Cracovia

Międzynarodowy Festiwal Szachowy “Cracovia” – organizowany od 1990 w Krakowie i od 1997 tradycyjnie rozgrywany na przełomie roku z udziałem kilkuset szachistów w kilku grupach turniejowych. W głównej grupie turniejowej (Open A) startują zawodnicy z tytułami międzynarodowymi i najwyższymi rankingami, w kolejnych – szachiści niższej rangi oraz juniorzy.

W ramach edycji 2011/12 dodatkowo rozegrany został arcymistrzowski turniej kołowy “Comarch Cup”.

Zwycięzcy Openów A:

1 1990 1-4. Dmitrij Czuprikow (URS), Gocza Tkebuczawa (URS), Jurij Zezulkin (URS), Boris Alterman (URS) – 8/11
2 1991 1. Aleksiej Aleksandrow (BLR) – 9½/11
2-3. Tomasz Markowski, IM Jacek Gdański – 8½/11
3 1992 1-2. Giennadij Kisielew (RUS), IM Dominik Pędzich – 7/9
3. Paweł Jaracz – 6½/9
4 1993 1-2. IM Jacek Gdański, FM Bartłomiej Macieja – 7½/9
3. FM Zygmunt Bojczuk – 6½/9
5 1994 1-2. FM Bartosz Soćko, IM Zbigniew Jaśnikowski – 7/9
3-6. Paweł Blehm, IM Fikret Sideif-Zade (AZE), Aleksiej Savko (LAT), Jerzy Dobosz – 6½/9
6 1995 1. WIM Natalia Kisielewa (UKR) – 8/9
2. FM Jurij Tichonow (BLR) – 7½/9
3-5. FM Wojciech Ehrenfeucht, Wiktor Janow (UKR), IM Virginijus Dambrauskas (LTU) – 6½/9
7 1996 1. IM Mirosław Grabarczyk – 7½/9
2-3. Siergiej Spłosnow (BLR), Sławomir Ulak – 7/9
8 1997/98 1. Artur Jakubiec – 8/9
2. FM Krzysztof Gratka – 7½/9
3. Witalij Koziak (UKR) – 7/9
9 1998/99 1-6.  IM Wadym Małachatko (UKR), IM Mirosław Grabarczyk, IM Paweł Jaracz, IM Spartak Wysoczyn (UKR), IM Witalis SapisArtur Jakubiec – 7/9
10 1999/00 1. GM Jurij Zezulkin (BLR) – 7½/9
2-5. IM Jewhen Mirosznyczenko (UKR), IM Wadym Szyszkin (UKR), IM Władysław Borowikow (UKR), IM Spartak Wysoczyn (UKR) – 6½
11 2000/01 1-4. IM Jewhen Mirosznyczenko (UKR), IM Orest Grycak (UKR), IM Siergiej Kasparow (BLR), GM Andrij Zontach (UKR) – 7/9
12 2001/02 1. Andriej Żygałko (BLR) – 7½/9
2-4. GM Spartak Wysoczyn (UKR), IM Tomáš Likavský (SVK), IM Igor Łucko (BLR) – 7/9
13 2002/03 1-5. GM Andrij Zontach (UKR), GM Ołeksandr Zubariew (UKR), FM Krzysztof Jakubowski, GM Serhij Fedorczuk (UKR), IM Aleksander Filipienko (RUS) – 7/9
14 2003/04 1-3. GM Konstantin Czernyszow (RUS), GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), GM Łukasz Cyborowski – 7/9
15 2004/05 1. IM Radosław Wojtaszek – 7½/9
2-4. IM Marcin Szeląg, IM Paweł Czarnota, GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7/9
16 2005/06 1. IM Marcin Dziuba – 7/9
2-9. GM Anton Korobow (UKR), IM Wojciech Moranda, GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), GM Ołeksandr Zubariew (UKR), IM Paweł Czarnota, IM Wadym Szyszkin (UKR), IM Ołeksandr Zubow (UKR), GM Artur Jakubiec – 6½/9
17 2006/07 1. GM Artur Jakubiec – 7½/9
2-6. IM Nazar Firman (UKR), IM Wadym Szyszkin (UKR), IM Marcin Szeląg, IM Jurij Sołodowniczenko (UKR), GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 6½/9
18 2007/08 1. IM Dariusz Szoen – 8/9
2. GM Artur Jakubiec – 7/9
3. GM Paweł Czarnota – 6½/9
19 2008/09 1. GM Grzegorz Gajewski – 7½/9
2-6. IM Kacper Piorun, IM Dariusz Świercz, Maciej Nurkiewicz, GM Wadym Szyszkin (UKR), Sigitas Kalvaitis (LTU) – 7/9
20 2009/10 1-3. IM Ołeksandr Zubow (UKR), GM Paweł Czarnota, IM Tomasz Warakomski – 7/9
21 2010/11 1-4. IM Ołeksandr Zubow (UKR), IM Marcin Sieciechowicz, GM Jewgienij Szarapow (UKR), IM Kamil Dragun – 7/9
22 2011/12 1-2. IM Jacek Tomczak, GM Aleksiej Gawryłow (RUS) – 7/9
3-7. GM Wojciech Moranda, GM Łukasz Cyborowski, GM Kirył Stupak (BLR), IM Aleksander Hnydiuk, IM Andrij Baryszpolec (UKR) – 6½/9
“Comarch Cup” (arcymistrzowski turniej kołowy)
1. IM Marcel Kanarek – 6/9
2. GM Petr Velicka (CZE) – 5½/9
3-4. IM Kacper Piorun, GM Artur Jakubiec – 5/9
23 2012/13 1. IM Kamil Dragun – 7/9
2-7. GM Dimitrios Mastrovasilis (GRE), GM Artur Jakubiec, IM Andrij Baryszpolec (UKR), IM Torbjorn Ringdal Hansen (NOR), IM Marcin Sieciechowicz, IM Ilja Goliczenko (UKR) – 6½/9
24 2013/14 1-2. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), IM Arkadiusz Leniart – 7/9
3-9. IM Witalij Bernadskij (UKR), GM Athanasios Mastrovasilis (GRE), IM Marcel Kanarek, IM Mateusz Kołosowski, GM Mirosław Grabarczyk, FM Habu Yoshiharu (JPN), IM Tomasz Warakomski – 6½/9
25 2014/15 1-4. GM Ołeksandr Zubow (UKR), GM Witalij Siwuk (UKR), IM Ołeksandr Bortnyk (UKR), IM Marcel Kanarek – 7/9
26 2015/16 1. GM Kamil Dragun – 7½/9
2-3. IM Daniel Sadzikowski, GM Władysław Kowalow (BLR) – 7/9
27 2016/17 1. GM Aleksander Miśta – 7½/9
2. GM Wołodymyr Bakłan (UKR) – 7/9
3-7. IM Daniel Sadzikowski, IM Michał Matuszewski, IM Maciej Klekowski, FM Marcin Molenda, FM Michaił Biełous (UKR) – 6½/9
28 2017/18 1-3. IM Christopher Repka (SVK), GM Jewgienij Romanow (RUS), FM Szymon Gumularz – 7/9

Strony internetowe:

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close