Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach korespondencyjnych

Pierwszy turniej o Drużynowe Mistrzostwo Polski w szachach korespondencyjnych rozegrany został w latach 1971–1972. Turnieje rozgrywane są systemem kołowym z udziałem reprezentacji miast, jak również klubów, organizacji lub stowarzyszeń. W poszczególnych edycjach uczestniczyło od 6 do 14 drużyn.

W pierwszej edycji w zespołach występowały w składach 6-osobowych. Do 7. edycji drużyny składały się z 6 seniorów, kobiety i juniora. Od 8. do 17. edycji mecze rozgrywano na 6 szachownicach, a od 18. edycji – na 4.

Pierwsze 16 edycji odbyły się tradycyjnie (posunięcia przesyłano pocztą), 17 i 18 – za pomocą e-mail, a od 19 – na serwerach.

Uwaga: poniższe dane są niekompletne (brakuje wyników finału nr 8).
Jeśli posiadają Państwo brakujące informacje, proszę o przesłanie ich do autora strony.

Medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach korespondencyjnych
I m. II m. III m.
1 1971–1972 Opole Łódź Jelenia Góra
E.Kocem, A.Demitrów, J.Kuczyński, S.Kamiński, W.Dobrzyński, J.Kieś R.Bujnicki, A.Baran, R.Kwieciński, L.Tomalak, C.Boruta, J.Kunce W.Stolarski, W.Radecki, Z.Traczyk, J.Kocur, Z.Warwaszyński, B.Waszkiewicz
2 1973–1974 Białystok Opole Wrocław
J.Górski, B.Bieluczyk, E.Radziszewski, R.Borys, T.Bieluczyk, J.Tupalski, M.Onichimiuk, S.Sokołowski E.Kocem, A.Demitrów, W.Miezienin, J.Kieś, J.Nawrat, S.Kamiński, A.Kocem, P.Teichman W.Maślik, J.Kocur, W.Radecki, M.Drath, R.Skrobek, W.Maciszewski,
H.Jochelson, A.Dzieniszewski
3 1976–1977 Białystok Kalisz Koszalin
R.Borys, J.Tupalski, T.Bieluczyk, W.Olszewski, Z.Stolnicki, J.Górski, M.Onichimiuk, D.Klimaszewski J.Marcinkiewicz, A.Marcinkiewicz, S.Krasowski, J.Szyszka, K.Mielcarek, J.Orłowski, Z.Mielcarek, E.Murawski L.Kowalczyk, T.Maszkowski, Z.Niemyński, R.Czeszewski, K.Stoltman, H.Kucharski, M.Laskowska, M.Kowalczyk
4 1978–1980 Białystok Opole Kalisz
R.Borys, J.Tupalski, E.Radziszewski, W.Olszewski, T.Bieluczyk, J.Górski, A.Krajewska, J.Raczkowski S.Kamiński, A.Demitrów, R.Pietruczuk, W.Łużny, J.Mularczyk, Z.Dworecki, B.Salbierz, M.Andrusiów J.Marcinkiewicz, A.Marcinkiewicz, K.Mielcarek, J.Szyszka, M.Franek, J.Orłowski, Z.Mielcarek, T.Bruś
5 1980–1982 Białystok Lublin Olsztyn
R.Borys, J.Tupalski, E.Radziszewski, J.Kościuk, T.Bieluczyk, J.Górski, M.Brzozowska, A.Raczkowski J.Przewoźnik, M.Praszak, L.Szalak,
S.Radtke, J.Krasowski, T.Bartoszcze/L.Kępa, A.Pietruńko, P.Bielak
M.Pogorzelski, K.Gregorczyk, J.Stempka, J.Skrzypczak, J.Badowski, R.Sternik, E.Sławińska, M.Tymoszczuk
6 1983–1985 Białystok Warszawa Opole
T.Bieluczyk, R.Borys, J.Tupalski, E.Radziszewski, J.Kościuk, J.Górski, M.Tupalska, Z.Bieńkowski Z.Sęk, P.Kaczorowski, J.Fortuna, P.Materski, R.Gieruszyński, J.Konarzewski, B.Kaczorowska,
W.Wicha/R.Otto
J.Kuczyński, S.Kamiński, R.Pietruczuk, W.Sapa, T.Żukowski, E.Buczkowski, H.Juścińska, C.Kamiński
7 1985–1987 Konin Białystok Wrocław
Z.Kulczewski, M.Maciejewski, A.Białkowski, W.Walaszczyk, A.Świątnicki, J.Kaczmarek, A.Szymańska, W.Męczyński T.Bieluczyk, J.Kościuk, R.Borys, J.Tupalski/A.Raczkowski, E.Radziszewski, J.Górski/P.Zawadzki, K.Klimaszewska, D.Szerenos W.Bielecki, M.Krosny, W.Grzesiewicz, A.Chodowski, W.Tomczyk, L.Mazur, S.Siwek, J.Misiaszek
8 1988–1990 Związek Nauczycielstwa Polskiego Wrocław Konin
J.Babiak, S.Mierzejewski, S.Świerczyński, R.Izdebski, R.Probola, B.Kusiński m.in. W.Bielecki, M.Niżyński, B.Kulon m.in. Z.Kulczewski, W.Walaszczyk, J.Szymański
9 1990–1992 Bielsko-Biała Suwałki Białystok
M.Matlak, M.Jaworski, A.Mróz, J.Matlak, A.Szczesiak, A.Misiuga L.Ostrowski, S.Daciuk, K.Klimaszewska, H.Gudojć, M.Roman, A.Ciruk R.Borys, J.Kościuk, T.Bieluczyk, J.Górski, J.Tupalski, A.Raczkowski
10 1992–1994 Bielsko-Biała Białystok Kalisz
M.Matlak, M.Jaworski, H.Seifert, J.Matlak, A.Misiuga, M.Górecki R.Borys, J.Kościuk, T.Bieluczyk, J.Górski, J.Tupalski, A.Raczkowski P.Bieniek, J.Litwin, H.Doba, A.Dera, S.Szyszka, J.Szyszka
11 1994–1996 Białystok Katowice Suwałki
R.Borys, J.Kościuk, J.Tupalski, J.Górski, A.Raczkowski, D.Cimicki M.Jędrzejowski, S.Kasperski, J.Ciesielski, K.Rzepecki, K.Mika, A.Radziejowski L.Ostrowski, M.Morchat, H.Gudojć, B.Czerwiński, D.Gałkiewicz, M.Bura
12 1997–1998 Kalisz Białystok Śląsk – Piekary Śląskie
J.Marcinkiewicz, A.Marcinkiewicz, J.Litwin, A.Szczepaniak, A.Dera, K.Winiarski J.KościukA.Raczkowski, J.GórskiJ.Tupalski, D.Cimicki, J.Kujawa J.Bielczyk, G.Szewczyk, A.Masternak, T.Szafraniec, R.Pierzak, S.Kasperski/E.Wielgo
13 1999–2001 Poznań Śląsk – Piekary Śląskie Kalisz
D.Szczepankiewicz, T.Baranowski, I.Krygier, Ir.Nowak, J.Dziel, W.Szczepankiewicz R.Pierzak, M.Jędrzejowski, A.Masternak, T.Szafraniec, G.Szewczyk, T.Lew J.Marcinkiewicz, A.Marcinkiewicz, J.Litwin, A.Szczepaniak, K.Winiarski, G.Krawczyk
14 2001–2003 Śląsk – Piekary Śląskie Poznań Lublin
T.Szafraniec, M.Jędrzejowski, S.Kasperski, A.Masternak, R.Pierzak, T.Lew D.Szczepankiewicz, T.Baranowski, I.Krygier, Ir.Nowak, J.Dziel, W.Szczepankiewicz W.Krzyżanowski, K.Wiącek, J.Sawiniec, Z.Głogowski, J.Staniszewski, W.Mazur
15 2003–2005 Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice Poznań Panorama Szachowa
R.Skrobek, T.Szafraniec, S.Kasperski, A.Masternak, R.Pierzak/M.Nowakowski, W.Kozłowski D.Szczepankiewicz, R.Wojtkowiak, Ir.Nowak, T.Baranowski, W.Szczepankiewicz, J.Dziel A.Krzyżanowski, M.Woźnica, Z.Chołojczyk, M.Pęczkowski, T.Krysiak, E.Myśliwiec
16 2005–2007 Poznań Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice Warszawa
D.Szczepankiewicz, R.Wojtkowiak, Ir.Nowak, W.Szczepankiewicz, T.Baranowski, I.Krygier R.Skrobek, T.Szafraniec, W.Kozłowski, S.Kasperski, M.Nowakowski, H.Buczinski D.Gronkowski, S.Wojtyra, B.Sokolik, M.Grochowski, Z.Borzyński, M.Kolanowski
17 2003–2005 Imperium Szachów Wolne Pionki KTS Kraków
W.Niewiadomski, D.Domagała/R.Wojtkowiak, G.Krawczyk, Z.Sanner Z.Wernikiewicz, B.Plebańczyk, G.Jacewicz, M.Tritt T.Sławiński, A.Ciborowski, An.Walczak, Ar.Walczak
18 2005–2006 Imperium Szachów Tumy Płock Roszada
W.Niewiadomski, R.Wojtkowiak, G.Krawczyk, Z.Sanner Z.Wernikiewicz, M.Grochowski, Z.Liszka, P.Siniarski W.Król/E.Bortnik, J.Borowiec, Z.Nowak, B.Nikel/R.Budzyń
19 2006–2009 Imperium Szachów Poznań Rotmistrz Grudziądz
W.Niewiadomski, M.Jaworski, W.Ciążela, F.Stanach T.Baranowski, D.Szczepankiewicz, W.Szczepankiewicz, I.Krygier Z.Sanner, P.Kukuła, J.Kraiński, J.Nogal
20 2011–2012 HetMaN Szopienice Katowice Kielce-1 Gostmat 83 Gostynin
R.Pierzak, D.Szczepankiewicz, M.Nowakowski, J.Pietrzak P.Walczak, A.Złotkowski, R.Szymański, B.Sokolik S.Łucki, M.Grochowski, R.Kolanek, Z.Wernikiewicz
21 2013–2014 Kielce-1 Hetman Katowice Rotmistrz Grudziądz
P.Walczak, R.Szymański, A.Złotkowski, T.Walczak D.Szczepankiewicz, M.Wojnar, M.Jasiński, J.Pietrzak J.Nogal, Z.Sanner, P.Kukuła, E.Brzeszkiewicz
22 2015–2016 Lublin LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski Hetman Katowice
J.Sawiniec, J.Staniszewski, W.Krzyżanowski, Dar.Frączek M.Broniek, R.Probola, Ł.Gorzkiewicz, W.Krawczyk D.Szczepankiewicz, T.Kubicki, M.Wojnar, M.Jasiński
23

Strony internetowe:

Królestwo Szachów

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close