Mistrzostwa Polski juniorów do 10 lat w szachach

Mistrzostwa Polski juniorów do 10 lat w szachach – rozgrywane od 1989 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski oraz uczestników Mistrzostw Świata i Europy w grupie wiekowej do 10 lat.

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z MP juniorek do 10 lat.

Wielokrotni Mistrzowie Polski
juniorów do 10 lat
2 Bartosz Fiszer 2016 – 2017
Jan-Krzysztof Duda 2007 – 2008
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 10 lat
I m. II m. III m.
1 1989 Piechowice Piotr Stefanek Konrad Jaskólski Tomasz Chmielewski
2 1990 Toruń Sławomir Burdziński Piotr Stefanek Mariusz Pisarek
3 1991 Wisła Aleksander Miśta Paweł Sołtysik Marcin Szeląg
4 1992 Biała Podlaska Krzysztof Jasik Krzysztof Gratka Bartosz Kuligowski
5 1993 Grudziądz Marcin Szymański Krzysztof Jakubowski Aleksander Miśta
6 1994 Grudziądz Kamil Mitoń Jerzy Owczarzak Daniel Blandzi
7 1995 Nadole Mateusz Bartel Mikołaj Szablewski Grzegorz Gajewski
8 1996 Żagań Radosław Wojtaszek Mikołaj Szablewski Kamil Stachowiak
9 1997 Nadole Łukasz Schreiber Radosław Wojtaszek Mateusz Kulesza
10 1998 Krynica Morska Marcin Tazbir Robert Krzesaj Piotr Brodowski
11 1999 Wisła Piotr Brodowski Maciej Andrejczuk Filip Diczew
12 2000 Kołobrzeg Jacek Tomczak Maciej Brzeski Paweł Babijczuk
13 2001 Kołobrzeg Arkadiusz Leniart Artur Kochmański Krzysztof Bartczak
14 2002 Kołobrzeg Dariusz Świercz Zbigniew Strzemiecki Marcel Kanarek
15 2003 Wisła Zbigniew Strzemiecki Dariusz Świercz Daniel Sadzikowski
16 2004 Kołobrzeg Daniel Sadzikowski Marcin Krzyżanowski Oskar Wieczorek
17 2005 Kołobrzeg Kamil Tomsia Kamil Dragun Maciej Zieliński
18 2006 Kołobrzeg Kacper Drozdowski Kamil Tomsia Jan-Krzysztof Duda
19 2007 Ustroń Jan-Krzysztof Duda Ryszard Eggink Dominik Marczuk
20 2008 Ustroń Jan-Krzysztof Duda Kacper Karwowski Maciej Żądło
21 2009 Łeba Wojciech Januszkiewicz Maciej Adamczewski Artur Marchlewicz
22 2010 Wisła Kacper Grela Kamil Kozioł Kacper Bilczewski
23 2011 Mielno Igor Szymanowski Radosław Psyk Igor Kowalski
24 2012 Poronin Jakub Kosakowski Paweł Teclaf Radosław Psyk
25 2013 Szczyrk Paweł Teclaf Krzysztof Szczurek Jakub Suder
26 2014 Jastrzębia Góra Maciej Czopor Tymon Czernek Daniel Koszewski
27 2015 Jastrzębia Góra Gracjan Grzesik Oskar Ogłaza Filip Łuczak
28 2016 Jastrzębia Góra Bartosz Fiszer Aleks Bancarewicz Jakub Chyży
29 2017 Karpacz Bartosz Fiszer Marek Madej Dariusz Dziewoński
30 2018 Chrusty Jakub Seeman Igor Musiał Błażej Grot

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close