrzesień”, Katowice 05-13/09/1987 (open)

Drużynowe Mistrzostwa Polski II liga, grupa A, Jastrzębia Góra 16-26/09/1987 (drużynowy, kołowy)

  • 1. Maraton Warszawa – 50½, z ligi juniorów 3
  • 2. Igloopol Dębica – 42, z ligi juniorów 4
  • 3. Hutnik Warszawa – 41½, z ligi juniorów 1

Drużynowe Mistrzostwa Polski II liga, grupa B, Rowy 16-26/09/1987 (drużynowy, kołowy)

  • 1. Pocztowiec Poznań – 44, z ligi juniorów 3
  • 2. Piast Słupsk – 44, z ligi juniorów 3
  • 3. Legrol Legnica – 44, z ligi juniorów 4

Drużynowe Mistrzostwa Polski I liga, Jachranka 23/09-03/10/1987 (drużynowy, kołowy)

XI Mistrzostwa Polski dziennikarzy, Karpacz 08-11/10/1987 (szachy szybkie, open)

Turniej międzynarodowy, Ustrzyki Dolne 03-14/10/1987 (open)

  • 1. L.Bakalarz – 8½/11
  • 2-3. E.Klemanić (CSR), D.Koval (CSR) – 7½/11

XI Turniej Krajów Północy, Słupsk 18-23/10/1987 (drużynowy, kołowy)

Turniej międzynarodowy, Legnica 15-28/10/1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy o Puchar Poznania, turniej A, Poznań 19-30/10/1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy o Puchar Poznania, turniej B, Poznań 19-30/10/1987 (kołowy)

Półfinał Mistrzostw Polski seniorek, grupa A, Gołdap 05-15/11/1987 (open)

Półfinał Mistrzostw Polski seniorek, grupa B, Gołdap 05-15/11/1987 (open)

Półfinał Mistrzostw Polski seniorów, grupa A, Gdynia 06-22/11/1987 (open)

Półfinał Mistrzostw Polski seniorów, grupa B, Gdynia 06-22/11/1987 (open)

VI Memoriał Stanisława Gawlikowskiego, Warszawa 27-29/11/1987 (open, szachy szybkie)

XVII otwarte mistrzostwa KS Korona, Kraków 1987 (open)

Mistrzostwa Łodzi, Łódź 1987

Turniej o Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej, Gdańsk 1987 (open)

VI Akademickie Mistrzostwa Polski, Wrocław 1987

XIX Indywidualne Mistrzostwa Polski nauczycieli, 1987

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach korespondencyjnych, 1985-1987

Mistrzostwa Europy Juniorów do 20 lat, Groningen (NED) 21/12/1987-04/01/1987 (open)

  • 1. IM W.Iwanczuk (URS) – 10/13
  • 2. IM J.Piket (NED) – 9½/13
  • 3-5. J.Gdański, I.Sokolov (YUG), IM P.Blatny (CSR) – 9/13

Turniej międzynarodowy, Strasburg (FRA) 27/12/1986-04/01/1987 (open)

  • 1-2. P.Meister (FRG), D.Morawietz (FRG) – 7½/9
  • 3-7. m.in. T.Rakowiecki – 7/9

Turniej międzynarodowy kobiet, Sztokholm (SWE) 27/12/1986-05/01/1987

  • 1. WGM A.Brustman – 10/11
  • 2. WIM N.Hoiberg (DEN) – 9½/11

Międzynarodowy Turniej Juniorów, Hallsberg (SWE) 26/12/1986-06/01/1987 (open)

  • 1. S.Larsen (DEN) – 7½/9
  • 2-3. T.Bottema (NED), A.Pieniążek – 6/9

Turniej międzynarodowy „Bohemians”, Praga (CSR) 08-19/01/1987 (kołowy)

  • turniej kobiecy: 1-2. WIM B.Sikora-Giżyńska, WGM E.Klimova (CSR) – 9/11
  • turniej męski A: 1. IM O.Cvitan (YUG) – 10/13, 5-7. m.in. GM W.Schmidt – 6½/13
  • turniej męski B: 1. J.Polasek (CSR) – 10/13, 2-4. IM H.Dobosz, L.Gostisa (YUG), FM T.Brückner (FRG) – 8½/13

Turniej międzynarodowy, Pernik (BUL) 16-25/01/1987 (kołowy)

  • 1. W.Gurewicz (URS) – 9½/13
  • 2. IM M.Popczew (BUL) – 9/13
  • 3-4. IM E.Mołłow (BUL), IM R.Tomaszewski – 8½/13

Turniej międzynarodowy, Nantes (FRA) 17-22/02/1987 (open)

  • 1. IM M.Hebden (ENG) – 7½/9
  • 2. IM K.Pytel – 7/9

Turniej strefowy kobiet, Balatonföldvár (HUN) 19/02-11/03/1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy, turniej B, Trnawa (CZE) marzec 1987

  • 1-2. FM P.Roth (AUT), IM P.Blatny (CZE) – 9½/13
  • 3. Z.Lanka (URS) – 9/13
  • 4-5. IM Z.Szymczak, FM M.Raicević (YUG) – 8½/13

Turniej międzynarodowy, Burgas (BUL) 2-16/04/1987 (kołowy)

  • 1. FM E.Pandavos (GRE) – 10
  • 2. S.Nurkić (YUG) – 9½
  • 3-5. m.in. A.Dzieniszewski – 9

Międzynarodowy turniej kobiet, Dortmund (FRG) 11-23/04/1987 (kołowy)

  • 1. WGM M.Muresan (ROM) – 8½/11
  • 2. S.Micić (YUG) – 7/11
  • 3-5. m.in. WFM E.Nagrocka – 6½/11

Międzynarodowe Mistrzostwa Paryża, Paryż (FRA) 30/04-10/05/1987 (open)

  • 1-2. GM Y.Murey (FRA), B.Abramović (YUG) – 6½/9
  • 3-4 IM A.Sznapik, FM M.Morvay (HUN) – 6/9

Międzynarodowy turniej kobiet, Camaguey (CUB) 20/05-08/06/1987

  • 1. WGM N.Gurieli (GEO) – 8½/11
  • 2. WGM E.Polihroniade (ROM) – 8/11
  • 3. WIM V.Ramon (CUB) – 6½/11
  • 4-5. WGM H.Ereńska-Radzewska, WFM E.Leon (CUB) – 6/11

XI Mistrzostwa Świata juniorów do 16 lat, Innsbruck (AUT) 10-23/06/1987 (open)

  • 1. H.Stefansson (ISL) – 9½/11
  • 1. M.Adams (ENG) – 9/11
  • 3. L.van Wely (NED) – 8/11
  • 25-34. m.in. M.Dłużniewski – 5/11

IV Mistrzostwa Świata juniorek do 16 lat, Innsbruck (AUT) 10-23/06/1987 (open)

  • 1. A.Galamowa (URS) – 10/11
  • 2. N.Bojković (YUG) – 9/11
  • 3-4. S.Fruteau (FRA), C.Iliewa (BUL) – 7/11
  • 17-20. m.in. K.Dąbrowska – 5/11

Turniej międzynarodowy, Debreczyn (HUN) 21/06-02/07/1987 (open)

  • 1. IM O.Czernikow (URS) – 8½/11
  • 2-3. IM J.Adamski, IM A.Romero Holmes (ESP) – 8/11

Turniej międzynarodowy, Tulon (FRA) lipiec 1987

  • 1-2. GM D.Sahović (YUG), IM M.Hebden (ENG) – 7½/9
  • 3-4. GM Z.Klarić (YUG), IM K.Pytel – 7/9

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji juniorów, Bagneux (FRA) 3-11/07/1987 (open)

Turniej międzynarodowy, grupa A, Albena (BUL) 03-13/07/1987 (open)

  • 1. IM M.Popczew (BUL) – 7/9
  • 5-8. m.in. IM J.Bednarski – 6/9

Turniej międzynarodowy, grupa B, Albena (BUL) 03-13/07/1987 (open)

Turniej międzynarodowy, Bagneux (FRA) 11-19/07/1987 (open)

  • 1-2. IM J.Tompa (HUN), MF E.Birmingham (FRA) – 7½/9
  • 3-13. m.in. IM P.Stempin – 7/9

Turniej międzynarodowy, Szumen (BUL) 12-24/07/1987 (kołowy)

  • 1-4. S.Iwanow (BUL), GM N.Kirow (BUL), W.Kuporosow (URS) M.Zieliński – 8/12

Turniej międzynarodowy, Biel (SUI) 19-31/07/1987 (open)

  • 1. GM L.Gutman (ISR) – 9/11
  • 2-4. IM A.Sznapik, GM M.Suba (ROM), D.Rajković (YUG) – 8½/11
  • 5-9. m.in. GM W.Schmidt – 8/11

Turniej międzynarodowy, Avoine (FRA) 21-31/07/1987 (open)

  • 1-3. IM W.Łukow (BUL), FM G.Scholz, IM K.Pytel – 7½/9

Mistrzostwa świata juniorów do 20 lat, Baguio (PHI) 17/07-02/08/1987 (open)

  • 1. IM V.Anand (IND) – 10/13
  • 2. IM W.Iwanczuk (URS) – 9½/13
  • 3-4. G.Serper (URS), IM P.Wolff (USA) – 9/13
  • 24. J.Gdański – 6½/13

Mistrzostwa świata juniorek do 20 lat, Baguio (PHI) 17/07-02/08/1987 (open)

  • 1. WIM K.Baginskaite (URS) – 9½/11
  • 2-3. S.Prudnikowa (URS), J.Zajac (URS) – 9/11
  • 7. J.Strzałka – 5½/11

Międzynarodowe mistrzostwa Rumunii juniorek, Timisoara (ROM) 21/07-02/08/1987

Turniej międzystrefowy kobiet, Tuzla (YUG) 18/07-10/08/1987 (kołowy)

  • 1. WGM N.Ioseliani (URS) – 13/17
  • 2. WIM K.Arachiamija (URS) – 12/17
  • 3-4. WGM A.Brustman, WGM L.Siemionowa (URS) – 11½/17

Międzynarodowy turniej kobiet, Calimanesti (ROM) 01-12/08/1987 (kołowy)

  • 1. A.Fornal – 8/11
  • 2. C.Stanca (ROM) – 7½/11
  • 3-4. Ł.Nestorowa-Petrowa (BUL), E.Kaczmarek – 7/11

Turniej międzynarodowy, Berlin (FRG) 28/08-07/09/1987 (kołowy)

  • 1. GM R.Knaak (DDR) – 8½/11
  • 2. IM T.Pähtz (DDR) – 7½/11
  • 3-4. IM G.Gauglitz (DDR), W.Sapis – 7/11

Turniej międzynarodowy, Ułan Bator (MGL) 01-14/10/1987

  • 1. P.Zigzhidsuren (MGL) – 8½/11
  • 2. L.Stratil – 8/11
  • 3. IM J.Bany – 6½/11

Mistrzostwa Czechosłowacji inwalidów narządu ruchu, Hrabynie (CSR) 07-17/10/1987 (open)

Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii juniorów, Arnhem (NED) 20-26/10/1987 (open)

Turniej międzynarodowy, Mitrovica (YUG) 17-31/10/1987 (kołowy)

  • 1. S.Nurkić (YUG) – 9½/13
  • 2-3. FM A.Maciejewski, IM M.Mozny (CSR) – 9/13

Turniej międzynarodowy, Teslić (YUG) 19-30/11/1987 (kołowy)

Turniej międzynarodowy, Groningen (NED) 21-30/12/1987 (open)

  • 1. IM A.Greenfeld (ISR) – 7½/9
  • 2-6. m.in. GM J.van der Wiel (NED), IM R.Kuczyński – 7/9

Turniej międzynarodowy, Hradec Kralove (CSR) 1986/87 (open)

Turniej międzynarodowy, Marsylia (FRA) 1987 (open)

  • 1. J.Boudre (FRA) – 8/9
  • 2. GM D.Sahović – 7½/9
  • 3-9. m.in. IM K.Pytel – 7/9

IX Olimpiada ICCF, 1982-1987 (szachy korespondencyjne)


Tytuły międzynarodowe nadane w 1987

HGM Bogdan Śliwa
IM Jan Kiedrowicz, Stanisław Kostyra, Andrzej Maciejewski, Robert Bator (Szwecja)
WIM Liliana Leszner
FM Andrzej Dzieniszewski, Krzysztof Socha, Zbigniew Sęk, Bogusław Sygulski
IA Zbigniew Czajka, Emil Olej, Janusz Woda, Jan Zuzański

Urodzeni w 1987

Zmarli w 1987

GM Krzysztof Bulski IM Jan Rusek (kompozycja szachowa)
WIM Dorota Czarnota
WFM Joanna Górecka
FM Mateusz Kuzioła
IM Krystian Kuźmicz
IM Maciej Rutkowski
GM Jacek Stopa
WGM Karina Szczepkowska-Horowska
GM Radosław Wojtaszek
WGM Jolanta Zawadzka

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close